Svirkančiai garsėja kaip šventiškiausias rajono kaimelis

Autorės nuotr.

Trys karaliai skelbia žiemos švenčių laikotarpio pabaigą. Po sausio 6-osios nupuošiamos kalėdinės eglutės.
Netrukus lemputės užges ir nedidelio Svirkančių kaimo gyventojų sodybose. Taps tamsiau, liūdniau, sumažės lankytojų, vakarais į kaimą užsukančių pasigėrėti tūkstančiais lempučių apšviestomis sodybomis.

Puošiasi ištisa gatvelė

Jei reikėtų išrinkti „kalėdiškiausią“ Mažeikių rajono kaimelį, ko gero, pirmuoju šios nominacijos pretendentu būtų Viekšnių seniūnijoje esantys Svirkančiai. Prie kelio Užventis–Tryškiai–Viekšniai įsikūręs kaimas nedidelis, tačiau šventiniu laikotarpiu pro šalį važiuojančių keliautojų akis jis traukia iš tolo.
O traukia dėl to, kad vakarais svirkantiškių sodybose, kur tik pažiūrėsi, sužimba šventinės iliuminacijos, pirktinės ar rankų darbo dekoracijos. Pačiu tamsiausiu metų laiku žmonės nori savo aplinkoje matyti daugiau šviesos ir spalvų, todėl stengiasi pažerti jų kuo daugiau.

Sulaukia atvykstančių smalsuolių

Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius sako, kad tokio Svirkančių kaimo pasipuošimo pradininkai buvo Zita ir Adolfas Lazdauskai. Jie parodė iniciatyvą – elektrinėmis girliandomis ėmė puošti savo sodybos aplinką. Kasmet girliandomis apšviestų sodybų kaime vis daugėjo.
„Dabar jau ne tik prie pagrindinio kelio sodybas turintys gyventojai prieš šventes puošia savo valdas, bet ir gyvenantys toliau nuo pagrindinės kaimo gatvelės. Ir iš tikrųjų malonu, gražu pažiūrėti. Žmonės specialiai važiuoja į Svirkančius pasidžiaugti šventiškai pasipuošusiomis sodybomis“, – pasakojo Viekšnių seniūnas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video