Sedos jurginų šventė atšaukta dėl koronaviruso

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Sediškiai jau buvo pradėję ruoštis rugsėjo 12-ąją turėjusiai vykti tradicinei šventei „Sedos jurginas“, kuri šiais metais būtų buvusi jau 10-oji. Seniūnė Audronė Dipševičienė „Santarvę“ informavo, kad dėl galimo viruso COVID-19 plitimo ši šventė atšaukta. Toks sprendimas priimtas bendru Sedos seniūnijos, bendruomenių, kultūros centro susitarimu.
„Jurginų šventė pritraukia iki pusantro tūkstančio žmonių, amatininkų iš įvairių šalies vietovių. Sudėtinga būtų užtikrinti jų saugumą. Negalime rizikuoti žmonių sveikata, kai Sedoje yra neaiški epidemiologinė situacija. Be to, nuo rugsėjo 1-osios renginių organizatoriai žiūrovus ir dalyvius turi registruoti elektroniniu būdu. Neturime pajėgų tokiai registracijai“, – kalbėjo seniūnė.
„Santarvė“ jau rašė, kad rugpjūčio 28 dieną Sedos gyventojui buvo patvirtinta COVID-19 infekcija, šiuo metu jis dar gydomas Šiaulių Respublikinėje ligoninėje.
Neoficialiais duomenimis, liga nustatyta dar dviem su juo kontaktavusiems žmonėms, kai kurie kontaktų su užsikrėtusiuoju turėjusieji yra saviizoliacijoje.
Plačiau apie tai – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video