Kai nesutampa valdininkų ir Seimo nario nuomonės

Apie šimtą medelių pasodinta neturint projekto – jis tik dabar derinamas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gera ir graži idėja – miesto apželdinimas. O dar apie 100 medžių pasodinta Taikos skersgatvio parkelyje… Tik ar prieš ką nors darant mieste nereikėtų pasitarti su jo valdžia ar net visuomene. Paprastam žmogui už tokius darbus būtų geruoju nesibaigę…

Seniūnija buvo informuota

Redakcija gavo signalą, kad yra rausiamas Taikos skersgatvio parkelis, važinėjama krovininėmis mašinomis. Nuvažiavę išvydome išraustas duobes, kurios žiojėjo visą parą… Tai sukėlė ne tik skaitytojų, bet ir „Santarvės“ susidomėjimą. Bandėme išsiaiškinti: kas, kur ir ką darė.
Tuo metu atostogavusį miesto seniūną Šarūną Armoną pavadavo Alfredas Valančius. Jo teigimu, jam paskambino vicemeras Kęstutis Bartkevičius, kad atvažiuoja Seimo narys Stanislovas Giedraitis ir bus sodinami medeliai. Pasak A. Valančiaus, vicemeras prašė seniūnijos pagalbos: skirti sunkvežimį, pakviesti žmonių.
„Manęs buvo tik paprašyta padėti surinkti žmonių, skirti mašiną,“ – jokio kriminalo neįžvelgė A. Valančius. Esą jam buvo pasakyta, kad projektas yra Savivaldybėje.

Projektas „pakibo“

Kadangi šiuo atveju gana svarbus miesto urbanistikos ir architektūros bei landšafto specialistų žodis, pakalbinti jie atsakė vienareikšmiškai: apie jokį projektą nežinome ir su niekuo nieko nederinome.
Teko kreiptis į rajono valdžią, kad gautume atsakymą.
Anot vicemero K. Bartkevičiaus, vadovaujamasi senu, kažkada architekto Aloyzo Kiškio rengtu miesto apželdinimo projektu.
„Aš akyse projekto nemačiau, kiek man žinoma, yra dar iš senų laikų Aloyzo Kiškio projektas, darytas prieš geroką dvidešimtmetį, tai Seimo narys tikriausia ir vadovavosi tuo“, – samprotavo vicemeras, vykdęs Seimo nario pageidavimus.
Pasidžiaugdamas gražia Seimo nario medelių sodinimo idėja, valdžios atstovas nepamiršo pridurti: projektai bet kokiu atveju, prieš atliekant darbus mieste, turi būti, ir jie turi būti suderinti.
„Sodinti – tai ne pjauti, bet projektas bet kokiu atveju turėtų būti suderintas“, – patikino K. Bartkevičius.

Derinimas – po darbų

Pasirodo, medeliams sodinti paruošto projekto nebuvo ir niekas nieko nederino. „Santarvę“ tik vakar pasiekė žinia iš Savivaldybės mero Antano Tenio, kad šiuo metu projektas… yra derinamas.
Prie Seimo nario sumanymo apželdinti miestą prisidėjo visas būrys prijaučiančiųjų. Nesvarbu, kad sunkiasvorė mašina šaligatvius ardė, mašinos per žaliąją veją važinėjo…
„Mes patys šaligatvį išsiklojome, valdžia neprisidėjo, tai lai būna malonūs ir nevažinėja kamazais“, – piktinosi Taikos g. 9-ojo namo gyventojas (pavardė redakcijai žinoma).

Medeliai įsigyti tvarkingai

Medelių miesto valdžia šiai akcijai nedovanojo. Gerą širdį parodė bendrovių „Mažeikių šilumos tinklai“ ir  „Rudesta“ vadovai. Jie, kaip ir priklauso, medelius nusipirko iš Mažeikių urėdijos.
„Viskas tvarkingai, niekas nieko nedovanojo – sąskaitos yra išrašytos visiems medeliams“, – patikino Mažeikių miškų urėdijos urėdo pavaduotoja Eligija Panovienė.
Miškų urėdijos vadovai stebėjosi, kodėl mums kyla klausimų dėl tokio gražaus sumanymo, kaip medelių sodinimas: jie tokiam reikalui net savo specialistus parekomendavę savaitgaliui. (Tai va, kodėl tos duobės žiojėjo visą parą – V. Z.)
„Labai graži idėja, ir net mūsų specialistai prisidėjo prie šio sodinimo – juk laisvadienis, ir niekam mokėti nereikia“, – postringavo Mažeikių miškų urėdas Albinas Paulavičius.

Parlamentaras įgyvendins senas idėjas

Seimo narys Stanislovas Giedraitis pasipiktinęs, kad mūsų mieste nevertinami įžymių kraštovaizdžio architektų A. ir R. Kiškių miesto sutvarkymo bei apželdinimo darbai. Todėl, pasak S. Giedraičio, jis bet kokiomis priemonėmis užsimojęs padaryti tai, ko nepadarė ar jau sunaikino buvę ir esami miesto šeimininkai.
Anot Seimo nario, jis informavęs mūsų valdžią apie planuojamus darbus ir esą jų problemos, jeigu jie nesugebėjo sutvarkyti to, ko buvo prašoma.
„Aš vadovaujuosi gyventojų prašymu ir pats negaliu žiūrėti, kaip per tokių įžymių architektų kaip Kiškiai projektus buldozeriais važiuojama“, – pasipiktinęs mūsų miesto želdinių nepriežiūra Seimo narys.

P.S.
„Argi taip elgiasi miestą puoselėjantys ir šeimininkiški žmonės – išrausta, išknista, vaikai dabar ten kojas baigia išsisukinėti“, – dėstė į redakciją paskambinusi Pavenčių g. 9-ojo namo gyventoja Eufemija.
Matyt, ji bus pamiršusi, kad jau artėja rinkimai. Ir ne vien mūsų rajono politikai sukruto, verčiasi per galvas.
Ir dar moteris nežino, kad Seimo narys S. Giedraitis ketina įrengti aikštelę vaikams, gal ir dar ką nors, jeigu tik žmonės paprašys…
Juk kai artėja rinkimai, skubama padaryti tai, ko nesuspėta per visą kadenciją, ir nėra kada, pasak paties S. Giedraičio, projektų derinti.

23 Atsakymai į “Kai nesutampa valdininkų ir Seimo nario nuomonės”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  [21:40:31] Dalius: Ech, kartais zmoniu aklumas tiesiog neispasakytas. Arteja rinkimai – prasideda sou. Tik ziuriu nemazai daliai zmoniu jis ir suveikia. Kaip sakant, numesk suniui kaula, ir jis taps tavo draugas. Ir nesvarbu, jei tas kaulas bus is pacio jo sumedzioto grobio… Medeliai, kaip zinia, pirkti “mazeikiu silumos tinklu”, t.y. visu jusu saskaita. Be to, visas sodinimas vyko skubiai, be projektu ir tvarkos, zodziu, komunizma kazkoki mena… Beje, balsuojantiems uz Giedraiti noretusi uzduoti klausima – kodel, kokie motyvai. Ar zmoniu atmintis tokia trumpa, ar tiesiog jie patys sirdy komunistai ir noretu, kad Lietuvos kaip tokios nebutu ? Nes tik noretusi priminti Lietuvos nepriklausomybes laikus. Ta karta Giedraitis, su nedidele likusiuju Lietuvos komunistu partijos dalimi, įsteigė Kremliaus vadovaujamą savo komunistų partiją. 1990 m. kovo 11 d. paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, jie kovojo prieš ją, kolaboravo su Sovietų Sąjungos represinėmis struktūromis (KGB, OMON’u) ir kariuomene, buvo SSRS imperinės politikos įrankis Lietuvoje. Naujieji kolaborantai ypač pasižymėjo tragiškomis 1991 m. sausio dienomis Vilniuje. Jie dalyvavo kruvinose akcijose, stengėsi destabilizuoti politinę padėtį ir suskaldyti Lietuvą, skatino separatistines tendencijas Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, Sniečkuje (Visagine) ir Klaipėdoje. Remdamiesi brutalia sovietinės armijos jėga, steigė naujas kolaborantinės valdžios struktūras (Nacionalinio gelbėjimo komitetą ir kt.). 1991 m. rugpjūčio mėn. Maskvoje demokratinėms jėgoms nugalėjus pučistus (komunistinės imperinės SSRS šalininkus), Lietuva įgijo realią politinę nepriklausomybę. Vieni Lietuvos kolaborantai bėgo į Rusiją ar Baltarusiją, kiti pasiliko Lietuvoje. Pabėgti pavyko svarbiausiems kolaborantams M. Burokevičiui ir J. Jermalavičiui, tačiau Lietuvos teisėsaugos institucijoms pavyko juos susigrąžinti į Lietuvą ir nuteisti. (is http://www.genocid.lt/Leidyba/9/vytautas.htm ). Tiesa, Giedraicio tuomet nebuvo kuo apkaltinti. Giedraitis tiesiogiai versti Lietuvos valdžios nekvietė, parašų, kur nereikia, nedėjo, todėl už tai, kad buvo Respublikos priešų gretose, nebuvo baustas. Bet faktas lieka faktu – jis veike is vien su besipriesinusiais nepriklausomybei. Dar cia paskaityti galima : http://ww

 2. Mazeikiskei parašė:

  Jei jus save skaitote kazkokia darzove pvz “runkeliai” tai nereiskia ,kad ir kiti tik tris klases tera baige.

 3. Mažeikiškė parašė:

  Pirmiausia,matyti, kad čia ne visi viską suprato, nes savaime suprantama- sodinti- nepjauti, o kaip,ir- kur, ne mums runkeliams spręsti. Bet mandatui pliusą tai reikia užsidėti… Kita vertus- nepatinka šioji spauda, neskaitykite -yra dar viena – “ne geltonoji”- ji manau parašys taip, kad niekam neskaudės ir apie viską ne dalykiškai:))

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Teisines valstibes gilios kvalifikacijos teisininkai, mat, prabilo. :) Tai, neissimiegojote, kad Seimo narys ramiai miegoti neleidzia?

 5. "Teisinė" valstybė parašė:

  Šis seimo nario poelgis tik įrodo, kad Lietuvoje pirma padarai, o po to įteisini. Tik seimo nariai taip gali. “Teisinės” valstybės pavyzdys, tik jiems galioja prieš 20 metų priimti, bet deja nepatvirtinti projektai. Gėda.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  As uz tai ,kad zalumos mieste butu kuo daugiau..
  Bet kaip eilini karta istatymai galioja tik mirtingiesiems,kaip kad kazkas minejo is komentatoriu ,kad pabandyk kruma pasodinti,baudos gausi ..
  Parode politikas pavizdi kaip galima elgtis ir patiems tvarkytis aplinka ir be jokiu leidimu.
  Aciu jums,dabar tures zmones i ka lygiuotis.

 7. Komentatorius parašė:

  Ne komunistinėm ir apsisnarglėjusiom šiukšlėm spręsti kaip turi miestas atrodyti. Tegul eina nagus nusikramtyti, o ne medelius sodinti.
  Pensininkės išbalintais marškinukais ir toliau galės sėkmingai rinkti atliekas Seiman. Ten jų vieta.

 8. kvailam autoriui parašė:

  Kaip tai straipsnio autorė “suklydo”- žymaus kraštovaizdžio architekto KIŠKIO vardas ne Aloyzas, o Alfonsas . . Atmetus politiką, įsižeidė mat miesto želdinius “koordinuojančios” mergelės, tik kyla klausimas, ką jos yra padarusios, kad miestas geriau atrodytų ? Ar tik pridėjusios prie parkų parceliacijos?

 9. parašė:

  Kelios apipelijusios geltonosios literatūros bobelės “neįkerta”, ką reiškia žodis “santarvė”. Todėl šis ciniškas rašinys panaudotas žmonių kiršinimui. “Santarvė” pati sau skėlė antausį. Ir niekam nereikėjo mokėti. Straipsnio “dalykinė” medžiaga, žemas autoriaus išprusimas ir atsakomybės nebuvimas yra būdingas “aklos vištos” sindromui. Neteko apie tokį girdėti?

 10. Staska parašė:

  Ir iš kur tiek neapykantos pas žmones?

 11. Vicis parašė:

  Netrukdyk Virginijau GIEDRAICIUI buk savo vietoje ar gerai?

 12. aha parašė:

  Būtų įdomu sužinoti, ar idėjos sumanytojai pasidomėjo, ar toje vietoje nepraeina kokios komunikacijos, kad paskui tų vargšų medelių nereikėtų laukan rauti.

  Idėja gera, bet reikėtų tikrai prieš tai suderinti, kaip teritoriją tvarkyti. Kas bus, kai kiekvienas kraštietis geradaris pradės visur medelius sodinti?

  Bardakas, vien žo.

 13. jo parašė:

  ale kada juonis su zeniu prades reikstis ar jau jie prisireiske

 14. labai geras darbas parašė:

  padarytas, tik reikia moketi pasidziaugti, sveikatos sumanytojui.

 15. Komentatorius parašė:

  O, tas senas komuniaga pradėjo reikštis.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Na, avineliai bbbbeeeee. Tris su puse metu, veikejas nosi krapstinejo, pries rinkimus, sou prasidejo…

 17. Itariu, parašė:

  kad Eufemija neegzistuoja. :) ; sveikatos ir stiprybes. S. Giedraiciui! Suorganizuokit dar suoliuku, busim visad jusu !

 18. Puiku! parašė:

  Daugiau tokių iniciatyvų!

 19. Vardas (privalomas) parašė:

  Įstatymų turi laikytis ir S.Giedraitis.Dabar jis gi jau ne komunistas , o socialdemokratas.Kaip nebrangs šildymas , jei UAB “Mažeikių šilumos tinklai” švaisto lėšas seimo nariui- pakyšom.

 20. Staska parašė:

  O tvora ?(Mokyklos teritorija ten pat buvo aptverta)Išlaužyta ,išvogta Nerimo Eufemijai nekelia ?.Galėtų ji ten ir pabūdėti,kad nesiautėtų vandalai. Tur būt ne visada matome tai ,kas reikia.

 21. ???? parašė:

  Ar čia kas nors teigė, kad parkelis blogai? bet kas būtų jei aš be projekto pasodinčiau nors krūmą, ot sulaukčiau nemalonumų

 22. pritariu parašė:

  Pilnai pritariu išsakytai komentatoriaus nuomonei. Ką čia blogo padarė? Pasodino, o ne išrovė. O, TRAGEDIJA – nesuderino su kažkuo? Prie ko čia rinkimai? Žmonės manau puikiai žino už ką balsuoti ir nepuls balsuoti už poną Giedraitį vien už tai, kad jis pasodino medžius. O ponia Eufemija piktinasi išraustom duobėm,( nors nuotraukoj taip neatrodo , reiks nueiti pasižiūrėti), juk jos laikinos, jei ir buvo.
  Įdomu ar ji kažin skambina į redakciją, kai gyventojai automobilius stato ant vejų ar važiuoja per žolynus, kodėl nesipiktinama, kai tie patys valdžios atstovai leidžia vaikų žaidimų aikšteles paversti automobilių stovėjimo aikštelėmis, nes atsieit viskas gerai, yra leidimas, o čia kriminalas – medeliai bent jau duos gryno oro ir dar papuoš.

 23. nesuprantu parašė:

  kas čia kam užkliuvo: kažkas iš dydynės padarė gražų medžių gojelį. Ir koks skirtumas, kas tai padarė: Giedraitis, Kryžius, Tenys, Balčiūnas (tas tai savo stiklines niekaip nesusitvarko ir geda senamiesciui daro)ar dar kažkas. Nauda viena – gražu. Pasirodo, grožis būna politikuotas. Nors ir nemėgstu, šį kartą dėkoju ponui Giedraičiui.

 24. Aciu S. Giedraiciui parašė:

  Kiek metu tam “parkeliui”,tiek jis buvo dykyne -be medziu, be suoliuku, be nieko. Ir kas dabar negerai? Dar 20 metu nebutu jokiu projektu nei derine nei suderine. Kieno ambicijos uzgautos? Zmogus emesi ir padare,.Sodino ir pasodino.
  Geda skaityti tokius paistalus. Visi gyventojai labai patenkinti !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*