- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Jau veikia pėsčiųjų tiltas per geležinkelį

Pėsčiųjų viaduką per geležinkelį išmėgino gausus mažeikiškių būrys. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį buvo atidarytas ilgai mažeikiškių lauktas pėsčiųjų tiltas per geležinkelį. Tikimasi, kad jo įrengimas padės taupyti mažeikiškių laiką bei išvengti skaudžių nelaimių.

Įteikė simbolinį raktą

Atidarant pėsčiųjų tiltą, dalyvavo Savivaldybės, tiltą stačiusių ir statybos darbų priežiūrą atlikusių įmonių atstovai, miesto gyventojai.
Mažeikių švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonas Donatas Stulpinas pašventino naująjį statinį, kad  tiltas būtų patikimas ir ilgai tarnautų žmonėms.
Tilto rangovės – UAB „Hidrostatybos“ vadovas Ignas Daunys Mažeikių rajono savivaldybės merui Antanui Teniui įteikė simbolinį raktą, kuriuo tiltas buvo „atrakintas“, o mažeikiškiai pakviesti juo pereiti.
Po to simbolinis raktas buvo perduotas miesto seniūnui Šarūnui Armonui, kuris bus atsakingas už pėsčiųjų tilto priežiūrą.

Vienas moderniausių

Spaudos konferencijoje Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa trumpai pristatė ką tik atidarytą objektą, svarbų geležinkelininkams ir Mažeikių gyventojams.
Pėsčiųjų tilto statybos projekto bendra vertė – per 930 tūkst. eurų. Viadukas per geležinkelį buvo pastatytas per 15 mėnesių. Jis – vienas moderniausių šalyje, išskirtinis bruožas – du šiuolaikiški modernūs liftai, skirti žmonėms su dviračiais, neįgaliųjų ir vaikiškais vežimėliais. Reikalui esant,  liftu galės naudotis ir pėstieji. Suskaičiuota, kad lifte telpa du dviračiai su dviem žmonėmis arba
12–13 žmonių. Keliamoji lifto galia – 1000 kg.
Viaduko ilgis – daugiau nei 50 metrų, plotis – 3,5 m. Jo aukštis virš geležinkelio bėgių – daugiau nei 10 metrų.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.