Gyventojai pasakė „ne“ biojėgainės statyboms

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečiadienį Mažeikiuose vyko viešasis detaliojo plano dėl žemės sklypo paskirties keitimo biodujų jėgainei statyti pristatymas. Nuo pirmosios minutės kilo karštos ir emocingos diskusijos bei pasisakymai. Mažeikiškiai siūlė jėgainės statybai pasirinkti kitą vietą – ne šalia miesto.
Susirinkusieji išsakė savo nepasitenkinimą ir griežtą „ne“ biojėgainės statyboms šalia miesto, netoli Kalnėnų kvartalo. Buvo pasiūlyta pasirinkti kitą vietą, kuri būtų toliau nuo gyvenamųjų rajonų.
Taip pat buvo reikalaujama, kad norint toliau vykdyti detalųjį planą, turi būti atliktas poveikio aplinkai vertinimas bei išplėsta sanitarinė zona už sklypo ribų, kur numatoma statyti biojėgainę.

Plačiau apie kilusias diskusijas dėl biodujų jėgainės statybos ir apie tai, ką pažadėjo jos statytojai, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

9 Atsakymai į “Gyventojai pasakė „ne“ biojėgainės statyboms”

 1. Jonas parašė:

  Tie kurie čia visą kipišą kelia , tai nubodūs kaimiečiai toliau savo karvės užpakalio nematantys.Buvo tokie pat Bugeniuose, triukšmautojai savo laukų neprižiūrintys , laukai baigia krūmais apaugti ir užpelkėti

 2. Kirvis parašė:

  Reikia ieškot ir būtinai atsiras kas nors procedūriškai ar teisiškai pažeista.

  Kodėl jie tos gemyklos statyti nenori kur nors apie „Mažeikių naftos“ teritoriją? Visos reikiamos komunikacijos ten yra.

 3. Verslininkas parašė:

  Šios biodujų elektrinės vieta parinkta tikrai tobulai , komunikacijos prie pat, miesto katilinė šalia ir žaliava katilinei vietoje (iš miesto valymo įrenginių). Taigi statytojo statybos investicijos mažiausios.
  Viskas tai gerai, tačiau projektas kelia nepasitikėjimą visuomenės dėl aplinkos taršos. Per susitikimą su miesto visuomene, statytojai negalėjo aiškiai atsakyti į šiuos klausimus, o ir pateikti išeities duomenys įvairiuose dokumentuose prieštarauja nieni kitiems.
  Kol nebus išspręsti aiškiai gamtosaugos klausimai ir išaiškinti visuomenei (dujų išmetimai, atidirbtos žaliavos išvežimas ir kt.) , statyti biodujų elektrinės negalima.
  Šiaip jau investuotojų atsisakyti nereikia, bet žmonių svekatos bloginimo sąskaita jų taip pat nereikia, reikia savivaldybės administracijai siūlyti kitą statybos vietą.
  Vietos visuomenės balsas turi būti išgirstas, tik su jos pritarimu tokie objektai gali būti statomi, o ji dabar prieš parinktą statybos aikštelę.

 4. uzsikakinsit parašė:

  nebus Naftos tai uzsikakinsit ubagu gauja be jokios gamyklikes :)

 5. Nijole parašė:

  Neblogai pasirodė A. Balčiūnas , kuris nepasiklydo tarp daugybės dokumentų , viską išdėstė aiškiai ir nuosekliai , skaičius vardijo su mato vienetais ir t.t.. Suprato , kad asmenys , norintys statyti biodujų jėgainę , mėgina tai atlikti teisiškai , kad vėliau nebūtų galimybės teismo keliu sustabdyti biodujų jėgainės statybos . Tačiau neužtenka vien tik supratimo , reikia ir teisinių žinių , kad sustabdyti tokio objekto statybą Mažeikių miesto ribose.

 6. Nijole parašė:

  Apgailėtinai pasirodė Nagienė , kuri pasiklydo tarp 3-5 popieriaus lapų , bei vardijo skaičius be jokio mato vieneto ir kai ją „nusodino“ Štakonaitė , paaiškinusi , kad Nagienė vadovaujasi naujais įstatymais , o biodujų jėgainei statyti dokumentai ruošti pagal senesnius įstatymus. Sodros teisininkei nepriklauso ruošti reikalingus dokumentus , kurie reikalingi Mažeikių tarybos narei Nagienei , o ne „Sodros“ direktorei Nagienei. Jei jau duodate savo pavaldinei tokias užduotis (jeigu ji ruošė ) , tai paprašykite , kad tai ji atliktų kruopščiai ir nepamirškite už jos atliktą jai nepriklausantį darbą atsilyginti iš savo asmeninių lėšų , nebent ji irgi nenori , kad toje vietoje būtų statoma biodujų jėgainė ir tai atlieka niekieno neverčiama.

 7. Nijole parašė:

  Teko dalyvauti pristatyme . UAB „Agrar Nerys“ atstovas dalyvaujantiems pasiūlė užpildyti pasiūlymus dėl biodujų jėgainės statybos .Tai tik du UAB-ai pateiks pasiūlymus dėl biodujų jėgainės statybos ,visi likusieji tik žodžiu piktinosi , kad bus blogas kvapas .Vystant kai kuriuos verslus , neišvengiamai susiduriama , kad bus nemalonus kvapas , bet tai negali būti argumentas uždraudžiant verslą , t.y. negalima drausti statyti biodujų jėgainę toje vietoje , jei kam nors atrodo ,ar jie taip mano , kad bus nemalonus kvapas (net jei taip mano ir minia) .Turi būti pateikiami įrodymai , kad nuo biodujų jėgainės sklinda kvapas arba pateikiami kiti argumentai , dėl kurių n-spinduliu neįmanoma fiziniam asmeniui n-laiko būti toje zonoje. Gali būti ir kiti argumentai (jie turi būti pagrįsti) , dėl kurių toje vietoje negalima statyti biodujų jėgainės.

 8. Kostas parašė:

  Dėl saujelės nepatenkintu stabdomas verslas.

 9. ,,,,,,,,,,,,,,,,,, parašė:

  Reikia mažiau kreipti dėmesį į atsilikusius kaimiečius,o daryti taip kaip reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*