Kandidatė į rašytojos premiją – Bronislava Viesulienė

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Prie rajono Savivaldybės sudaryta septynių asmenų komisija dėl rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos skyrimo nusprendė, kad šiemet Tarybai tvirtinti teiks mažeikiškės B. Viesulienės kandidatūrą.

Penkios kandidatūros

Komisijai, kuriai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotoja Sigita Bernotienė, šiemet buvo pateiktos penkios kandidatūros: Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Romualda Žilinskienė, buvęs ilgametis bibliotekininkas, Viekšnių miestelio šviesuolis Bronislovas Kerys, klubo „Mano namai“ vadovas Pranciškus Tolišius, Savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė ir Telšių vyskupijos Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos „Caritas“ reikalų vedėja B. Viesulienė. Komisijos nariai vienbalsiai pasisakė už B. Viesulienę.
Jos kandidatūrą už aktyvią, pasiaukojamą, labdaringą veiklą komisijai pasiūlė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyrius.

Dvidešimt metų – už „ačiū“

B. Viesulienė šiai organizacijai be materialinio atlygio vadovauja jau dvidešimt metų. Taip pat ji –  Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vienkartinių pašalpų skirstymo komisijos pirmininkė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus komisijos vaiko globos klausimams rajone spręsti narė, Stebėtojų tarybos prie Mažeikių ligoninės ir pirminės sveikatos priežiūros centro narė.
Netrukus bus dešimt metų kaip dainuoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus chore „Atmintis“, yra aktyvi bendrijos tarybos narė.
Bendraminčiai B. Viesulienę apibūdina kaip be galo nuoširdžią, užjaučiančią, visada pasirengusią padėti nelaimės ištiktam žmogui.

Tremties išvengė

Bronislava Viesulienė gimė 1942 m. sausio 27 d. Klaipėdos rajone, Gedvydų kaime. Baigė Veiviržėnų vidurinę mokyklą, Kauno medicinos mokykloje įsigijo medicinos felčerės specialybę.
Tėvai buvo ištremti į Krasnojarsko kraštą, Abakano rajoną. Bronislavą ir jos seserį mamos draugė tuo metu paslėpė ir taip jos išvengė tremties. Devynerius metus, kol tėvai grįžo iš tremties, abi mergaitės gyveno su mamos drauge Lietuvoje.
Vyras miręs jau 21-eri metai. Užaugino dvi dukras: Jūratę – odontologę ir Audronę – pedagogę.
Pagal paskyrimą 1963 m. Bronislava atvyko į Mažeikių ligoninę. Iki pat pensijos dirbo Mažeikių ligoninėje organizacinio metodinio kabineto felčere.

Kelių vaikų krikštamotė

Be įprastinio darbo – labdaros rinkimo, ligonių lankymo – jau antri metai B. Viesulienė su „Caritas“ darbuotojais dalija iš ES lėšų gaunamus maisto produktus nepasiturintiems rajono gyventojams.
„Caritas“ jau daugelį metų kartu su Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namais gegužės 12-ąją švenčia Artimo meilės dieną. Tradicine Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namuose yra tapusi ir Atvelykio šventė, į kurią kviečiami vaikų krikštatėviai. B. Viesulienė ir daugelis kitų „Carito“ darbuotojų Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namuose turi krikšto vaikų.
„Caritas“ kasmet nuo gruodžio 1-osios iki šv. Kalėdų dalyvauja Lietuvos mastu vykdomoje akcijoje „Gerumas mus vienija“. Akcijos metu iš gyventojų renkamos lauktuvės, kurias „Carito“ darbuotojai per šv. Kalėdas veža į Akmenės vaikų pensionatą.

Tarp laureatų – du vyrai

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama Mažeikių rajono kultūros, meno, švietimo veikėjams, literatams, visuomenininkams už rašytojos atminimo puoselėjimą, labdaringos, altruistinės veiklos tęsimą, aktyvų dalyvavimą rajono bendruomenės kultūrinėje veikloje, literatūrinius pasiekimus, šviečiamąją veiklą.
Šiemet 3000 litų dydžio premija bus teikiama šešioliktą kartą, ji skiriama iš Kultūros fondo.
Premiją, kovo pradžioje minint rašytojos gimimo metines, įteikia Savivaldybės meras arba jo įgaliotas asmuo.
Pirmoji Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija 1997 metais įteikta Filomenai Juodikienei, buvusiai lietuvių kalbos mokytojai, ilgus metus dirbusiai Židikų Šatrijos Raganos muziejuje, pirmajai pradėjusiai rinkti medžiagą apie rašytoją. Pastaroji premija praėjusiais metais skirta bendrovės „Verslo sala“ direktorei Onai Irenai Marcinkevičienei.
Tarp premijos laureatų ir du vyrai: Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas ekspertas Martynas Januška ir Viekšnių gimnazijos pedagogas, Telšių apskrities ateitininkų vadovas Paulius Auryla.

6 Atsakymai į “Kandidatė į rašytojos premiją – Bronislava Viesulienė”

  1. Virginija parašė:

    Tikrai taip. Pritariu siai kandidaturai, Bronele verta sios premijos buvo jau senai. Tai Zmogus is Didziosios Raides. Visada maloni, visada, be atlygio, pasirengusi kiekvienam padeti, pagelbeti, patarti, paguosti ir t.t. Manau,kad jos skleidziamas geris ir siluma turi buti pastebetas,nes tarp musu nedaug tokiu zmoniu yra. Linkiu Jai svarbiausia stiprybes! Sveikatos ir dar ilgai ilgai nepailsti atliekant kasdiene, iprastine savo veikla. Su pagarba.

  2. ??? parašė:

    kas čia dedasi? parašiau komentarą, išsiunčiau, bet rodo error. Ar čia kokia cenzūra yra?

  3. FR parašė:

    Tikrai verta šios premijos, nuostabus žmogus, stiprybės ir sveikatos galiu tiktai jai palinkėti

  4. Vardas (privalomas) parašė:

    Šios karitietės Bronislavos vardą drąsiai galima minėti ir rašyti tik iš didžiosios raidės.Tai žmogus visada ir visiems linkinti kuo geriausios kloties.Tai žmogus niekada nenešiojantis blogų,negiamų emocijų.Linkiu šiai asmenybei dar ilgai,ilgai dalintis savo gėriu,spinduliuoti vidine šiluma.Linkiu kuo geriausios sveikatos ir nuotaikos.

  5. jolanta parašė:

    Bronelė tikrai verta šios premijos,pažįstu ją jau 30 metų ir labai gerbiu

  6. Birutė parašė:

    Pritariame šiai kandidatūrai. Tai tikrai vertas šios premijos žmogus. Jos gerumas- neišmatuojamas. Tai visą save atiduodanti kitiems, jų gerovei. Bronelė myli visus , nepriklausomai nuo jų statuso, nuo užimamų pareigų, neatsižvelgiant į amžių ir gyvenimo būdą. Norisi jai palinkėti stiprios sveikatos ir aplinkinių meilės, kurios manome jai ir taip netrūksta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto