Patarimai kaip planuoti ir taupyti laiką

„Dreamstime“ fotobanko nuotr.

Ar pastebėjote, kad kasdien atliekant begalę skubių darbų ir degančių reikalų, dažniausiai pritrūksta laiko darbams, vedantiems jūsų svajonės link? Kaip žinia, daugiau laiko neatsiras, nes para turi tik 24 valandas, todėl taip svarbų pusvalandį reikia surasti. Lengviau tai padarysite, jei turėsite aiškų tikslą ir suplanuosite numatytų darbų sąrašą. Taip pat yra labai svarbu suvokti, kad, turėdami tikslą ar svajonę, turime skirti ir laiko jos įgyvendinimui. Toliau rasite 7 naudingus patarimus, kurie padės planuoti ir taupyti jūsų laiką.

1 Planuokite laiką asmeniniams tikslams

Nebūtina suplanuoti visos dienos. Galite numatyti kelias valandas paroje, kurias skirsite savo darbų sąrašo įgyvendinimui. Taip tikrai sutaupysite bent vieną valandą brangaus dienos laiko. O kur dar be reikalo išeikvota energija, kai blaškotės nuo vieno darbo prie kito ir galiausiai nusprendžiate, kad gal darbus padarysite kitą dieną. Deja, jie dažniausiai taip ir lieka nepadaryti.
Planuojant laiką yra svarbu įtraukti visas asmeninio gyvenimo sritis – šeimą, tarpusavio santykius, tobulėjimą, bendravimą su draugais, keliones, laisvalaikio pramogas ir, žinoma, neužmirškite sveikatos.

2 Suskirstykite buities darbus į savaitės dienas

Namų ruošos ir kitus buities darbus paskirstykite atlikti skirtingomis savaitės dienomis. Pvz., pirmadienis – apsipirkimo diena, antradienis – banko ir mokesčių mokėjimo diena ir t.t. Taip būsite užtikrinti, kad nė vienas svarbus darbas nebus užmirštas.

3 Nenukrypkite nuo savo tikslų

Senolių išmintis sako – „Turite svarbių dienos darbų? Eidami jų link, neatsigręžinėkite – tai trukdys jums siekti užsibrėžto tikslo.“ Tas pats galioja ir laiko planavime – nešvaistykite laiko žvalgymuisi už nugaros.

4 Atskirkite svarbius nuo nesvarbių darbų

Turbūt visi esame gavę nelogiškų užduočių, nesvarbių darbų ar įvairiausių nurodymų, kuriuos buvo paprašyta atlikti pačiu neveiksmingiausiu būdu ar nepatogiausiu laiku. Tai yra labai neproduktyvu ir dirbti tokius darbus yra nesmagu ir nemiela. Todėl planuodami laiką, visuomet pirmenybę skirkite svarbiems ir būtiniems darbams. Kitaip tik švaistysite, o ne taupysite laiką.

5 Išnaudokite savo darbingiausią valandą

Visi mes turime skirtingus periodus dienoje, kai esame darbingiausi. Išnaudokime tą laiką sudėtingiausių dienos užduočių atlikimui. Kitos dienos darbų planą sudarykite iš vakaro, kad ryte atsibudę jau galėtumėte juo vadovautis.

6 Kai kuriuos darbus deleguokite kitiems

Planuojant gimtadienio šventę ar vaikučių krikštynas, atostogas ar kitus renginius tikrai sugaišite begalę laiko, kurį galėtumėte skirti šeimai, pažaisti su vaikais, paskaityti knygą, užsukti į sporto klubą ar paprasčiausiai maloniai pailsėti po darbo dienos. Pakvieskite šiems darbams atlikti profesionalius renginių planuotojus ar patikėkite artimiausiems draugams, kurie tikrai nustebins išradingumu ir šventė taps tikru malonumu.

7 Atsikratykite nereikalingų daiktų ir baldų

Turėdami mažiau nereikalingų daiktų namuose, mažiau laiko užtruksite tvarkydamiesi ir šluostydami dulkes nuo daiktų, kurių niekada nenaudojate. Tokiu būdu taip pat sutaupysite pinigų valymo priemonėms, o trumpesnis valymo procesas nebus toks nuobodus ir varginantis. Namuose juk svarbiausi yra ne daiktai, o žmonės, tad vietoj tvarkymosi, daugiau laiko skirkite vieni kitiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video