- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Žvejo patarimai: poledinei žūklei svarbu geras draugas ir šilta apranga

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Nori išbandyti poledinę žvejybą – susirask gerą draugą ir šiltą aprangą“, – pradedantiems žvejams pataria žvejų klubo „Žemaitijos žvejai“ vadovas Linas Uselis. Trisdešimties metų žvejybos stažą turintis mažeikiškis pasidalijo savo įspūdžiais ir patirtimi po parą trukusios stintų žvejybos.
Šią savaitę trys mažeikiškiai žvejai sėkmę bandė ant Kuršių marių ledo, netoli Preilos.

Ištisinio kibimo nebuvo

Pirmadienį po pietų trijų mažeikiškių žvejų ekipažas nuvyko iki Klaipėdos, keltu persikėlė į Kuršių neriją ir pasiekė Preilą. Automobilių stovėjimo aikštelėje paliko mašiną, vietos gyventojas, žvejų vadinamas „šumacheris“ sniego rogėmis mažeikiškius nuvežė gal pustrečio kilometro Ventės rago link ir paliko žvejoti per naktį.
„Kol kas masiškai stintos dar nekimba, tad ir žvejai iš Nidos šiuo metu vyksta žvejoti prie Preilos. Bent jau mūsų pasirinktoje vietoje ledas buvo aštuoniolikos centimetrų storio, jautėmės visiškai saugūs. Gaudėme pavienes stintas, tačiau rezultatas buvo neblogas – gaudžiau dviem meškerėmis, ant kiekvienos buvo po tris kabliukus, tai per parą sugavau šešis kilogramus stintų. Kiti du kolegos sugavo tris ir keturis kilogramus šių agurkais kvepiančių žuvelių“, – pasakojo L. Uselis.
Sovietiniais laikais Kuršių mariose vienos žvejybos metu buvo galima sugauti septynių kilogramų stintų normą. Anot žvejo, vertinant šios žūklės rezultatą, galima sakyti, kad stintų laimikis geras.

Namus atstojo palapinė

Mažeikiškiai nėjo į masinio žvejų susibūrimo vietą, kurį visi vadina „kolchozu“, nors Nidos pusėje matėsi penkiasdešimties žmonių grupė. Mažeikiškiai matė grupeles po dešimt žmonių ir dvi ar tris palapines.
„Nedaug žvejų, gal dėl to, kad buvo pirmadienis. Vietiniai sakė, kad praėjusį savaitgalį ant marių buvo ažiotažas“, – konstatavo žvejys.

Ilgamečio žvejo patarimus pradedantiesiems skaitykite penktadienio laikraštyje.