- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Gyventojai pasigenda aiškios valdžios pozicijos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Biodujų jėgainei miesto pašonėje besipriešinantys mažeikiškiai tebejaučia įtampą. Jų interesus ginanti iniciatyvinė grupė pasigenda aiškios Savivaldybės vadovų pozicijos ir pagalbos ieško teismuose.
Savivaldybės tarybos opozicijos lyderio Alvydo Balčiūno iniciatyva savivaldos atstovai buvo priversti dar kartą grįžti prie mažeikiškiams aktualios temos.

Gyventojai kreipėsi į teismą

Gyventojų iniciatyvinė grupė negali susitaikyti su praėjusių metų spalio mėnesį priimta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento išvada, kad planuojamos biodujų jėgainės statybai poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas.
„Toks objektas pirmas Lietuvoje, planuojamas statyti greta maisto pramonės objektų ir tankiai apgyvendintų teritorijų, vos ne mieste. Todėl daugiau negu keista, kad tokiam objektui nereikia atlikti poveikio aplinkai vertinimo“, – stebėjosi gyventojų iniciatyvinės grupės vadovė Diana Dudienė.
Iniciatyvinė grupė neliko tik stebėtoja. D. Dudienė kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydama atnaujinti apskundimo terminą. Sulaukus palankaus sprendimo, būtų galima apskųsti Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento galutinę atrankos išvadą, kurioje teigiama, kad biodujų jėgainės poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas.
Tiesa, Šiaulių apygardos teismas D. Dudienės  skundą atmetė, tačiau moteris nenuleidžia rankų – nutartį ji apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui.
„Pridėjau dviejų tūkstančių gyventojų parašų kopijas, kad žinotų, jog šito pageidauja ne keli iniciatyvinės grupės nariai, o nemažai žmonių“, – teigė pašnekovė.
Tik ji nuogąstavo, kad teismo nutarties gali tekti ilgai laukti.

Žodžiai ir veiksmai skiriasi

Iniciatyvinė grupė galbūt ir anksčiau būtų kreipusis į teismą, tačiau dar tikėjosi, kad valdžia, deklaruojanti, jog palaiko gyventojus, apskųs nepalankią išvadą. Tuo labiau kad dar praėjusių metų birželį po pirmo valdžios susitikimo su galimais investuotojais Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus pranešime buvo pacituotas meras, teigiantis, kad būtina atlikti poveikio aplinkai vertinimą.
Apie tokią prievolę yra kalbėjęs ir Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius. Tačiau žodžiai nuo veiksmų skiriasi.

Apie tai plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.