Uncategorized | 2013-03-15 08:33 | Autorius:
Versija spausdinimui

Horoskopas kovo 16 d. (šeštadienis)(0)

 

Bendroji prognozė

Kovo 16-oji - Knygnešio diena.
Knygnešio dieną pagerbiami draudžiamosios spaudos gabentojai iš Prūsijos bei jos skleidėjai Lietuvoje.
Po 1863 m. sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Visos knygos turėjo būti leidžiamos rusišku raidynu. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Žandarams turėjo teisę bausti nusikaltėlius, konfiskuoti ir deginti lietuviškus raštus. Savo darbą žandarai atliko uoliai: 1891-1893 m. vien tik sieną saugoję žandarai konfiskavo 37 tūkst. 718 lietuviškų knygų ir laikraščių; 1900-1902 m. - 56 tūkst. 182.
Nepaisant baudų ir kalėjimo grėsmės, lietuviškų spaudinių daugėjo. Lietuviško knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko spaudinių platintojai - knygnešiai. Už slaptą knygų laikymą ir platinimą tuo metu nukentėjo apie tūkstantį žmonių.
Kovo 16-ąją, 1846 metais, gimė Jurgis Bielinis, knygnešys, sukūręs nelegalaus lietuviškos spaudos platinimo tinklą.

Kovo šešioliktoji, šeštadienis - 75-oji metų diena (šeštoji 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 290 dienų.

**************

Dangaus kūnai:
Saulė šiandien teka 6.31, leidžiasi 18.25. Dienos ilgumas - 11.54.
Šeštąją jaunaties dieną Mėnulis teka 08.02, leidžiasi 00.08.
Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:
"Tarp knygų, kaip ir tarp žmonių, galima pakliūti į gerą ir į blogą draugiją" (K. A. Helvecijus)

Avinas (03.21 – 04.20)

Tikėtini įvairūs susitikimai, pasivaikščiojimai po prekybos vietas arba malonūs darbeliai. Šiandien gauti patarimai, pasiūlymai, įsigyti pirkiniai bus naudingi. Galbūt kas nors geranoriškai padarys reikalingą paslaugą.

Jautis (04.21 – 05.21)

Šiandien palankiausia būtų negalvoti ir nekalbėti apie rimtus reikalus, o tiesiog maloniai atsipalaiduoti, parodyti daugiau dėmesio artimiausiems žmonėms. Tikėtini svečiai arba trumpa viešnagė. Jei pajusite meninį įkvėpimą, išnaudokite jį.

Dvyniai (05.22 – 06.21)

Nepakenktų atsiriboti nuo svetimos įtakos bei reikalų. Nederėtų ieškoti nuotykių, kur nors toli vykti, o juo labiau - aiškintis santykius. Siekite intymumo, dvasingumo. Susivokite, ką iš tiesų jaučiate, ko trokštate.

Vėžys (06.22 – 07.22)

Puikus metas atsiriboti nuo įgrisusių rūpesčių - tiek namų, tiek darbo. Susitikite su žmonėmis, kuriuos mėgstate, padiskutuokite, pasilinksminkite. Yra vilties, kad tame šurmulyje sutiksite asmenį, kuris jus domina ir žavi.

Liūtas (07.23 – 08.23)

Palanku dalyvauti viešuose pasirodymuose, susitikimuose, pristatyti savo kūrybą, dalyvauti diskusijose. Nebijokite išbandyti jėgas - net jeigu nelaimėsite, jūsų autoritetas ūgtels, tapsite labiau žinomi.

Mergelė (08.24 – 09.23)

Neblogas metas išvykti iš namų kiek tolėliau nei kasdien. Jei niekur nevyksite, galbūt pas jus užgrius netikėti svečiai iš toli. Gali būti ir taip, kad romantiškų vilčių viename renginyje įžiebs nepažįstamojo šypsena.

Svarstyklės (09.24 – 10.23)

Neblogai seksis darbuotis savo ūkyje, taisyti techniką ir padėti kitiems. Kils ūpas taisyti figūrą, laikytis dietos arba pagaliau išsiaiškinti susikomplikavusius santykius, atiduoti skolas. Kai kas tikrai pavyks.

Skorpionas (10.24 – 11.22)

Galite sulaukti gerų naujienų, intriguojamų pasiūlymų iš žmonių, kuriems esate neabejingi. Šeimos santykius sutvirtintų bendras interesas ir užsiėmimas arba bendrų draugų ratas.

Šaulys (11.23 – 12.22)

Prisiplanuosite daug veiklos ir išties nemažai nuveiksite. Turbūt ši diena jus privers labiau branginti santykius su artimais žmonėmis, suvokti tikrąsias vertybes. Įmanomi teigiami pokyčiai santykiuose su dominančiu žmogumi.

Ožiaragis (12.23 – 01.20)

Regis, veršitės pramogauti, mylėti, kurti. Bus nesunku susitaikyti su žmogumi, kurį vertinate, bet esate įskaudinę. Pasitelkite išradingumą ir nuoširdumą. Puikus metas užsiėmimams su vaikais, dalyvauti konkursuose, žaidimuose.

Vandenis (01.21 – 02.19)

Galite tikėtis artimųjų paramos ir moraline, ir fizine prasme. Pasijusite išties gerai, jeigu jus sups harmoninga ir tvarkinga aplinka, geranoriškai nusiteikę žmonės, jeigu galėsite pasilepinti gyvenimiškais patogumais.

Žuvys (02.20 – 03.20)

Puiki diena įvairiems susitikimams, renginiams. Tačiau dėl šeimos reikalų ar būtinybės pasimokyti gali tekti keisti kai kuriuos planus. Galbūt į svečius atvyks giminaitis. Noriai bendrausite, žarstysite patarimus bei sąmojį.

  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Naujienos iš interneto

Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.