Reikalavimai norintiems gauti licenciją kroviniams gabenti

Norint pradėti savarankišką veiklą logistikos srityje, reikia būti gerai susipažinus su visais šio verslo niuansais. Tad trumpai panagrinėsime licencijavimo taisykles norintiems pradėti krovinių gabenimo verslą.
Licencijos, jei krovininės transporto priemonės masė – didesnė nei 3,5 tonos, reikia visais atvejais: tiek gabenant prekes Lietuvos teritorijoje, tiek ir pervežant krovinius tarptautiniais maršrutais. Krovinius vežti neturint galiojančios licencijos – draudžiama.

Kada licencijų vežėjams nereikia?
• Pristatant siuntinius, pašto siuntas.
• Vežant automobilius ir transporto priemones iš avarijų vietų.
• Gabenant prietaisus, medikamentus ir kt. priemones, skirtas suteikiant pirmąją pagalbą (dažniausiai – kilus stichinėms nelaimėms, tam tikroje vietovėje paskelbus ekstremalią padėtį ir kt.).
• Krovinius vežant transporto priemonėmis, kurių masė su kroviniu – ne didesnė nei 3,5 t.
• Gabenant krovinius, priklausančius įmonei; vežant krovinius savo reikmėms, o ne komerciniais tikslais; tais atvejais, kai krovinį gabena įmonėje įdarbintas ar tam teisę turintis vairuotojas; kai transporto priemonės priklauso įmonei arba yra nuomojamos; krovinių pervežimai yra ne pagrindinė įmonės veikla ir ji iš šios veiklos negauna pelno.

Kokie reikalavimai keliami norintiems gauti licenciją?
Norintiems gauti licenciją keliami šie reikalavimai:
• Jie turi turėti būstinę (nuolatinę bei faktinę).
• Turi atitikti finansinius kriterijus, t. y. laisvai disponuoti turtu, kurio vertė – ne mažesnė nei 9000 Eur naudojant vieną transporto priemonę ir po 5000 Eur kiekvienai transporto priemonei, jei jų naudojama daugiau.
• Transporto įmonės vadovas bei vadybininkas turi turėti nepriekaištingą reputaciją (labai svarbus kriterijus – nebūti baustiems už įvairius reikšmingus krovinių vežimo taisyklių pažeidimus).
• Vadybininkams būtina turėti pažymėjimą, liudijantį apie sėkmingai išlaikytą profesinės kompetencijos egzaminą.

Ketinantys vykdyti krovinių gabenimo veiklą vežėjai turi turėti aikštelę krovininiam transportui laikyti, registruotą buveinę, kurioje teikiamos paslaugos.
Licencijos kroviniams vežti išduodamos 10 m. laikotarpiui. Numatytam terminui pasibaigus, išduodama nauja licencija. Visų reikiamų dokumentų patikra gali trukti iki 30 dienų. Jei licencija neišduodama, priežastys pateikiamos raštu. Negavus ar atsisakius pratęsti licenciją, galima pasinaudoti transporto priemonių paieška internete ir laikinai pasinaudoti kitų vežėjų paslaugomis. Prašant pratęsti licencijos galiojimą, taikomos tokios pat sąlygos, kaip ir išduodant vežėjui naują licenciją.
Tad licencijos prireiks norintiems teikti krovinių vežimo paslaugas ir tais atvejais, kai transporto priemonės su kroviniu sveria daugiau nei 3,5 tonos. Norint gauti licenciją, reikės atitikti specifinius reikalavimus ir pateikti daugybę dokumentų, tačiau licencija galios net 10 m.

2 Atsakymai į “Reikalavimai norintiems gauti licenciją kroviniams gabenti”

  1. Edvinas parašė:

    Na aš manau, kad rinka vežėjų jau yra pakankamai plati, tad galima nevargti ir krovinius atiduoti
    į jau patirtį turinčias rankas https://www.siramis.lt/lt/paslaugos/kroviniu-pervezimas-lietuvoje

  2. Ernestas parašė:

    Jau ir taip yra gerų tarptautinius krovinius gabenančių įmonių, manau galima ir jomis pasikliauti. Neverta kurti naujų https://ingstad.lt/logistikos-paslaugos/kroviniu-pervezimas-keliais-ftl-ltl/kroviniu-gabenimas-keliais-is-i-lenkija/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*