Kapėnuose aidėjo šūviai, griaudėjo sprogimas

Pirmadienį Kapėnuose nugriaudėjo sprogimas. Per nelaimę apdegė žmogus, o gyvenamasis namas vos nevirto griuvėsiais.
Tai ne vienintelis įvykis, kuris sukėlė nerimą šioje atokioje Mažeikių rajono gyvenvietėje: sekmadienio naktį čia aidėjo šūviai ir dužo stiklai. APDEGĖ NAMO ŠEIMININKAS
Sprogimas Stanislovo D. name nugriaudėjo pusę vienuoliktos, kai namo šeimininkas keitė dujų balioną. Iš pastarojo veržėsi dujos. Net ir po gaisro, kai ugniagesiai išnešė balioną į lauką, jos vis dar tekėjo pro čiaupą.
Sprogimo būta galingo: jo banga didžiulį virtuvės langą nubloškė beveik dešimt metrų, kartu su juo į darželį buvo išsviestas ir 46-erių metų Stanislovas.
Pasak ugniagesių, žmogui pasisekė: jei jis būtų likęs prie sienos, būtų sudegęs, nes po sprogimo kilo gaisras. Ugniagesiai ugnį numalšino per penkiolika minučių, tačiau ji bei sprogimas padarė didelių nuostolių: sudegė namų apyvokos daiktai, išvirto beveik visų kambarių durys, išdužo visi langai, vietomis pasistūmėjo monolitinės namo sienos.
Vyriškį medikai išvežė į Mažeikių ligoninę, kur jam buvo diagnozuotas pirmojo ir antrojo laipsnio rankų bei veido nudegimai.
Pasak Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos vyresniojo inspektoriaus Alekso Markulio, pagal pirminę versiją, žmogus negalėjo atsukti iš firmos pirkto naujo dujų baliono.
„Vyriškis bandė jį atsukti daužydamas raktu, tuomet čiaupas tiek atsidarė, kad jo nebebuvo galima užsukti. Susidarė didelė dujų koncentracija, o pro nesandarią šildymo krosnį išlėkė kibirkštis, ir įvyko sprogimas“, – sakė A. Markulis.

PASEKMĖS GALĖJO BŪTI TRAGIŠKOS
Sekmadienio rytą policijos komisariate buvo užregistruotas Virgilijos R. pareiškimas, kad apie trečią valandą ryto du asmenys jos name Kapėnuose išdaužė šešiolika langų ir keturis kartus šovė į kambarių lubas.
Kriminalistai operatyviai sulaikė neblaivius įtariamuosius: 29-erių metų S.B. (dieną jam buvo nustatytos 1,23 promilės alkoholio) ir 23-ejų metų E.P (2,21 promilės). Kartu su jais dviem paroms į policijos areštinę buvo uždaryta ir 23-ejų metų L.L., kuri įtarta šaudmenų slėpimu.
Pasak pareigūnų, konfliktas kilo po kaime vykusių šokių, kur susikirto dviejų jaunimo grupių keliai. Gali būti, kad tarp jų įvyko konfliktas.
„Kai viena konfliktuojanti pusė grįžo į namus, netrukus automobiliu į jų kiemą atvyko du įtariamieji, kurie nusprendė atkeršyti. Apie tokį keršto būdą per savo praktiką dar nesu girdėjęs: buvo daužomi stiklai bei keturis kartus šauta iš medžioklinio šautuvo. Kambarių lubos išvarpytos šratų, visos kulkų tūtelės rastos. Iki skaudžios nelaimės trūko tik vieno žingsnio – šiame kambaryje buvo žmonės“, – sakė rajono Policijos komisariato viršininko pavaduotojas Saulius Rumša.
Padarius kratas įtariamųjų namuose Kapėnuose ir Užlieknėje, viename iš namų rasta šovinių ir įranga šaudmenims gaminti. Po kurio laiko įtariamasis S. B. parodė, kur yra slepiamas nelegalus medžioklinis šautuvas, kuriuo buvo įvykdytas išpuolis.
„Šis asmuo yra mums žinomas kaip ginklų mėgėjas: jis jau teistas už neteisėtą ginklų ir šaudmenų laikymą. Vyksta ikiteisminis tyrimas, visi įvykio dalyviai, dvi paras praleidę policijos areštinėje, šiuo metu išleisti į namus“, – sakė S. Rumša.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso nuostatas dėl turto sunaikinimo visuomenei pavojingu būdu. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Ginklo savininkui pareikšti kaltinimai pagal dar du Baudžiamojo kodekso straipsnius.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*