Sodininko skiltis: Meilenio žiedai – Kalėdų puošmena

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Meilenis kai kur laikomas Kalėdų augalu, mat iš anksto pasirūpinus jo įspūdingi žiedai gali papuošti mūsų būstą per didžiąsias metų šventes.

Amarilis ir meilenis – neretai šie pavadinimai laikomi sinonimais. Atskirti vieną nuo kito nelengva, tačiau – įmanoma. Taigi: meileniai žydi žiemą ir pavasarį, ilsisi rudenį, o amariliai žydi vasarą ir rudenį, žiemai baigiantis užmiega; meilenio stiebas tuščiaviduris, paprastai sukrauna 2–6 žiedpumpurius, o amarilio stiebas pilnaviduris, žiedų būna net iki 12; meilenio žiedai dažniau bekvapiai, amarilio – skleidžia malonų aromatą.
Abiejų priežiūra labai panaši, tik sąlygos augti ir ilsėtis sudaromos skirtingu metų laiku.
Rudens pabaigoje vazoną su meilenio svogūnu pastatykite šiltai ir laistykite šiltu vandeniu. Pasirodžius žiedynstiebiui perkelkite ant palangės, laistykite gausiau kambario temperatūros vandeniu, tik ne per daug, nes augalas ims leisti lapus. Kai žiedynstiebis pasieks 15 cm, augalą pradėkite tręšti kas savaitę.
Įvairiaspalviai, įspūdingi meilenių žiedai išsilaiko apie savaitę, o augalas žydi apie mėnesį.
Nužydėjusį žiedynstiebį nupjaukite, gėlę iki rugpjūčio prižiūrėkite įprastai, laistykite ir tręškite. Kuo daugiau lapų per vasarą meilenis išleis, tuo įspūdingiau kitąmet žydės. Rugpjūtį laistoma mažiau.
Rugsėjį pašalinkite nudžiūvusius lapus, o augalą laikykite vėsiai (12–15 ?C) ir tamsiai, nelaistykite, tik sudrėkinkite žemę. Poilsis turėtų trukti bent 2 mėnesius. Rudeniui baigiantis svogūnėlį ištraukite į dienos šviesą – žiedų sulauksite po 6–7 savaičių gėlę pažadinus.
Meilenis nežydi, jei: svogūnas per jaunas; per erdvus vazonas; nepakanka šviesos; augalas nepailsėjo.
Sodinant būtinas drenažas, trečdalis svogūno turi likti žemės paviršiuje. Persodinama kas 2–3 metus, tik kasmet atnaujinamas viršutinis žemės sluoksnis. Vazonas parenkamas pagal svogūno dydį: atstumas nuo jo iki vazono krašto turi būti ne daugiau kaip 3 cm, vazonėlio gylis, jei tai suaugęs svogūnas, – apie 15 cm. Augalą reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, jis geriau ištveria drėgmės stygių nei perteklių. Saugoti, kad ant svogūno nepatektų vandens.
Visa tai tinka ir amariliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video