Kaimynų konfliktų priežastis – šunys

Mažeikių rajone nėra šunų registracijos apskaitos. Pagal vakcinavimo duomenis spėjama, kad jų auginama apie tris tūkstančius. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šunų stūgavimas ir lojimas naktimis neleidžia ramiai ilsėtis ne tik kaimiškų vietovių gyventojams, bet ir miestiečiams. Dėl tokios kaimynystės ypač kenčia žmonės daugiabučiuose.
Viešosios tvarkos sergėtojai pripažįsta: problema aktuali, tačiau sunkiai įveikiama. Situacija gali pasikeisti tik didėjant šių keturkojų augintojų sąmoningumui.

Į redakciją kreipėsi Gamyklos gatvės daugiabučio namo gyventoja, nebegalinti pakelti diskomforto. Anot jos, nuo kaimynų šunų naktinio lojimo ji kenčia jau porą metų. Didžiausios bėdos prasidėjo tada, kai virš jos buto gyvenanti moteris įsigijo antrą belgų aviganį.
„Dieną viskas ramu, jokių pretenzijų neturiu. Tačiau naktimis ir paryčiais tokia „kaimynystė“ nepakeliama. Negaliu ramiai išsimiegoti, nes tenka nuolat klausytis šunų lojimo, kaukimo. Ypač jie suaktyvėja karštomis dienomis, galbūt šunims būna per tvanku“, – savo bėdomis dalijosi į redakciją paskambinusi moteris.
Nuo šunų kenčianti daugiabučio gyventoja kreipėsi ir į Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiąjį specialistą Petrą Norvilą, tačiau šis ją nukreipė į Policijos komisariatą.
Pareigūnams parašiusi prašymą, tačiau kol kas jų veiksmų nesulaukianti, situacija nesikeičianti.
„Pavargau nuo tokios įtampos. Bandžiau kalbėtis su šunų augintojais, tačiau tai nepadeda. Atsakymas toks: mano butas, ką noriu, tą jame laikau. Ar iš tikrųjų taip yra?“ – norėjo išsiaiškinti į redakciją paskambinusi gyventoja.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Kaimynų konfliktų priežastis – šunys”

 1. lolas parašė:

  Toks jausmas, kad niekas negirdėję apie elektrinius antkaklius. Suloja – iškrova. Tikrai labai greitai nutyla visi neklaužados.

 2. Juzė parašė:

  Viskas išsprendžiama labai paprastai. Reikia įvesti šunų laikymo mėnesinį mokestį, mažiausiai 50 eurų ir šias surinktas lėšas skirti vedžiojimo aikštelių, išmatų dėžių įrengimui. Patys augintinių savininkai turi rūpintis jų gerove. Ir jokiu būdu nenaudoti savivaldos lėšų. O normaliai pavedžiotas, prižiūrėtas, treniruotas šuva nestaugs bute ir netrikdys kaimynų ramybės.
  Nestabilios psihikos šunų kaimynus reikia bausti, įstatymai tai leidžia tik atsakingi pareigūnai, neatlieka savo pareigų.

 3. Mano parašė:

  manymu yra taip, jeigu zmones daugiau ziuretu ne tik savo subines ir pagalvotu apie kita, nebutu jokiu problemu. Didelis suoa ar mazas, jeigu zmones bando suneli nuramint, dresuoja ji ir apskritai deda pastangas kad jis nelotu nuo vien vietos, tokiu pievu ir nepasitenkinimu nebutu. Nors reikia buti supratingam ir nepamirst, kad tai gyvunas ir vienas kitas viauktelejimas nenuzudys. Negaliu neskaiciuot kartu kiek paciai yra teke kentet nuo zmoniu riksmu ir dauzymu net vidury nakties, bet sukandi dantis, ta momenta prakenti ir vel viskas buna gerai. Tas pats ir su gyvunais. Problema tik tada kai tai buna nuo vien vietos ir zinoma, kad tokiu atveju reikia rimtis veiksmu ir jei zmones patys nesusipranta, reikia jiem padet.

 4. Kol parašė:

  yra galvojančių ,kad savo bute ar savo kieme darau ką noriu,tol konfliktuosime.Dėl gyvūnų laikymo yra vyriausybės įstatymai,rajono savivaldybė priėmė atatinkamus sprendimus tik reikia jų laikytis.Nenori laikytis – yra kam priversti.Tai viešosios tvarkos syrius,ir policija,seniūnai,seniūnaičiai.Vokietijoje tokia aprašytoji situacija būtų išspresta tą pačią minutę po skundo gavimo.

 5. Nu parašė:

  Kad kiti kaimynai irgi kaip šunys pjaunasi, Ar ypač bobos lojancios kaip kales 😁

 6. as parašė:

  kad ir kaip myliu sunis, taciau, jei man reiketu nakti nemiegoti del kaimynu suns ar vaikscioti su ausinuku SAVO bute, nu,sorry. realiai mazai tokiu pasiaukojanciu rastumete. :) Pas mus laiptineje daug suniuku,bet visi maziukai, tai ne nesigirdi ju. :) Mano manymu, dideliam suniui bute- ne vieta, isskyrus tam tikrus atvejus, kai kito pasirinkimo nera.

 7. :(:( parašė:

  problemos nebūtų, jei visi būtume tolerantiški, supratingi, sveiki, deja, bet dabar labai daug piktų, pagiežingų, sergančių žmonių, kuriuos erzina kaimynai, jų vaikai, jų augintiniai:(:(

 8. tai aktuali problema parašė:

  Čia vienas komentaras liudija ,kad šunys valdo pasaulį ir žmones ,nes nėra sprendimų…Sprendimai yra,o kada ,,gyvūnų mylėtojai ir turėtojai”pradės laikytis pareigų?Gal juos niekas nebaudžia?Šalia kaimynai -,,gyvūnų mylėtojai”viešai linki savo augintiniams palysti po automobiliu ar kitaip galą gauti,bet jie nežūva,o tik trukdo eismui bei gasdina praeivius.Kreipėmės į 3 įstaigas.Jokios naudos.Parkuose ženklai buvo, kad šunų vedžioti negalima, bet juos vedžiojo.Dabar šunų ekskrementų šiukšliadėžės yra, bet šūdo pilna.Senamiestis pilnas valkataujančių šunų.

 9. asd parašė:

  Na, ne visada taip būna. Daug kas priklauso nuo šeimininkų ir, žinoma, nuo šuns veislės. Gyvenu daugiabutyje ir net keli kaimynai turi šunis, bet kartais net užmirštu, kad jie ten yra – nei triukšmo, nei kvapo. O ir laiptinėje susitikus kuo draugiškiausiai tie gyvūnai nusiteikę.

 10. nėra sprendimo parašė:

  tai kur dabar tuos gražuolius šunius padėti? Užmigdyti? Suprantu bėdą. Pas mus irgi yra kaimynuose šuo, kuris visą dieną kaukia prie durų, nes šeimininkai uždaro ir išvyksta į darbus 10 valandų. Kenčia gyvūnai kurie prieraišūs. Bet sprendimo nėra, nebent pigūs ausų kamštukai kol kažkas pajudės

 11. As parašė:

  Taip uzknisa tie sunpalaikiai,ypač nuosavuose namuose laikantys ir naktimis paleidžiantys bet kur ganytis

 12. idomu parašė:

  Kaip pasielgti jeigu tau ant kilimelio prie duru palieka ”mina”
  tuo momentu nenutverei ir niekas nekaltas,o kvapelis savaitei lieka
  jeigu ivestu mokesti kaip uz gyventoja,plius sipuoti privaletu

 13. Bus sunku parašė:

  Patariu šiai moteriai apsišarvuoti kantrybe: iš tiesų dėl tokios situacijos reikia kreiptis į minėtą Savivaldybės viešosios tvarkos skyrių, bet ten sėdintys valdininkai mėgsta atsifutbolinti – negi dirbsi? – ir liepia kreiptis į policiją. Šie taip pat dėl tokių “menkniekių” neskuba… O šunys triukšmauja naktį – reiškia iš tiesų pažeidžiami įstatymai. Nežinau, kaip ten tęsiasi ta jūsų istorija, bet rankų nenuleiskit – bandykit pasitelkti teisybės ieškoti kitus kaimynus: ar jie apsimeta negirdį šunų triukšmo, ar nenori pyktis su kaimynais? Čia pats baisiausias atvejis. Ir toliau šturmuokit viešosios tvarkos skyrių – tegu pajudina šiknas, o ne sėdi jas suraukę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*