- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Jonaičių miške – didžiulis gaisras (papildyta)

Autoriaus nuotrauka

Didžiulis miško gaisras kilo trečiadienio vidurdienį Tirkšlių apylinkėse – gyventojai pranešė, kad Jonaičių miške dega žolė. Bendromis ugniagesių gelbėtojų, miškininkų ir gyventojų pastangomis gaisrą pavyko sutramdyti tik vakare. Tą pačią dieną ugniagesiams teko vykti į kitą miško gaisrą.

Ugnis sparčiai plito

Pirmiesiems ugniagesių gelbėtojų ekipažams atvykus į Jonaičių mišką, paaiškėjo, kad beveik penkių hektarų plote yra nemažai ugnies židinių. Dėl gaisro policijos pareigūnai uždarė kelią iš Tirkšlių į Užlieknę.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas „Santarvę“ informavo, kad gaisrą gesina 7 ugniagesių gelbėtojų ekipažai, atvyksta pagalba iš Akmenės ir Šiaulių, gaisravietėje dirba miškininkai, net keturias vandenvežes gaisrui gesinti atsiuntė bendrovė „Mažeikių vandenys“.
Ketvirtą valandą po pietų ugniagesiams ir jų pagalbininkams gaisro plitimą tik pavyko pristabdyti.
„Padėtį sunkina tai, kad yra didžiulis vėjas, miško paklotė sausa, tad ugnis sparčiai plinta“, – sakė A. Tupikas, pažymėjęs, kad su gaisro židiniais tikimasi susitvarkyti iki nakties.
Iš pradžių buvo nuogąstauta, kad ugnis gali pasiekti netoli esančią ūkininko sodybą, tačiau ją pavyko apsaugoti.

 

Autoriaus nuotrauka

Budėjo per naktį

Gaisras Jonaičių miške buvo sustabdytas pusę septynių vakaro. Kol kas jo visiškai likviduoti nepavyko. Ugnis sunaikino 21,5 hektaro miško paklotės.
Per naktį gaisravietėje buvo palikti budėti du ugniagesių ekipažai.
Miško gaisro metu dirbo 12 ugniagesių gelbėtojų ekipažų, padėjo gesinti 20 miškininkų, tiek pat gyventojų ir ugniagesys savanoris.

Ugnis – ir kitame miške

Apie pusę trijų po pietų Mažeikių PGT buvo pranešta, kad Geidžių apylinkėse dega Žalionės miškas. Į įvykio vietą buvo nukreipti 3 ugniagesių ekipažai, gesinti padėjo 20 miškininkų.
Ugnis buvo sustabdyta per tris valandas, išdegė 2 hektarai miško paklotės.