Pirkimo gidas: termo puodeliai


Nusipirkti gerą, patikimą kelioninį puodelį daugeliui atrodo niekai. Juk tiesiog pakanka išsirinkti patinkantį ir jį įsigyti. Tačiau jei esate toks žmogus, kuriam net skubant, keliaujant į darbą ypač svarbus kasdienis rytinis gėrimas, turite atkreipati dėmesį į keletą svarbių šio indo aspektų. Į juos atsižvelgti rekomenduojama ne tik perkant tokį puodelį sau, bet jei ir planuojama jį padovanoti dažnai keliaujantiems draugams ar giminaičiams. Žemiau pateikiami aspektai, kurie padės išsirinkti tinkamą termo puodelį.

Kelionių puodelių privalumai

Patikimi, patvarūs termo puodeliai pasižymi keletu teigiamų savybių:
Puikus šilumos išlaikymas. Gal ir nereikia, kad gėrimas išliktų karštas (arba šaltas) visą laiką, kuomet būsite darbe, visgi termosas turėtų išlaikyti šilumą bent iki tol, kol jį pasieksite. Paprastas, geras puodelis turėtų išlaikyti skysčių temperatūrą bent 4 valandas. To turėtų užtekti daugeliui keliaujančių asmenų. Visgi jei yra poreikis, galima rinktis 8 ir net 24 valandas šilumą išlaikančius puodelius. Norint išlaikyti šilumą ilgai, patariama rinktis indus, pagamintus iš nerūdijančio plieno, su dvigubomis sienelėmis.
Sandarumas. Termo puodeliai privalo turėti sandarų dangtelį, per kurį galėtumėte gerti nebijodami, kad apsilaistysite ar kad puodelio turinys pratekės. Geriausiai vertinami tokie, kurie turi užrakinamus dangtelius – tokie skysčių nepraleidžia net apvertus patį indą. Juos galima laisvai nešiotis kuprinėje ar portfelyje be jokios rizikos, kad skystis išsilies.
Galimybė puodelį laikyti tik viena ranka. Atsukamas dangtelis gali sukelti problemų, ypač jei norite pasimėgauti gėrimu vairuodami. Tokiu atveju patariama ieškoti tokių, kuriuos lengva atidaryti viena ranka. Anga, pro kurią geriama, turėtų būti nedidelė.
Patvari konstrukcija. Skubant ryte itin lengva netyčia nuversti puodelį nuo stalo arba jį palikti ant automobilio stogo ir nuvažiuoti. Patvarus, kokybiškas puodelis turi atlaikyti tokius kritimus.
Lengva priežiūra. Kai kurie termo puodeliai gali būti saugiai plaunami indaplovėje. Tačiau daugumą rekomenduojama plaukti rankomis, todėl reikia rinktis tokį, kuris turi plačią angą ir lengvai nuimamą dangtelį, be jokių papildomų ertmių, kad galėtumėte indą lengvai ir kruopščiai išvalyti.
Žinant šiuos 5 punktus, poreikius atitinkantį ir ilgaamžį kelioninį puodelį išsirinkti nebus sunku.

Į ką reikia atsižvelgti prieš perkant termo puodelius?

Be išvardintų kriterijų, taip pat patariama atsižvelgti į tai, ar šis indas bus naudojamas keliaujant automobiliu. Važiuojantiems šia transporto priemone reikia tokio puodelio, kuris tilptų į automobilyje esantį puodelio laikiklį. Jis turi laikytis stabiliai, nebarškėti, visgi negali būti įspraustas taip, kad negalėtumėte indo lengvai išsiimti. Išmatuokite laikiklį ir palyginkite jį su puodelio dugno skersmeniu, o jei indas turi rankenėlę, įsitikinkite, kad ji netrukdys įdėti puodelį.
Puodeliai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, nėra skirti naudoti mikrobangų krosnelėse, todėl jei planuojate šildyti skysčius šiuo būdu, verčiau rinktis keraminius, stiklinius arba plastikinius indus. Visgi ne visi plastikiniai puodeliai yra saugūs taip naudoti – prieš perkant visada reikia perskaityti instrukcijas ir etiketes.

Kaip maksimaliai išnaudoti termo puodelį?

Tam, kad termo puodeliai būtų tinkami naudoti ilgai, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Norint, kad gėrimai išlaikytų temperatūrą kuo ilgiau, patariama 10 minučių prieš pilant juos įpilti ir palaikyti atitinkamai šalto ar karšto vandens.
Taip pat atidžiai perskaitykite naudojimo instrukcijas. Jei gamintojas nurodo, kad šio indo negalima plauti indaplovėje, to ir nedarykite: plovimo metu karštis gali sugadinti vakuuminį sandariklį. Plaudami puodelį rankomis, išardykite dangtelį ir atidžiai išplaukite kiekvieną dalį, kad neliktų jokių kvapų. Jei dangtelis pagamintas iš silikono, galite pastebėti, kad laikui bėgant į jį įsigeria kvapai: šiuo atveju palaikykite jį keletą dienų kepimo milteliuose ar perskalaukite acto tirpalu, ir kvapas išnyks.
Nusipirkti patikimą, patogų termo puodelį tikrai nėra sunku, ypač atsižvelgus į poreikius. Dabar jų asortimentas ypač platus, tad galima nusipirkti tiek mažos, tiek didelės talpos indus, su rankenėle arba be. Taip pat pasiūlą sudaro spalvoti, raštuoti dizainai su užrašais tiems, kurie nori rytus pasitikti pozityvia žinute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*