VPS hostingas – kada tai tinkamiausia paslauga verslui?

Jeigu planuojate kurti internetinį verslą, parduotuvę ar tiesiog susikurti tinklalapį, kuris reprezentuotų Jūsų įmonę, pirmasis žingsnis, ką privalote padaryti – išsirinkti hostingo paslaugų planą. Šis etapas tikrai neišvengiamas, tad jeigu nieko apie tai nežinote, pats laikas pradėti domėtis jau dabar. Netgi, kuriant internetinę svetainę, specialistai užduos šį klausimą, kadangi kartais nuo hostingo rūšies priklausys ir kai kurie svetainių parametrai. Taigi, koks planas Jūsų verslui tinkamiausias, gal tai VPS hostingas?

Žinoma, bent kiek domėjęsi šia sritimi tikrai žinos, kad hostingo paslaugų tiekėjai siūlo net kelias hostingo rūšis. Visai nesidominčiam šia sritimi, gali tekti ilgokai pasukti galvą, kol išsiaiškins, kokie privalumai bei trūkumai kiekvieno siūlomo hostingo plano. Tad pateikiame pagrindines hostingo rūšis ir išskiriame kiekvieno aspektus, kurie galėtų pasitarnauti Jūsų verslui.
Jeigu esate visiškai naujokas šioje srityje, patariame pradėti nuo kelių pagrindinių klausimų:
1. Koks jūsų įmonės dydis bei kokia plėtra numatoma per ateinančius kelis metus? Pagalvokite, kiek šiuo metu darbuotojų dirba Jūsų įmonėje. Šis klausimas Jums atskleis tai, kokio dydžio serverio Jums reikės arba kiek vietos serveryje užimsite. Remiantis statistika, vienas darbuotojas savo elektroniniame pašte sukaupia 1 GB laiškų.
2. Nuspręskite, kokia bus jūsų svetainės paskirtis. Ar tai bus elektroninė parduotuvė, o gal tai bus svetainė, kurioje talpinsite informaciją? Įprastai, paprastai svetainei užtenka vos 1 GB vietos serveryje, tačiau kalbant apie elektroninę parduotuvę – reikia iš karto galvoti apie tą hostingo planą, kuris suteks didesnius resursus serveryje.
3. Ar planuojate naudotis sistemomis, skirtomis valdyti verslui? Kad būtų aiškiau, didesnė įmonė, kurioje dirba daugiau darbuotojų, visuomet naudojasi papildomais, darbui skirtais įrankiais. Tad jeigu jūsų įmonė viena tokių – Jums gali prireikti 5 GB vietos ar net daugiau.
Jeigu sąžiningai atsakėte į šiuos klausimus, atsakymai Jums padės apsispręsti, kokios hostingo rūšies paslaugų jums reikia. Remiantis praktika, pradedančiajam bei smulkesniems verslams užtenka 25-30 GB talpos serveryje. Tiesa, nors pradžioje tiek vietos ir neišnaudosite, metų perspektyvoje Jums tikrai jos prireiks.
Tiesa, nepamirškite plačiau pasidomėti, kokia papildomas paslaugas gausite rinkdamiesi vieną ar kitą hostingo paslaugų paketą. Sužinokite, ar gausite SSL sertifikatą nemokamai ar už papildomą mokestį. Jeigu atsakymas teigiamas, tai didžiulis privalumas. Svetainė turinti SSL sertifikatą vertinama, kaip kur kas patikimesnė ir saugesnė.
Pradedančiajam smulkiajam verslui rekomenduojama pasvarstyti apie Shared hostingo paslaugas – tai hostingo tipas, kuomet vienu serveriu naudojasi dar apie 100 kitų vartotojų. Šis hostingo tipas turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Shared hostingo mokestis yra kur kas mažesnis nei kitų ir puikiai tinka mažai svetainei. Tačiau yra didesnė pavojaus tikimybė, kadangi nukentėjus vienai svetainei, gali nukentėti ir kita. Vidutinėms ir didesnėms įmonėms, ar toms, kurioms itin svarbus saugumas, rekomenduojama pasvarstyti apie VPS hostingą. Nors ši paslauga kainuos šiek tiek daugiau, tačiau ji užtikrins, kad Jūsų svetainės duomenys būtų saugūs.
Taip pat vertapaminėti ir WordPress hostingą – tai paslauga skirta WordPress turinio valdymo sistema besinaudojančioms svetainėms. Ši hostingo paslauga taip pat nėra brangi ir ji pritaikyta būtent šiai vienai turinio valdymo sistemai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*