- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Ir mūsų rajone skaičiuojami vilkai ir lūšys

Selemono Paltanavičiaus (ELTA) nuotr.

Antradienį šalies miškininkai, medžiotojai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pradėjo skaičiuoti, kiek plėšrūnų – vilkų ir lūšių – gyvena Lietuvos miškuose. Apskaita vykdoma antradienį ir pakartotinai – penktadienį.
Vilkų apskaita atliekama registruojant pėdsakus sniege. Plėšrūnai bus skaičiuojami ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose.
Gyventojai, norintys dalyvauti pakartotinėje vasario šeštosios dienos apskaitoje, turi apie tai pranešti Mažeikių miškų urėdijos girininkams.
„Į mus kol kas nesikreipė nė vienas gyventojas, kuris norėtų dalyvauti apskaitoje, tuo tarpu visi dvylika rajono medžiotojų būrelių dalyvaus tiek antradienį, tiek penktadienį vyksiančiose apskaitose ir pateiks ataskaitas“, – informavo rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Egidijus Virkutis.
Pagal Vilko apsaugos planą, Lietuvos vilkų populiacijos dydis ir paplitimas turi būti vertinami kasmet pagal vilkų apskaitos rezultatus. Pernai vilko populiacijos apskaita pagal pėdsakus nebuvo vykdoma dėl šiltų orų, o užpernykštės apskaitos duomenimis, šalyje registruoti 208 vilkai.