112, Aktualijos | 2012-05-09 06:30 | Autorius:
Versija spausdinimui

Gyventojai tampa triukšmaujančių kaimynų įkaitais(10)

Mažeikiškiai baiminasi, kad prie Žemaitijos gatvėje įrengtų stalų ir suoliukų būriuosis ne tik jaunimas, bet ir asocialūs žmonės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Triukšmo prevencijos taisyklės jau nuo šeštos valandos vakaro draudžia triukšmauti ar kitaip trikdyti rimtį. Tačiau kaip pastebi pareigūnai, kai kurie gyventojai to nepaiso ir lėbauja ištisą parą, neleisdami kaimynams ilsėtis. Jie ragina kaimynus rinkti įrodymus, kad triukšmadarius būtų galima nubausti administracine tvarka nuo 300 iki 1 000 litų.

Neskuba bausti

Kenčiantys nuo triukšmo mažeikiškiai piktinasi policijos pareigūnų neveiksnumu, kurie esą atvažiuoja prie triukšmautojų buto durų, pastovi ir vėl išvažiuoja nieko nepešę.
Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Violeta Grigaitienė informavo, kad iškvietimų dėl triukšmo padaugėja savaitgaliais ir švenčių dienomis.
„Būna, kad tomis dienomis pareigūnus raminti triukšmo kviečia po tris penkis kartus per parą. Dažniausiai triukšmadariai su pareigūnais bendrauja geranoriškai, sureaguoja į pastabas, pritildo muziką. Tačiau būna ir išimčių, kai tuo pačiu adresu tenka važiuoti kelis kartus“, – pasakojo V. Grigaitienė.
Pasak jos, pareigūnai neskuba triukšmadarių iš karto bausti. Iš pradžių tik įspėja, o pinigines baudas taiko, kai triukšmautojai piktybiškai nereaguoja į pastabas ir raginimus nusiraminti ir išjungti muziką. Piktybiškiems triukšmadariams gresia baudos nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Renka įrodymus

Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas „Santarvei“ sakė, kad norint nubausti triukšmą keliančius gyventojus, neužtenka vieno kaimyno pretenzijų.
„Šiais laikais pasitaiko visko. Būna, kad kaimynas apskundžia kaimyną, norėdamas dėl ko nors atkeršyti, todėl būtina, kad dėl keliamo triukšmo paliudytų ir daugiau namo gyventojų, ir viskas būtų išdėstyta raštu. Prie šių liudijimų pridedami ir pareigūnų parodymai, tai, ką jie matė ar girdėjo atvykę į iškvietimo vietą“, – paaiškino A. Bubliauskas.
Tik surinkus pakankamai įrodymų, galima žmogų nubausti.

Neviršija normų

Mažeikiškiai taip pat piktinasi iki vėlumos dirbančiomis kavinėmis ir barais, nes iš šių įstaigų sklindantis triukšmas neleidžia naktimis miegoti.
A. Bubliausko teigimu, pernai kai kuriose kavinėse specialiais prietaisais buvo atlikti tyrimai dėl keliamo triukšmo, ir paaiškėjo, kad higienos normos nėra viršijamos.
„Nakties metu bet koks garsas atrodo daug didesnis ir stipresnis nei dienos metu. Todėl gyventojams ir atrodo, kad iš kavinių sklindanti muzika ar balsai yra per garsūs. Tačiau išmatavus triukšmo skleidžiamus decibelus, paaiškėja, kad viskas yra leistinose normose“, – pastebėjo A. Bubliauskas.
Pasak pareigūno, policija specialių prietaisų triukšmui matuoti neturi, nes tai esą ne jų funkcija. Tokia kontrole turi užsiimti higienistai.

Prietaiso neturi

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių filialas tokio prietaiso taip pat neturi.
Minėto filialo vedėja Irena Macijauskienė „Santarvei“ sakė, kad, reikalui esant, iš Klaipėdos iškviečiama nacionalinė tyrimų laboratorija. Tačiau ši laboratorija neatlieka buitinio triukšmo tyrimų, o tik tiria triukšmą, kylantį dėl ūkinės komercinės veiklos.
I. Macijauskienė sutinka, jog mieste būtinas ir buitinio triukšmo matavimo prietaisas, kad būtų galima išmatuoti kaimynų keliamą triukšmą.

Ketina įsigyti

Apie minėto prietaiso reikalingumą kalbėjo ir rajono politikai viename iš Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžių. Jo metu Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriaus  vedėjas Rimantas Norbutas informavo, kad yra galimybė gana pigiai, vos už šimtą litų su trupučiu, nupirkti triukšmo matavimo prietaisą.
„Tas prietaisas vokiškas, mažas, telpantis delne. Juo būtų galima matuoti skleidžiamą triukšmą šalia buto durų ar už lango“, – „Santarvei“ paaiškino R. Norbutas.
I. Macijauskienė suabejojo tokio prietaiso kokybe.
„Kalbame apie buitinio triukšmo matavimo prietaiso pirkimą, tačiau nežinome tiksliai nei koks jis, nei kas atliks jo priežiūrą, patikrą ir kiek jo rezultatai bus patikimi. Šis prietaisas juk turi būti teisiškai įformintas. Juk negalima pirkti bet kokio daikto iš bet kur“, – „Santarvei“ sakė I. Macijauskienė.

Matuos tik dieną

Visuomenės sveikatos centro filialo vedėjai taip pat neaišku, kas su šiuo prietaisu dirbs. Jos teigimu, tam turėtų būti specialiai apmokytas žmogus, o tai esą papildomos išlaidos.
R. Norbutas patikino, kad su buitinio triukšmo matavimo prietaisu darbo dienomis dirbtų tik Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriaus specialistai, nes tai būsiantis Savivaldybės turtas ir nebūtų galima jo niekam patikėti.
Paklaustas, kaip bus poilsio ar švenčių dienomis, nes būtent tuomet triukšmaujama daugiausiai, R. Norbutas atsakė, kad tai jau policijos reikalas, ir pareigūnai privalo rūpintis miesto ramybe.

Kelia nerimą

Prevencijos poskyrio viršininkas A. Bubliauskas pritarė, kad pareigūnai privalo užtikrinti tvarką mieste, bet nesutinka, kad jie privalo matuoti keliamo triukšmo stiprumą, esą jiems ir taip darbo pakanka, ypač atšilus orams.
„Vasarą triukšmo padaugėja ne tik butuose, bet ir viešojoje erdvėje, nes parkuose ir skveruose pradeda būriuotis jaunimas. Pareigūnai sustiprina tose vietose kontrolę, kad nebūtų vartojamas alkoholis ar kitaip svaiginamasi“, – pasakojo A. Bubliauskas.
Nerimą pareigūnams kelia ir Žemaitijos gatvėje sustatyti stalai ir suoliukai. „Santarvei“ taip pat jau teko girdėti nusiskundimų iš netoliese esančių namų gyventojų, kad atėjus vasarai ramybės nebus.
„Juk prie tų stalų ims rinktis ne tik jaunimas, bet ir asocialūs žmonės, kurie kels triukšmą ir neleis ramiai gyventi“, – prognozuoja mažeikiškė Danutė.
Pasak A. Bubliausko, kol nėra padarytų pažeidimų, pareigūnai nieko imtis negali. Tik laikas esą parodys, ar teks imtis griežtesnių priemonių minėtose vietose tvarkai palaikyti.

Ribotas laikas

„Santarvė“ primena, kad balandžio mėnesį rajono Savivaldybės Tarybos patvirtintose Triukšmo prevencijos Mažeikių rajono savivaldybės viešose vietose taisyklėse sakoma, kad gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje triukšmo šaltinis neturi viršyti triukšmo ribinių dydžių, nustatytų  higienos normose. Be to, triukšmauti ar kitaip trikdyti rimtį draudžiama vakaro ir nakties metu. Minėtose taisyklėse nustatyta, kad vakaro metas yra nuo 18 val. iki 22 val., o nakties – nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.
O viešoje vietoje skleisti garsinę informaciją ar reklamą darbo dienomis ir savaitgaliais galima nuo 8 val. iki 18 val. ir nuo 18 val. iki 20 val., neviršijant higienos normų.

Draudžiama triukšmauti

Savivaldybės viešosiose vietose nakties metu nuo 22 val. iki 6 val., o vasaros sezono metu penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis nuo 23 val. draudžiama: garsiai leisti muziką, groti muzikos instrumentais, skleisti garsinę informaciją ar reklamą, labai garsiai dainuoti, švilpauti, rėkauti.
Draudžiama ir automobiliuose leisti garsią muziką, esant atviroms automobilių durims arba atviriems automobilių langams, bei palikti netvarkingas automobilių signalizacijas ir veikiančius variklius, kurių veikimas trikdo gyventojų ramybę.
Taip pat draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones arčiau kaip 75 m nuo gydymo ir reabilitacijos įstaigų, mokyklų, darželių, šarvojimo patalpų ir miesto prekyviečių. Išimtis taikoma valstybinių švenčių dienomis bei masinių renginių metu, kuriems rengti nustatyta tvarka yra išduodamas leidimas.

Norint išvengti ginčų

Norint išvengti ginčų su kaimynais, Savivaldybės tarybos patvirtintos taisyklės rekomenduoja daugiabučių namų savininkų bendrijoms, namus administruojančioms įmonėms namo vidaus tvarkos ir žemės sklypo priežiūros taisyklėse nustatyti triukšmo prevencijos reikalavimus, kurie būtų privalomi visiems daugiabučių namų patalpų savininkams.
Daugiabučių namų gyventojams, atliekantiems savo patalpų remonto darbus, taip pat  rekomenduojama gauti kaimynų raštiškus sutikimus, kuriuose būtų nurodytas galimas remonto laikas ir didesnės triukšmo galimybės.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.