Į privalomąją karinę tarnybą šauks jaunesnius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus šaukiami jaunesnio amžiaus karo prievolininkai – Seimas priėmė Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą. Ši nuostata įsigalios nuo tada, kai ją pasirašys šalies prezidentas.

Prieš ketverius metus, kai buvo atnaujintas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, ją atlikti būdavo šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų. Pagal praėjusią savaitę Seimo priimtą projektą, už kurį balsavo 88 Seimo nariai, į pradinę karinę tarnybą bus šaukiami karo prievolininkai nuo 18 iki 23 metų.
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis aiškina, kad tuo siekiama, jog nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba būtų patogesnė visiems šauktiniams – šaukiamojo amžiaus mažinimas lemtų tai, kad jaunuoliai atliktų šią tarnybą prieš šeimos kūrimą, karjeros pradžią, taip pat galimai mažėtų karo tarnybos vengimo atvejų. Ir vis tiek būtų užtikrintas pakankamas kiekis potencialiai šaukiamų karo prievolininkų.
Iki tol mokyklą baigę18-mečiai karo prievolę galėjo atlikti tik savanoriškai, o Krašto apsaugos ministerijos atlikta analizė parodė, kad vyresni nei 23 metų jaunuoliai neproporcingai dažniau patenka į šauktinių sąrašus ir būtinybė atlikti karo prievolę jiems dažnai sukelia nepatogumų dėl šeiminių, darbinių aplinkybių.
Kaip ir iki šiol, savanoriškai šauktiniais kariais galės tapti 18–38 metų vyrai ir moterys.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video