- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Iniciatyva gera, tik ar teisėta?

Seniūnijos specialistų teigimu, vaikų žaidimų aikštelės įrengimas medžiams, kitiems augalams nepakenkė. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Daugiabučio namo gyventojai, savo iniciatyva nutarę pertvarkyti vaikų žaidimų aikštelę, nepasidomėjo, kokia šių įrenginių planavimo, projektavimo ir statymo tvarka.
Galima daryti prielaidą, kad gerą idėją savomis lėšomis pradėję įgyvendinti mažeikiškiai nesitikėjo, jog tai kam nors gali užkliūti ar nepatikti. Deja, kaip parodė „Santarvės“ bandymas ištirti gyventojų skundą ir išsiaiškinti su juo susijusią problemą, posakis, kad iniciatyva gali būti baudžiama, tebegalioja.
Žmonių noras susitvarkyti savo gyvenamąją aplinką – sveikintinas dalykas, tačiau, prieš pradedant darbus viešoje ar bendro naudojimo erdvėje, būtina daug ką išsiaiškinti.

Nepatenkinti permainomis

Į redakciją kreipėsi mažeikiškis daugiabučio namo gyventojas. Feliksu prisistatęs vyriškis nepatenkintas, kad jo kaimynai, Naftininkų gatvės 24-ojo namo gyventojai, savo iniciatyva ėmė tvarkyti kiemą.
Pasak mažeikiškio, iniciatyva gal ir gera, tačiau jis abejojantis, ar tai daroma teisėtai, ar sumontuoti įrenginiai vaikams yra saugūs ir atitinka higienos normas.
„Keistai atrodo, kai vaikams žaisti įkasamos senos automobilių padangos, kurios gali kelti pavojų jų sveikatai. Be to, padangos įkastos visai šalia medžių. Gali būti, kad taip bus pakenkta ir augalų šaknims“, – savo pastebėjimus išsakė mažeikiškis.
Feliksas teigė, kad žaidimų aikštelę tvarkyti ėmęsi gyventojai nieko nederino su kitų namų gyventojais (minėtas namas yra sujungtas su 26-uoju namu, kiemas ribojasi ir su Naftininkų gatvės 18-uoju namu).
Pasak vyriškio, nebuvo nei gyventojų susirinkimo, nei parašų rinkimo, kuris paliudytų, kad dauguma daugiabučių namų gyventojų sutinka, kad žaidimų aikštelė būtų atnaujinta ir suremontuota būtent taip, kaip dabar yra daroma.
Feliksas įsitikinęs: tai buvo būtina padaryti, kadangi kiemas esantis bendras, jis priklauso keliems daugiabučiams namams – ne tik 24-ajam.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.