Vilkų medžioklės sezonas prasidėjo

ELTOS nuotr.

Aplinkos ministras patvirtino vilkų sumedžiojimo per 2015–2016 metų medžioklės sezoną limitą – šalyje leidžiama sumedžioti šešiasdešimt vilkų.

Mūsų rajono miškuose vilkų nerasta

Nustatant limitą, buvo atsižvelgta į vilkų apskaitos duomenis ir jų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams. Vilkų apskaitos, atliktos vasario mėnesį, duomenimis, Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 292 vilkai.
Viena iš pagrindinių vilkų skaičiavimo koordinatorių mūsų rajone – Mažeikių girininkija –  informavo, kad apskaitos dienomis (vasario 3-iąją ir 6-ąją) mūsų rajono miškuose vilkų pėdsakų nebuvo aptikta. Vienuolika pilkių pėdsakų nustatyta girininkijai priklausančiuose kaimyniniuose Akmenės rajono miškuose.
Šiemet iki rugsėjo 1-osios savivaldybių administracijų pateiktais duomenimis, šalyje buvo užregistruoti 192 atvejai, kai vilkai padarė žalos ūkiniams gyvūnams.
„Jeigu anksčiau vilkai buvo pastebimi Plinkšių ir Sedos apylinkių miškuose bei miškuose, besiribojančiuose su Kamanų pelkėmis, dabar Mažeikių rajono medžiotojų būrelių nariai tvirtino jau senokai mūsų miškuose nematę vilkų. Be to, nei pernai, nei šiemet mūsų nėra pasiekę skundai apie vilkų padarytą žalą“, – sakė Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Egidijus Virkutis.

Leista sumedžioti daugiau

Šio sezono vilkų medžioklės limitas yra beveik dvigubai didesnis, nei pernykščio, kai buvo leista sumedžioti 33 vilkus.
Šiemet pusė vilkų sumedžiojimo limito paskirstyta vienuolikai savivaldybių, kuriose vilkų padaryta žala ūkiniams gyvūnams buvo didžiausia: po keturis vilkus leista sumedžioti Šilalės rajono teritorijoje, po tris – Alytaus, Biržų, Kaišiadorių, Klaipėdos, Rokiškio ir Vilkaviškio rajonuose.  Kita pusė limito bus naudojama visoje šalyje. Taip pat nustatyta, kad minėtoms savivaldybėms neišnaudojus limito iki gruodžio 31-osios, jis galės būti panaudojamas visoje šalies teritorijoje.
„Praėjusį vilkų medžioklės sezoną Telšių apskričiai buvo skirtas vienas leidimas nušauti vilką, tačiau vienos medžioklės metu Rietavo seniūnijoje buvo nušauti du vilkai. Mūsų rajono medžiotojai paskutinį kartą pilkį paklojo prieš dvejus metus, 2010 metais du vilkai buvo nušauti Purvėnų apylinkėse“, –  sakė draugijos vadovas.
Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, vilkų medžioklės sezonas prasidėjo ketvirtadienį ir tęsis iki balandžio pirmosios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*