Voreno Bafeto investavimo patarimai

Vorenas Bafetas – „Berkshire Hathaway“ generalinis direktorius – yra vienas garsiausių mūsų laikų investuotojų. Daugiausia dėmesio jis skiria ilgalaikėms investicijoms į nepakankamai įvertintas bendroves, kurios turi „gerą produktą arba paslaugą“ ir kartu konkurencinį pranašumą savo sektoriuje. Dėl šių taisyklių V. Bafetas savo veikla ilgainiui sugebėjo aplenkti net S&P 500 indekso etaloną.

Per pastaruosius 20 metų sugebėjo savo akcininkams išmokėti 9,1 % per metus, o pakilo „tik“ 7,6 %.
V. Bafetas, kitų investuotojų dar vadinamas Omahos orakulu, teikia pirmenybę pirkimo ir laikymo metodui. Vienas žinomiausių jo teiginių (o gal net patarimų dėl investavimo) yra toks: „Pirkite tik tas įmones, kuriomis būtumėte visiškai patenkinti, net jeigu rinka nustotų egzistuoti dešimčiai metų“.
V. Bafetas beveik ištisus dešimtmečius nuosekliai didino grynąją vertę, o investuotojams labai įdomu, kas po jo sės į vadovo kėdę „Berkshire Hathaway“ bendrovėje.

Ką Vorenas Bafetas pataria pradedantiems investuotojams

Taip pat V. Bafetas pataria vadovautis penkiais kapitalo žingsniais, renkantis įmones, į kurias norite investuoti, tai yra žiūrėti, į ką įmonė investuoja savo laisvą kapitalą. Tai turėtų būti:
• Investicijos į verslo plėtrą ir verslumą
• Susijungimai ir įsigijimai
• Skolos grąžinimas
• Akcijų išpirkimas
• Dividendai

Žinoma, nėra optimalaus modelio, kaip įmonės turėtų leisti savo kapitalą, tačiau įmonė turėtų sugebėti jį „teisingai“ valdyti, kad pasiektų ilgalaikį pelno augimą, lemiantį nuosavybės augimą. Ilgalaikėje perspektyvoje bendrovė turėtų akcininkams mokėti, kiek įmanoma, didžiausią grąžą.
Kiti V. Bafeto patarimai susiję su stiprios vadybos įmonės pasirinkimu. V. Bafetas kartą sakė, kad jis mieliau investuoja į įmones, kurioms bet kada galėtų pradėti vadovauti idiotas, nes įmonės verslo modelis yra toks aiškus ir paprastas.
Vienas svarbiausių V. Bafeto patarimų – paprastas, bet sunkiai įgyvendinamas – išsiskirti iš minios. Dėl to investuotojas niekada neturėtų pasiduoti dviem blogiausioms emocijoms – baimei ir godumui. Todėl neturėtumėte parduoti akcijų didžiausios panikos metu, taip pat nepirkite akcijų didžiulės euforijos ir pakilimo metu. V. Bafetas bando nusipirkti ilgalaikes įmones už priimtiną kainą, kai įmonės vertė jam atrodo teisinga.
Tuo pat metu investuotojai turėtų vengti pernelyg įsiskolinusių įmonių. Tikėtina, kad skolos niekada nebus grąžintos, o tik perkeltos, todėl, jeigu palūkanų normos kils, tai gali sukelti didelių problemų įsiskolinusioms įmonėms.

„Berkshire Hathaway“ – techninė analizė

Dabar trumpai apžvelkime techninę „Berkshire Hathaway“ situaciją. Kaip matome dieniniame grafike, bendrovė išlaiko ilgalaikę augimo tendenciją. Šiuo metu kaina juda ties savo istorinėmis aukštumomis. Tad bendrovė atrodo ekonomiškai sveika ir investuotojai gali padidinti kainą.

Prekiaukite kaip kaip Vorenas Bafetas – išvada

V. Bafetą bandė įveikti daugybė žmonių, tačiau ilga ir sėkminga jo istorija vis dar priskiriama prie sėkmingiausių visų laikų investuotojų istorijų. Jo požiūris į investavimą gali būti labai paprastas – rinkitės įmones, turinčias paprastą produktą, gerą valdymą ir be didelių skolų.
Sėkmingas investavimas taip pat priklauso nuo „šaltos“ galvos – neparduokite akcijų, kai rinkoje kyla panika ir išpardavimai, o sutelkite dėmesį į ilgalaikes investicijas kelerių metų horizonte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*