Sodininko skiltis: Rožių sodinimas rudenį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tinkamiausias rožių sodinimo laikas – vėlyvas ruduo ir ankstyvas pavasaris. Rudenį sodinama ne anksčiau kaip spalį ir iki tol, kol galima įdirbti žemę.

Rožėms reikia daug saulės, tačiau lengvas šešėlis ankstyvą popietę netgi naudingas. Svarbu geras dirvos drenažas: rožė neaugs, jei šaknys nuolat mirks vandenyje. Idealus dirvožemis rožėms – lengvas priemolis, kuriame gausu maistinių medžiagų ir humuso, bet augs ir kitokioje dirvoje, tik ji neturi būti labai kalkinga. Vieta, kur rožės augo daugiau nei 10 metų – mažiausiai 2 metus naujoms sodinti netinka.
Tinkamiausias sodinimo laikas – vėlyvas ruduo ir ankstyvas pavasaris. Rožės plikomis šaknimis sodinamos tik ramybės būsenos. Rudenį – ne anksčiau kaip spalį ir iki tol, kol žemė neįšalusi. Prieš sodinant reikia pašalinti pažeistas šaknis ir stiebus. Šaknis trumpinti nedaug – apie 1 cm, palikti visas smulkias šakneles. Rudeninio sodinimo metu rožių genėti nereikia, pavasarį iš rudens  pasodintų krūmų stiebus patrumpinti iki 15 cm.
Jei stiebai apvytę ar sausos šaknys – prieš sodinimą visą krūmą 12–24 val. pamerkite į vandenį. Iškaskite didelę, gilią duobę, kad joje laisvai tilptų šaknys. Rožes reikia sodinti taip, kad skiepijimo vieta (vieta, iš kur išauga pirmosios šakos) būtų apie 5–10 cm po žeme. Jei sodinant šaknys netelpa ir užsilenkia – ištįsusias patrumpinkite. Pasodinę gerai palaistykite, apmulčiuokite (tiek pavasarį, tiek rudenį) apie 10–15 cm dirvožemiu. Tai apsaugos stiebus nuo suvytimo (saulės, vėjų, šalčių), kol nepradėjo funkcionuoti šaknų sistema.
Išaugus naujiems ūgliams (apie 5 cm) ir praėjus šalnų pavojui, žemes reikia pašalinti. Sodinant nereikia jokių mineralinių trąšų. Sodinant vijoklines rožes šalia sienos, šaknis reikia nukreipti tolyn nuo sienos, o šakos turi linkti sienos link. Rožes prie sienos reikia gausiau laistyti, ypač pirmaisiais metais.
Pirmąmet, jei dirva tinkamai paruošta, rožių tręšti nereikia, vėliau – reguliariai tręšti kartą ar du per sezoną. Pavasarį tinka patręšti organinėmis trąšomis arba kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, kuriose gausiau azoto. Vasarą tręšiama mineralinėmis trąšomis, nuo rugpjūčio nebetręšiama, kad augalas nebeaugintų naujų ūglių, kurie iki šalčių nespės subręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*