Į mero kėdę – šeši pretendentai (papildyta)(79)

Mero posto nesieks visuomeninis rinkiminis komitetas ir viena partija iš septynių, dalyvausiančių rinkimuose.

Jau aišku, kad kovo 3 dieną vyksiančiuose savivaldybių tarybos rinkimuose dėl Mažeikių rajono savivaldybės mero kėdės susigrums šeši politikai, iškelti šešių partijų. Per savivaldos rinkimus 2015 metais šio posto siekė septyni.
Šiuose rinkimuose Mažeikių rajone panoro dalyvauti aštuoni rinkiminiai sąrašai – septynios partijos ir vienas visuomeninis rinkiminis komitetas, mero kėdė nesudomino tik liberalų ir visuomeninio komiteto „Mažeikių pavasaris“.
Kad meras daugiau kaip pusės rinkėjų balsais būtų išrinktas jau pirmajame ture, reikia, kad į rinkimus ateitų ne mažiau kaip 40 proc. rinkėjų. Per praėjusiuosius rinkimus savo valią pareiškė tik 37,16 proc. Mažeikių apygardos rinkėjų, todėl prireikė antrojo rinkimų turo.
Pretendentams į mero kėdę suteikėme „Santarvės tribūną“. Visiems sąlygos buvo tos pačios – raštu atsakyti į pateiktus klausimus, neviršijant nustatytos apimties.

Pretendentų į mero pareigas prašėme atsakyti į penkis klausimus.
1. Kodėl nusprendėte siekti mero posto?
2. Jeigu tapsite meru, koks bus pirmasis Jūsų darbas? Ir kokį planuojamų darbų įvardintumėte
kaip svarbiausią?
3. Sėkmė priklauso nuo komandos. Esate partijos iškeltas kandidatas, su kuo Jūsų partija po rinkimų
pasiruošusi eiti į koaliciją?
4. Svarbus vaidmuo tenka ir Savivaldybės administracijai. Kokią pertvarką numatote jos veikloje? Gal galėtumėte įvardinti, kokį kandidatą Jūsų partija yra numačiusi į administracijos vadovo postą?
5. Ką iš pretendentų į merus laikote didžiausiu savo konkurentu?
Taip pat prašėme pateikti savo „vizitinę kortelę“ – gimimo metai, darbovietė, išsilavinimas, patirtis savivaldoje ir politikoje.
P. S. kandidatų atsakymus pateikėme abėcėlės tvarka.

„SIEKSIU PATEISINTI KOMANDOS LŪKESČIUS“
Vitalijus BALTUTIS,
pedagogas, Centro partija
Vizitinė kortelė
Gimimo data: 1962-03-30.
Darbovietė: Viekšnių Vinco Deniušio meno mokykla, mokytojas.
Išsilavinimas: aukštasis.
Su savivaldos darbu patirtis per profsąjungas.
Yra dalyvavęs rinkimuose į Seimą.
Vedęs.

1. Tai komandinis sprendimas, bet juk kiekvienas geras karys turi siekti būti generolu, tad jeigu manimi pasitikėjo komanda, aš turiu pateisinti jos lūkesčius.
2. Pirmiausias darbas – suformuoti daugumą, kuri būtų pajėgi spręsti rajono klausimus. Išskirti konkretaus vieno darbo tiesiog neįmanoma, nes paprastai kiekvienas sprendimas yra susijęs ne su viena sritimi.
Sudėtingiausi sprendimai laukia švietime, socialinėje sferoje bei žmonių saugume.
3. Kadangi mūsų partijos pavadinimas yra Lietuvos Centro partija, neatmetame galimybės tartis su visomis partijomis, o ypač su tomis, kurių programinės nuostatos artimiausios mūsų programai. Mes nesame nusiteikę nei prieš vieną partiją. Visada galima tartis.
4. Bet kokie pokyčiai ar pakeitimai yra gerai, nes tai skatina judėti į priekį. Mūsų komandos pagrindinis tikslas – valstybės TARNAUTOJAI turi tarnauti žmonėms ir tinkamai atlikti jiems priskirtas funkcijas.
Administracijos vadovo kandidatūros įvardinti negalime, nors kandidatų tikrai turime, bet tai priklausys nuo rinkimų rezultatų ir koalicijos bendro sprendimo.
5. Kiekvienas pretendentas turi savo patirtį, privalumus, trūkumus. Negaliu įvardinti kandidatų kaip konkurentų, tai labiau kolegos, siekiantys šio posto, ir visiems jiems aš linkiu sėkmės.


„SIEKSIU, KAD VIETOS VALDŽIA TAPTŲ ŽMONIŲ VALDŽIA“

Alvydas GUDUNAVIČIUS,
AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojas, Darbo partija:
Vizitinė kortelė
Gimimo data: 1961-09-09. Jonavos rajone.
1986 m. baigė Mažeikių politechnikumą, įgijo techniko elektriko specialybę.
2017 m. baigė Vilniaus technologijos ir dizaino kolegiją, įgijo geležinkelio transporto inžinerijos profesinio bakalauro diplomą.
23 m. AB „Lietuvos geležinkeliai“ eina elektromechaniko pareigas.
Vedęs, išaugino tris vaikus.
2008 m. įstojo į Darbo partijos gretas, yra Mažeikių skyriaus pirmininko pavaduotojas.

1. Mažeikių rajone atėjo laikas pokyčiams. Matau rajono problemas, žinau, ką reikia keisti, tobulinti ir plėtoti. Tikiu, kad mano patirtis, žinios ir kompetencija padės mūsų gimtajam kraštui augti, o jo žmonėms – gyventi geriau.
2. Tapęs meru sieksiu, kad vietos valdžia taptų žmonių valdžia, o savivalda – realia. Reikalausiu iš kiekvieno tarnautojo prisiimti asmeninę atsakomybę už savo veiksmus ir sprendimus. Mano siekius ir planus galite rasti rinkimų programoje.
3. Aš ir Darbo partija esame pasiruošę dirbti su visomis partijomis ir visais asmenimis, kurie ketina iš tiesų dirbti. Tačiau šiandien vienareikšmiško atsakymo dar negali būti, kadangi koalicijos sudėtis priklausys nuo daugelio faktorių. Esu pasiruošęs dirbti rajono ir miesto žmonių labui.
4. Darbų pradėti nuo pertvarkų – nebūtina. Darbo partija Mažeikiuose turi kandidatų į įvairius postus, tarp jų – ir į administracijos vadovo. Tačiau pokyčiai bus įgyvendinami tik ten, kur bus būtina.
5. Visi kandidatai yra stiprūs ir verti mero posto. Na, o kuris iš mūsų geriausias – Mažeikų rajono gyventojai nuspręs jau kovo mėnesį.


„PATIRTĮ NORIU PANAUDOTI MAŽEIKIŲ KRAŠTO GEROVEI“

Vidmantas MACEVIČIUS,
energetikos viceministras, partija „Tvarka ir teisingumas“:
Vizitinė kortelė
Gimimo data: 1956-07-05.
Išsilavinimas: aukštasis.
2000–2003 m. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys, meras.
Nuo 2015 m. iki dabar – Lietuvos Respublikos energetikos viceministras.
Vedęs.

1. Tai nėra spontaniškas sprendimas. Nesu jokios partijos narys, todėl buvo daug pokalbių ir diskusijų su kolegomis, draugais bei pažįstamais mažeikiškiais, turinčiais įvairių politinių pažiūrų. Turiu nemažą darbo patirtį, kurią noriu panaudoti Mažeikių krašto labui.
2. Jeigu taip įvyktų, tai pirmasis darbas – kuo greičiau ir išsamiau susipažinti su esama situacija, kokį „palikimą“ gavome. Kitas – ilgalaikių tikslų kadencijos laikotarpiui parengimas ir suderinimas, įvertinant jau suplanuotų bei vykdomų darbų tęstinumą.
3. Kaip minėjau, nesu jokios partijos narys, todėl galiu pareikšti tik savo nuomonę, kad koalicija įmanoma su visais, kurie pasiryžę atsakingai dirbti stiprinant vietos savivaldą.
4. Apie administracijos vadovo kandidatūrą etiška būtų kalbėti tik po rinkimų. Jeigu būčiau išrinktas meru, iš administracijos vadovo ir jo komandos reikalaučiau aiškiai suformuluotų institucijos tikslų ir uždavinių bei asmeninės atsakomybės už veiklos rezultatus.
5. Visi pretendentai verti pagarbos ir tik RINKĖJAS turi atsakymą į šį klausimą.


„MAŽEIKIŲ KRAŠTO ŽMONĖMS REIKIA PERMAINŲ“

Lina RIMKIENĖ,
teisininkė, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partija:
Vizitinė kortelė
Gimimo data: 1972-04-14.
Teisininkė Všį Linos Rimkienės biure ir UAB „Hotrema“. Mažeikių vartotojų asociacijos steigėja ir valdybos pirmininkė. Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto teisės dėstytoja.
Išsilavinimas: programuotoja ir verslo vadybininkė, teisės magistrė.
Nuo 2015 metų – Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė, opozicijos lyderė.
Nuo 2011 metų dalyvauja savivaldos ir Seimo rinkimuose. TS LKD partijos Mažeikių skyriaus pirmininkė, partijos prezidiumo narė.
Ištekėjusi. Dukra Gertrūda suaugusi ir gyvena atskirai.

1. Mažeikiai – aštuntas pagal dydį Lietuvos miestas. Čia gyvena ir dirba daug inžinierių, specialistų, darbingų ir kurti galinčių žmonių. Tai potencialas, kurio daug metų nesugebėjo išnaudoti nei rajono valdžia, nei mažeikiškių atstovai Seime.
2. Praėjusių metų sausį beviltiškai praradome medienos klasterį su 1000 darbo vietų bei 300 mln. eurų investicijų. Jis iškeliavo pas mūsų kaimynus, kurie sugebėjo per pusantro mėnesio pasiūlyti visus infrastruktūrinius sprendimus investuotojui. Mūsų valdžia per ketverius metus to nepadarė, o gal ir nenorėjo padaryti.
Dėl politinio ir administracinio neveiklumo mūsų savivaldybėje nebebuvo kalbama apie ambiciją, permainų poreikį, norą siekti geresnės gyvenimo kokybės. Kandidatuoju, nes tikiu, kad mūsų komanda gali tai pakeisti. Pamatysite, Mažeikiai taps Vakarų Lietuvos pramonės centru, nes tam turime didžiulį potencialą – savo krašto žmones.
Reikia pokyčių, reikia permainų. Čia ne aš sugalvojau, taip žmonės kalba. Jei vėl išsirinksime į valdžią tuos pačius asmenis, mes beviltiškai prarasime dar ketverius metus. Noriu to išvengti, todėl pasiryžau kandidatuoti. Jei laimėsiu, įsipareigoju pakeisti įsisenėjusią, ydingą tvarką.
2. Pirmas ir svarbiausias darbas yra valdančiosios koalicijos formavimas. Esame atviri visoms politinėms bendruomenėms. Būsimais politiniais partneriais įsivaizduojame tuos politikus, kuriems rūpi ne politinių postų dalybos, o aiškūs ir racionalūs susitarimai dėl Mažeikių krašto gyventojų socialinės ir ekonominės gerovės.
Mūsų planas – taikyti plačią socialinę ir ekonominę programą. Iš esmės sutvarkysime daugiabučių kiemus ir rajono kelius, įskaitant sodų bendrijas. Sveikatos apsaugai, švietimui ir kultūrai skirsime tinkamą finansavimą atsižvelgiant į poreikius, o ne į partinius interesus.
Didžiausias dėmesys bus skiriamas investicijoms: užtikrinsime greitus infrastruktūrinius sprendimus atsakingam verslui, investuotojams padėsime įkurti pramonės parką, pritrauksiantį šimtus naujų, gerai apmokamų darbo vietų. Manau, kad tai bus pagrindinis darbas.
3. Mūsų komanda vienija partinius ir nepartinius kandidatus į Savivaldybės tarybą. Šiuose rinkimuose tai yra ilgiausias sąrašas, vienijantis mokytojus, verslininkus, gydytojus, specialistus. Mes pasirengę dirbti tam, kad Mažeikių kraštas pelnytai užimtų Vakarų Lietuvos lyderio pozicijas. Jau esu sakiusi, kad mes esame atviri visoms politinėms bendruomenėms, kurių siekis yra Mažeikių krašto gerovė.
Mano asmeninis tikslas – Mažeikių kraštui ir mažeikiškiams nuveikti konkretūs darbai, be tuščio politikavimo. Su tokiais, jau nuveiktais konkrečiais darbais ir kandidatuoju šiuose mero rinkimuose.
4. Mūsų komanda svarsto kelias kandidatūras administracijos direktoriaus pareigoms užimti. Nė vienas iš jų nėra partijos narys. Galiu išduoti tai, kad mūsų sąraše tikrai nėra ir nebus dabartinio administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus kandidatūros.
Tačiau noriu pasakyti, kad vykdančiosios valdžios neveiklumas neturėtų būti painiojamas su Savivaldybės darbuotojų darbu. Savivaldybėje dirba daug gerų žmonių bei puikių savo srities specialistų, iš kurių ir pati esu sulaukusi profesionalios pagalbos, naudingų patarimų.
5. Nenorėčiau išskirti kažkokio konkretaus kandidato. Tikiu, kad kiekvienas jų turi unikalių savybių, kurios būtų pravarčios einant mero pareigas. Tačiau žmonės apsispręs ir išsirinks, kas ateinančius ketverius permainų metus jiems atstovaus ir dirbs žmonėms, o ne partijos, neaiškių verslo ryklių ar savo paties naudai.


„KOLEGOS PATIKĖJO MANIMI, TIKRIAUSIAI ESU VERTAS“

Eimantas SALATKA,
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga:
Vizitinė kortelė
Gimimo data: 1967-04-22.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Aukštasis išsilavinimas, baigė Lietuvos veterinarijos akademiją.
Patirtis savivaldoje: 2005 m. – Laižuvos seniūno pavaduotojas.
Nuo 2006 m. iki 2015 m. buvo Savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas, nuo 2015 m. – administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Patirtis politikoje: nuo 2005 m. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, yra dalyvavęs savivaldybių tarybos ir Seimo rinkimuose.
Vedęs, turi dvi dukras.

1. Mano kandidatūrą iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Mažeikių skyrius. Jeigu partijos kolegos patikėjo manimi, tikriausiai esu vertas siekti šio posto.
2. Pirmasis labai svarbus mero darbas – sudaryti komandą, kurios padedamas galėčiau vykdyti savo duotus pažadus rinkėjams. Visi darbai yra svarbūs ir kažką išskirti nėra prasmės. Užimi tas pareigas ir dirbi taip, kad už tave balsavę rinkėjai nesigailėtų.
3. Dirbti kviesčiau visų politinių jėgų, kurioms priimtina mano programa, atstovus, pasiryžusius dirbti rajono žmonių labui.
4. Savivaldybės administracijos darbas yra labai reglamentuotas teisės aktais. Darbuotojai, ilgesnį laiką dirbantys administracijoje, turi didelį patyrimą, žino savo srities teisės aktus, gali greitai ir profesionaliai atlikti jiems pavestus darbus. Todėl radikalių keitimų tikrai nereikėtų daryti. Svarbiausia, vykdant savo rinkimų programą, iškelti tinkamus uždavinius savivaldybės darbuotojams ir kontroliuoti jų įvykdymą.
Kandidato į administracijos vadovo postą kandidatūra yra aptarta. Mano siūlomas žmogus tikrai turės administracinio darbo patirties ir, tikiuosi, bus priimtinas daugeliui politinių jėgų.
5. Visi kandidatuojantys į mero postą yra stiprūs konkurentai. Manau, kad visi, kurie apsisprendė kandidatuoti į šias pareigas, žinodami, kad mero darbas yra tikrai nelengvas ir labai atsakingas, jau yra stiprios asmenybės.


„MANAU, KAD SVARBIAUSIA – DARBŲ TĘSTINUMAS“

Antanas TENYS,
meras, Socialdemokratų partija:
Vizitinė kortelė
Gimimo data: 1955-01-01.
Darbovietė: Mažeikių rajono savivaldybės taryba, pareigos – meras.
Lietuvos žemės ūkio akademijoje įgijo mechaniko inžinieriaus specialybę.
Patirtis savivaldoje ir politikoje: Savivaldybės taryboje dirba 21 metus, arba penkias kadencijas. Nuo 2011 m. – Mažeikių rajono Savivaldybės meras.
Vedęs. Užaugino du vaikus – Jurgitą ir Antaną.

1. Mano pasirinkimą dalyvauti vyksiančiuose mero rinkimuose lėmė žmonių palaikymas – įvairiuose susitikimuose, gyventojų priėmimuose išgirsti padrąsinantys žodžiai ir raginimai toliau tęsti pradėtus darbus bei bendrapartiečių išreikštas pasitikėjimas. Į mero postą kandidatuoju gerai žinodamas savivaldybės problemas, galimybes, realią padėtį ir šio krašto išskirtinumą. Esu pasiryžęs ir toliau burti gyventojus dirbti rajono labui, tęsti darbus, įgyvendinti pradedamus, pradėtus ir kone baigtus, mažeikiškiams labai reikalingus projektus ir spręsti aktualiausias problemas rajone.
2. Aš manau, kad svarbiausia – darbų tęstinumas. Vieno kurio darbo išskirti negalėčiau. Rajone regiu būtinus darbus – tęsti daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų, gatvių, kelių ir žvyrkelių asfaltavimą, apšvietimo įrengimą tiek mieste, tiek kaimo vietovėse, vandentiekio, kanalizacijos įrengimą, švietimo įstaigų tinklo optimizavimą. Visad siekiau sudaryti šių darbų įgyvendinimo programas ir jas vykdyti.
Susitikimų su gyventojais metu siekiu išgirsti ir spręsti jų problemas. Noriu, kad gyventojai pasijustų rajono šeimininkais – įvairūs projektai vykdomi pasitarus, atsiklausus ir įsiklausius į jų poreikius, iniciatyvas, išsakytas pastabas. Tačiau dažnai susiduriama su abejingumu, nenoru dalyvauti svarstymuose ar pateikti argumentuotų pasiūlymų.
O išties, ne tik mano, bet ir visų naujai išrinktų merų pirmasis darbas – komandos formavimas. Tai yra, suburti sąžiningus, kompetentingus žmones, išklausyti jų nuomonę ir suvienyti bei nukreipti bendram darbui. Tik subūręs veiksnią daugumą taryboje, meras galės sėkmingai organizuoti visų institucijų darbą.
3. Tikiu ir neabejoju, kad į valdančiąją daugumą gali burtis visos partijos, kurios pasirengusios dirbti Mažeikių rajono žmonių labui. Ji turi būti tvirta, kad visus ketverius metus vyktų konstruktyvus darbas, tad durys į ją atviros kiekvienam tarybos nariui. Formuojant valdančiąją daugumą, svarbiausia ne pasidalyti postus, o suderinti programines nuostatas, sukurti bendrą programą.
Noriu dirbti su valdančiosios daugumos atstovais, kurių bendras tikslas – žmogaus socialinė ir ekonominė gerovė, žvelgti viena kryptimi ir matyti klestintį bei augantį rajoną. Svarbu dirbti dėl Mažeikių rajono, o ne švaistyti energiją beprasmėms tarpusavio kovoms, žodžių karui viešojoje erdvėje ir niekinimui bei šmeižimui.
4. Partija nekalba apie postų dalybas ir administracijos direktoriaus kandidatūros tikrai nėra numačiusi. Tai, kas taps Savivaldybės administracijos vadovu, nulems rajono gyventojų pasirinkimas – kuria politine ar nepolitine jėga jie pasitikės labiausiai. Reikia kalbėti ne tik apie postus, bet ir apie žmonių, kurie galėtų dirbti, kvalifikaciją, kompetencijas. Po savivaldybių tarybų rinkimų siūlyčiau keisti savivaldybės administracijos struktūrą. Pokyčių reikia savivaldybės kontroliuojamų bendrovių, biudžetinių ir viešųjų įstaigų valdyme, bendradarbiavime su verslu, gyvenamosios vietos bendruomenėmis.
5. Visus. Kiekvienas iš dalyvaujančių ir siekiančių mero posto yra stiprus konkurentas. Išskirti vieno tikrai negaliu. Džiaugiuosi tuo, kad yra asmenų, norinčių dirbti ir siekti žmonių palaikymo. Konkurencija leidžia įvertinti savo galimybes, pasiryžimą atstovauti kiekvienam rajono gyventojui ir dirbti jo vardu. Rinkėjai apspręs, kuris iš siekiančiųjų šio posto labiausiai vertas tapti rajono savivaldybės vadovu.

  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.