Jauniems vyriškiams žvėriena kainuos ypač brangiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dviejų jaunų vyrukų sumanymas apsirūpinti žvėriena baigėsi nemalonumais, už kuriuos gresia tūkstantinės baudos.


Spruko be grobio 

Įvykiai, kuriuos šiuo metu tiria policijos bei Šiaulių aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, rutuliojosi spalio trečiosios vidurnaktį. 
Kaip informavo gamtosaugininkai, vienas Sovaičių (Mažeikių apylinkės seniūnija) gyventojas, išgirdęs šunų keliamą triukšmą, išėjo į lauką pasidairyti. Tuo metu nuaidėjo du šūviai. Apie tai vyriškis pranešė Maigų medžiotojų būrelio vadovui, šis informavo aplinkosaugininkus.
Iki atvykstant pareigūnams sovaitiškis, priėjęs arčiau, spėjo pamatyti, kaip du vaikinai į mašinos bagažinę kelia nušautą stirną. Pajutę, kad į juos jau atkreiptas dėmesys, nevykėliai brakonieriai metė grobį ir spruko automobiliu.
Atvykę aplinkos apsaugos pareigūnai laukuose aptiko dvi nušautas stirnas.


Gresia tūkstantinė bauda

Tą pačią naktį pareigūnai nustatė brakonierių automobilį, jį aptiko Akmenėje. Rytą buvo rastas ir automobilio savininkas. Automobilyje pareigūnai aptiko ir kraujo, ir stirnos plaukų, visa tai paimta ekspertizei. 
Pirminiais duomenimis, tą naktį brakonieriavo du vos trečiąją dešimtį pradėję Mažeikių rajono gyventojai D. G. ir B. N., abu jie nėra medžiotojų būrelių nariai.
Jau dabar aišku, kad už gamtai padarytą žalą vyrams gresia 8 tūkstančių litų bauda: pagal sausio viduryje patvirtintą naują tvarką, už sumedžiotą stirną skiriama 5 tūkst. litų bauda (buvo 500 litų), už jauniklį stirniną – 3 tūkst. litų bauda (buvo 300 litų).
Kaip informavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai, šiemet tai pirmas toks grubus brakonieriavimo atvejis mūsų rajono medžioklės plotuose.

2 Atsakymai į “Jauniems vyriškiams žvėriena kainuos ypač brangiai”

  1. Apolonijai š Seda parašė:

    jei būtų mano valia dėčiau baudas iki kokių 20 tūkstančių ir gal minties nebūtų žudyti žvėrelius.

  2. Žemaitis parašė:

    Vajezau, be miesos lėka ir be pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*