- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Gyventojai – neasfaltuoto kelio įkaitai

Vairuotojai, pasiekę kelio įtartiną kliūtį, pusiau juokais, pusiau rimtai svarsto: ar tik ne smegduobės čia veriasi? Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lūšės ir Pikelių kaimų bendruomenės dėl galimybės seniūnijos centrą – Židikus pasiekti asfaltuotu keliu kovoja jau gerą dešimtmetį. Jų raštai skrieja į įvairias institucijas, tačiau gauti atsakymai nieko konkretaus nežada.
Neapsikentę dėl neasfaltuoto kelio, pavargę siuntinėti raštus bendruomenių atstovai buvo nuvykę ir pas Kelių direkcijos direktorių, tačiau ir šį kartą nieko gero neišpešė – sprendimas bus priimtas ne anksčiau nei 2020 metais.
Gyventojai ginklų sudėti nežada, naujus žingsnius planuoja po rinkimų.

Kelias kelia ir kitas problemas

Tiek pikeliškiai, tiek Lūšės bendruomenės atstovai „Santarvei“ teigė, kad žvyruotas kelias – pati opiausia jų problema.
Lūšės kaimo gyventojams toks kelias apsunkina susisiekimą su Židikais, Pikeliais, Mažeikiais, nes sukant bet kuria kryptimi reikia įveikti ir žvyruoto kelio atkarpą. O važiuojančiųjų tomis kryptimis, Lūšės bendruomenės pirmininkės Jadvygos Jogminienės teigimu, tikrai yra nemažai. Šio kaimo žmonės dirba naftos perdirbimo įmonėje, Renavo durpyne ir Mažeikiuose.
Židikai – seniūnijos centras, tad ne vienas čia turi įvairių reikalų. Žmonės vyksta į Židikų vaistinę, pas medikus, apsipirkti. Nemažai Lūšės ir Pikelių vaikų mokosi Židikų gimnazijoje.
Bendruomenės narės Vilma Sendrauskienė, Daina Intienė pirmininkę pratęsė – kai nėra asfaltuoto kelio, Lūšė nepatraukli verslui. Net parduotuvės čia nėra. Moterys pasakojo, kad buvo atsiradęs verslininkas, kuris norėjęs išsinuomoti patalpas ir čia pradėti verslą. Tačiau išsiaiškinęs, kad žvyruotu keliu tiekėjai nelinkę važiuoti, tokio sumanymo atsisakė.

Į Židikus – per Ruzgus

Pikelių gyventojams, dirbantiems Židikuose ar turintiems kitokių reikalų seniūnijos centre, tenka dardėti net keturiolika kilometrų prastu žvyrkeliu. Žmonių teigimu, kai jis nugreideriuotas, dar pusė bėdos. Bet pavasarį, kai pašalas ima žemę kilnoti, toks kelias tampa sunkiai pravažiuojamas.
Tokia pat padėtis ir rudenį, prapliupus lietui. Tada ne vienas pikeliškis renkasi dvigubai ilgesnį, bet saugesnį ir patogesnį kelią į Židikus – per Ruzgus, Ukrinus.
Tik tokiu maršrutu tenka tenkintis ir žiemą, kai kelininkai užpustyto kelio neskuba nuvalyti.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.