- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Poledinės žūklės sezono atidarymas neapsiėjo be mažeikiškių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šeštadienio Neringoje oficialiai prasidėjo poledinės žūklės sezonas, kuris pritraukė ir būrius mažeikiškių žvejų.
Pirmasis ledas viliojo ne tik į tolimesnę žvejybos vietą, bet masino išnaudoti ir artimus vandens telkinius.

Noras išbandyti šiųmetinę stintų žūklę ant marių ledo suviliojo ir jau ne pirmą sezoną žūklaujantį Alvydą, kuris ant ledo užsiropštė pirmadienį, apie pusę dešimtos vakaro.
„Poledinei žvejybai ruošiausi atsakingai – praėjusią savaitę šiuo tikslu nusipirkau kvadratinę palapinę ir dėl to visiškai nesigailėjau – dienos metu atsiverčiau langus, dujiniu šildytuvu šildžiau vidų, tad žvejoti buvo galima, kaip juokauju, vilkint marškinėliais trumpomis rankovėmis. Nidiškis, žvejų vadinamas „šumacheriu“, kuris mane prie keturračio prikabintomis rogėmis marių ledu vežė apie pusantro kilometro, sakė, kad gali nuvežti ten, kur jau buvo nuvežęs didelį mažeikiškių būrį, tačiau aš pasirinkau vienumą“, – pasakojo žvejys, dirbantis ugniagesiu gelbėtoju.
Ledo storis negąsdino, jis buvo apie penkiolikos centimetrų storio, vėjas – taip pat, nes palapinėje jo nesijautė. Tad žvejyba prasidėjo nuo dešimtos valandos vakaro ir, kaip sakė mažeikiškis, vyko su pertrūkiais – vienas aršus stintų kibimas truko iki vienuoliktos valandos vakaro, kitas prasidėjo nuo pusės šešių ryto ir truko apie valandą.
Iki dešimtos valandos ryto mažeikiškio laimikis viršijo pusantro šimto žuvelių – puspenkto kilogramo.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.