Žvejo patarimai: poledinei žūklei svarbu geras draugas ir šilta apranga

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Nori išbandyti poledinę žvejybą – susirask gerą draugą ir šiltą aprangą“, – pradedantiems žvejams pataria žvejų klubo „Žemaitijos žvejai“ vadovas Linas Uselis. Trisdešimties metų žvejybos stažą turintis mažeikiškis pasidalijo savo įspūdžiais ir patirtimi po parą trukusios stintų žvejybos.
Šią savaitę trys mažeikiškiai žvejai sėkmę bandė ant Kuršių marių ledo, netoli Preilos.

Ištisinio kibimo nebuvo

Pirmadienį po pietų trijų mažeikiškių žvejų ekipažas nuvyko iki Klaipėdos, keltu persikėlė į Kuršių neriją ir pasiekė Preilą. Automobilių stovėjimo aikštelėje paliko mašiną, vietos gyventojas, žvejų vadinamas „šumacheris“ sniego rogėmis mažeikiškius nuvežė gal pustrečio kilometro Ventės rago link ir paliko žvejoti per naktį.
„Kol kas masiškai stintos dar nekimba, tad ir žvejai iš Nidos šiuo metu vyksta žvejoti prie Preilos. Bent jau mūsų pasirinktoje vietoje ledas buvo aštuoniolikos centimetrų storio, jautėmės visiškai saugūs. Gaudėme pavienes stintas, tačiau rezultatas buvo neblogas – gaudžiau dviem meškerėmis, ant kiekvienos buvo po tris kabliukus, tai per parą sugavau šešis kilogramus stintų. Kiti du kolegos sugavo tris ir keturis kilogramus šių agurkais kvepiančių žuvelių“, – pasakojo L. Uselis.
Sovietiniais laikais Kuršių mariose vienos žvejybos metu buvo galima sugauti septynių kilogramų stintų normą. Anot žvejo, vertinant šios žūklės rezultatą, galima sakyti, kad stintų laimikis geras.

Namus atstojo palapinė

Mažeikiškiai nėjo į masinio žvejų susibūrimo vietą, kurį visi vadina „kolchozu“, nors Nidos pusėje matėsi penkiasdešimties žmonių grupė. Mažeikiškiai matė grupeles po dešimt žmonių ir dvi ar tris palapines.
„Nedaug žvejų, gal dėl to, kad buvo pirmadienis. Vietiniai sakė, kad praėjusį savaitgalį ant marių buvo ažiotažas“, – konstatavo žvejys.

Ilgamečio žvejo patarimus pradedantiesiems skaitykite penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Žvejo patarimai: poledinei žūklei svarbu geras draugas ir šilta apranga”

 1. Edvinas parašė:

  Visiškai pritariu, žvejoti yra smagu, svarbu gera apranga, guminiai batai su pašiltinimu, kad kojelės nenušaltų ir neperšlaptų, ir draugas šalia. Kartais dar žmonės į kompaniją pasiima ir užkandžių ir gėrimų, kad žuvies laukimas neprailgtų. Rašau ir jaučiu, kaip pasiilgau žvejojimo, reikės prisiminti senus laikus!

 2. juokinga parašė:

  Nu jo jie vieni težvejoja mažeikiuose :D ir koks dar klubo vadovas jei klube vienas narys (klubo vadovas) :D

 3. oo tai parašė:

  O tai čia vieninteliai mažeikių žvejai, kad apie juos reikia rašyt? kiekvieną savaitgalį žmonės žvejoja. ot naujiena, 3 žvejai išvažiavo žvejot

 4. Linas Uselis parašė:

  Pirma savo sugauta lydeka ant kranto iskeliau kai man buvo 6 metai Šilutės raj Ašvos upeje, nuo to sykio meškerės nepaleidziu is ranku, dabar man 42 metai. O patarimai kiekvienam savo as visiems ju nesiulau laikytis :-)

 5. robertas parašė:

  kazi ar desim metu staza turi ar negeda tau meluot, patarimus dar duodi oi apsimelavai eilini karta.

 6. tomas parašė:

  Kaip apsimelavo tikras uselis meluoja Mazeikiecem net usai raitosi, geda tokio melo net spauzdinti, ka tie korespondentai pasakom tiki, eilini karta meluoja linas uselis, Žemaitijos žvejai“ vadovas Linas Uselis. Trisdešimties metų žvejybos stažą turintis mažeikiškis netokeis budais isgarsesi kas tave pazysta visi zino kad zioplas esi ir zvejoti nemoki, net kabliuko dorai nemoki susiristi, tau tik blizges ir karosus gaudit prude, ir tai yra tiesa. nepyk bet esi zioplas.

 7. mazeikiskis parašė:

  neturit apie ka rasyt ponai-ar cia reklama Zemaitis zveju pirmininkui;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*