Ilgesni mokslo metai pažertų ir papildomų problemų

Mokslo metai Lietuvoje trunka 34 savaites, kitose šalyse – 37–40 savaičių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė kitus mokslo metus pratęsti 10–15 mokymosi dienų: esą tada mokiniams sumažėtų mokymosi krūvis, namų darbų apimtys bei dienai tenkančių pamokų skaičius.
Mažeikių rajono švietimo įstaigų darbuotojai įžvelgia daugybę kliūčių, dėl kurių toks siūlymas neduotų norimo rezultato.

Daug trūkumų

Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapyje teigiama, kad mūsų šalyje mokinių pasiekimai prastėja, daugėja tokių, kurie nepasiekia net patenkinamo lygmens. Per didelis ir mokymosi krūvis, todėl  tenka nuolat skubėti, dalis mokymosi perkeliama į namų darbus, trūksta laiko individualiai mokymosi pagalbai, įgytoms žinioms pakartoti ir įtvirtinti.
„Mokiniai mokosi intensyviai, o po to turi ilgą trijų mėnesių pertrauką. Dalis vaikų tris vasaros mėnesius neužsiima jokia edukacine veikla. Vėliau tai neigiamai atsiliepia jų pasiekimams. Tris vasaros mėnesius prasmingai organizuoti vaikų veiklą daugeliui šeimų – didelis iššūkis. Prasidėjus mokslo metams, užuot pradėjus naujas programas, daug laiko sugaištama tam, kad būtų atsimintos praėjusių mokslo metų žinios“, – teigiama ministerijos komentaruose.
Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kurios nare ketina tapti Lietuva, rekomenduoja ilginti mokslo metus. Dabar jie vieni trumpiausių Europoje: Lietuvoje trunka 34 savaites, kitose šalyse – 37–40 savaičių.

Klasėse nebeišsėdi

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir mokyklų vadovai visi kaip vienas „Santarvei“ tvirtino: toks mokslo metų pratęsimas neduos jokios naudos, nes tai esąs per mažas laiko tarpas, kad būtų galima pasiekti aukštesnių mokymosi rezultatų.
Pašnekovai įvardijo daugybę priežasčių, dėl kurių pasiūlyta pertvarka neduos naudos – tokiems pokyčiams mes dar nesame pasiruošę.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Ilgesni mokslo metai pažertų ir papildomų problemų”

  1. komentaras parašė:

    Ne taip seniai, kažkurio švietimo ministro dėka mokslo metai baigdavosi apie birželio 20d. Ir kas tuo metu dėdavosi mokyklose? Manote, kad vykdavo didžiuliai žinių pagilinimo darbai, vaikai mokėsi? Žinoma, kad ne, vykdavo renginiai, pažintinė kultūrinė veikla. O ir koks mokslas, kai už lango puikus oras, karšta, ir tuo pat metu, tose pat mokyklose, mokyklų patalpose birželio mėnesį vyksta valstybiniai egzaminai abiturientams. Tai atėjęs kitas reformatorius ministras tą tvarką atšaukė, mokslo metai sutrumpėjo. Dabar gi vėl, norima ilginti mokslo metus ir randama įvairiausių argumentų, kodėl to reikia. O iš tikrųjų juk norima parodyti, kad yra kažkas dirbama ministerijoje, vietoj to, kad iš tikrųjų ką nors gero padarytų mokiniams ir švietimo sistemai.

  2. Linai parašė:

    Žiauru, bet tokio požiūrio tėvelių „ale Linų“ daugėja ! … Tik reikalauti, tik smaugti kitus, bet patys nieko! Juk patogu – galėtų išvis vaikams atostogų nebūti. Nereiktų „Linoms“ rūpintis niekuo :D

  3. tai nenukvakusiai linai parašė:

    i,pati varyk i mokykla ir turesi iiiilgas atostogas

  4. Lina parašė:

    Labai gerai, nes mokytojai nedirbdami baigia nukvakti. Pradeda reikalauti didinti atlyginimus nors atostogauja beveik tris mėnesius per metus.

  5. as parašė:

    gal dar suprasciau, jei nuimtu kokias kitas atostogas, o ne vasaros. Kas nori mokytis, kai uz lango grazus oras?Net patiems stropiausiems mokiniams buna sunku

  6. Vardas (privalomas) parašė:

    Teisingai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto