Išrinktas geriausių rajono ūkininkų penketukas

Praėjusį penktadienį į Mažeikių savivaldybės kultūros centro didžiąją salę rinkosi rajono vadovai, Ūkininkų sąjungos atstovai, visų rajono seniūnijų vadovai ir geriausiai besitvarkantys ūkininkai.
Vakaronėje pagerbti ir apdovanoti penkių geriausių ūkių šeimininkai. Geriausio ūkininko vardas atiteko urvikiškiui Viktorui Liaugaudui.YRA APIE KĄ PASIKALBĖTI
Komisijai, rinkusiai šiųmetinį geriausią ūkininką, buvo nelengva. Iš 4,5 tūkstančio rajone dirbančių ūkininkų reikėjo atrinkti penkis.
Rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius pasidžiaugė, kad į šventę susirinko tiek daug dalyvių ir sakė, jog kaimo žmonės visada turi apie ką pakalbėti. Prisimindamas praėjusios vasaros nuveiktus darbus, vicemeras teigė, kad pats didžiausias neįprastas darbas buvo pasėlių deklaravimas.
Kalbėdamas apie ateities darbus, J. Siminkevičius teigė, kad gamybinis ūkinis smagratis turi suktis dar smarkiau, kad reiks suburti jėgas tam, kad efektyviai panaudotume Europos Sąjungos lėšas.
Mažeikių savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas pastebėjo, kad Lietuvos kaimui šiemet buvo neįprasti metai: reikėjo teikti dokumentus ES fondų išmokoms gauti bei deklaruoti pasėlius. Visų bendro darbo dėka šie darbai sėkmingai atlikti, nors solidžios išmokos, žinant dabartinį kainų kilimą, žemdirbių netenkina.

RAJONO VADOVAMS – DUONA
Prieš apdovanojant geriausius rajono ūkininkus, žemdirbius ir jų šventės svečius dainomis pasveikino Savivaldybės kultūros centro pagyvenusių žmonių ansamblis „Sidabrinė gija”.
Kaip perspektyvūs ūkininkai, apdovanoti Jonas ir Audronė Beržonskiai iš Viekšnių seniūnijos, dovanomis pagerbti šerkšnėniškiai Birutė ir Vytautas Šakiai, užsiimantys sodininkyste ir puikiai besitvarkantys savo sodyboje. Tarp apdovanotųjų – ir Židikų seniūnijoje gyvenantys Ona ir Albertas Navickai bei Edita ir Albertas Kesminai iš Tirkšlių seniūnijos.
Geriausių rajono ūkininkų vardas šiemet suteiktas Reivyčių seniūnijos Urvikių kaimo gyventojams Viktorui ir Janinai Liaugaudams.
Mažeikių rajono savivaldybė padėkos raštus už visokeriopą paramą žemdirbiams įgyvendinant ES Žemės ūkio ir kaimo plėtros politiką įteikė visoms rajono seniūnijoms.
Šiųmečio derliaus simboliais – duonos kepaliukais – atsidėkodamos už palaikymą, pagalbą žemdirbiams Savivaldybės administracijos vadovus pagerbė rajono ūkininkės.
Po to susirinkusiuosius savo dainomis sveikino Viekšnių miestelio kaimo kapela „Subatvakaris”, vadovaujama Antano Erlicko.

PADĖJO IR SŪNUS
Geriausias rajono ūkininkas Viktoras Liaugaudas „Santarvei” pasakojo, kad toks vardas jam suteikiamas pirmąkart. Prieš kelerius metus urvikiškiui buvo pripažinta trečioji vieta. „Niekur aš nesiveržiau, tiesiog komisija atvažiavo, apžiūrėjo, kaip tvarkausi, ir nusprendė, kad gerai ūkininkauju”, – kukliai šypsojosi ūkininkas.
Ūkininkauja Viktoras nuo 1991-ųjų metų, pirmąjį derlių nuėmė 1992-aisiais. Vyriškis prisimena, kad tada nebuvo jokių problemų grūdus parduoti čia pat, Mažeikiuose. Paskui su grūdų realizacija buvo juo tolyn, tuo sunkyn. Savo 280 hektarų ūkyje Viktoras tvarkosi vienas, tik šią vasarą grūdų derlių padėjo sudoroti tėvo pėdomis einantis, Žemės ūkio universitete besimokantis sūnus.
Ūkininkas sako, kad šiemet nebuvo patys blogiausi metai. Nors dėl šaltų pavasario orų derlius buvo šiek tiek mažesnis, bet kokybė nebloga. V. Liaugaudas apgailestauja, kad dabar tiesioginiam darbui trukdo padidėjusios dokumentacijos tvarkymas.
„Netingint galima gyventi gerai, tik popieriai trukdo. Nepavydžiu tiems, kurie dirba ir žiemą, gerai, kad mano pagrindinis darbas tik pavasarį ir rudenį. O darbas iš tiesų nėra lengvas”, – sakė ūkininkas.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video