- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Gyventojai – bendrovių konflikto įkaitai?

Gyventojai pasirašę Agentavimo sutartį, „Tavo pastogės“ kasoje, galės sumokėti visus mokesčius už lapkričio mėnesio komunalines paslaugas. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Praėjusią savaitę tarp mažeikiškių kilo sumaištis, nes kai kurie gavo dvi sąskaitas už lapkričio mėnesį suteiktas komunalines paslaugas. Gyventojai pasigedo informacijos, kodėl taip atsitiko ir kuria sąskaita vadovautis mokant mokesčius. Vėliau paaiškėjo, kad dvi sąskaitos gimė sukonfliktavus dviem bendrovėms – „Tavo pastogei“ ir „Mažeikių butų ūkiui“.

Prašė išsiaiškinti

Į redakciją kreipėsi mažeikiškiai, sakydami, kad yra sutrikę ir nežino, kaip elgtis su gautomis sąskaitomis. Iki šiol visi buvo įpratę už komunalines paslaugas atsiskaityti pagal vieną sąskaitą.  Be to, sumaištį sukėlė ir tai, kad vienoje sąskaitoje griežtai nurodyta, kad galima susimokėti tik UAB „Mažeikių butų ūkis“ kasose, o kitoje, kad UAB „Tavo pastogė“ priima visus mokesčius.
Dėl to gyventojai neslėpė pasipiktinimo – esą tai nereikalingas vaikščiojimas. Šis nepatogumas ypač aktualus vyresnio amžiaus žmonėms, nes iki šiol buvo daugiau galimybių pasirinkti, kur mokėti mokesčius. Jie galėdavo eiti į tą kasą, kuri arčiau namų.
Gyventojai prašė išsiaiškinti, kas vyksta ir kodėl yra apribojama jų teisė rinktis – kur mokėti mokesčius už komunalines paslaugas.

Laikini nesklandumai

„Tavo pastogės“ vadovas Antanas Naujokas „Santarvei“ sakė, kad šie nesklandumai yra laikini.
„Nuo šių metų lapkričio pirmosios yra nutraukta rangos sutartis tarp „Tavo pastogės“ ir „Mažeikių butų ūkio“ dėl sąskaitų išrašymo ir įmokų surinkimo. Tačiau net ir po šios sutarties nutraukimo „Mažeikių butų ūkis“ savavališkai išrašė sąskaitas ir renka įmokas bei negrąžina mums reikalingų duomenų, kad patys galėtume išrašyti sąskaitas gyventojams“, – teigė A. Naujokas.
„Tavo pastogė“ sąskaitas išrašiusi tik už administravimo paslaugas, nes nenorėjusi klaidinti gyventojų – jos būtų susidubliavusios.
Plačiau apie gyventojams kylančias problemas ir kaip jos bus sprendžiamos, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.