Kalviui iš Mažeikių – kultūros ministro sveikinimai

Virgilijus Mikuckis parodoje „Aukso vainikas“ nėra naujokas: dalyvauja šeštus metus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

[nggallery id=44 template=caption]Jurbarko krašto muziejuje vykusioje respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijoje apdovanotas ir antrąją vietą užėmęs mažeikiškis kalvis Virgilijus Mikuckis. Taip įvertinti penki tautodailininko į parodą pristatyti kryžiai.
Konkurso nugalėtojus sveikino kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Didelė konkurencija

Norint, kad su geriausiais mūsų šalies tautodailininkais, jų darbais galėtų susipažinti kuo daugiau mūsų tautiečių, Lietuvos kultūros centro rengiamos respublikinės parodos organizuojamos vis kitoje šalies vietoje.
Šiose parodose savo darbus pristato geriausi Lietuvos vaizduojamosios, taikomosios dailės ir kryždirbystės meistrai, šiemet apskričių parodose didelė konkurencija vyko tarp kalvių. Respublikinei parodai buvo atrinkti tik trijų apskričių kalvių darbai.
Tirkšliuose savo dirbtuvę turintis V. Mikuckis pasakojo, kad jam sėkmę atnešusius darbus mažeikiškiai galėjo pamatyti apskrities parodos metu Savivaldybės kultūros centre.
Virgilijus parodoje „Aukso vainikas“ nėra naujokas: dalyvauja šeštus metus. Per visas parodas apskrityse jis laimėjo antrąsias vietas, tik 2006 metais tapo nugalėtoju, bet respublikinėje parodoje tada laimėti nepavyko.

Padeda ir sūnus

1967 metais Žemalės kaime gimęs V. Mikuckis 1986-aisiais Telšių taikomosios dailės technikume įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. Grįžęs iš kariuomenės, per dešimt metų mokėsi kalvystės amato kalvio Algirdo Stankaus studijoje.
Nuo 1993 metų Virgilijus yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, 1999 metais dalyvavo 3-iojoje pasaulio žemaičių dailės parodoje.
2006 metais mažeikiškis tapo Lietuvos kalvių sąjungos nariu, 2007–2010 metais buvo Tarptautinio kalvystės plenero „Keturi vėjai“ dalyvis.
V. Mikuckio darbai eksponuoti įvairiose Lietuvos bei užsienio miestų bendrose parodose. Kalvio ir dailininko darbų yra įsigiję Suomijos meno ir dizaino institutas, Žemaičių dailės muziejus, Prezidentūra, Narvos pilis Estijoje.
Tėvo pėdomis eina ir sūnus Benediktas.
„Prie parodoje eksponuotų kryžių jis negalėjo prisidėti, nes tai turėjo būti autoriniai darbai. Šį kartą sūnui teko tik pūsti dumples“, – juokavo geležies tramdytojas.

One Reply to “Kalviui iš Mažeikių – kultūros ministro sveikinimai”

  1. Erika parašė:

    Nuostabu ,kad zmones dar tuo uzsiima.Nusibosta ziureti i sablonus ,kuriuos gali pamatyti bet kur .O kad akis uzkliutu uz menisko kurinio -reta.Aciu tau ,kad esi ,kuri,dziugini…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto