Karantinas riboja besituokiančių porų planus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Karantinas neišvengiamai palietė ir civilinių santuokų įregistravimą: apribotas svečių skaičius, ceremonija vyksta laikantis būtinų saugumo priemonių. Triukšmingas sutuoktuves keičia paprastas santuokos įregistravimas, dalyvaujant jauniesiems ir dviem liudytojams.
Karantinas pakeitė besituokiančių porų planus – kai kurie mažeikiškiai santuokos įregistravimo ceremoniją ir vestuvių pobūvį nukelia vėlesniam laikui.

Tik penki žmonės

Teisingumo ministerija yra paskelbusi apie karantino metu įvedamus apribojimus dėl notarų, antstolių darbo, daugelis paslaugų perkeltos į internetinę erdvę ir teikiamos nuotoliniu būdu. Nors civilinių santuokų ceremonijų karantino metu neatsisakyta, tačiau jos turi vykti laikantis tam tikrų saugumo priemonių.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Kristina Giedrienė „Santarvei“ paaiškino, kad registruojant santuokas karantino metu ir vadovaujamasi Teisingumo ministerijos nurodymais. Vienas didžiausiųjų pokyčių – kad santuokos registravimo ceremonijoje, be skyriaus darbuotojų, gali dalyvauti tik 5 žmonės – įskaitant jaunavedžius bei liudytojus. Penktasis dažniausiai būna fotografas.

Naudoja saugos priemones

Civilinės metrikacijos patalpose vienu metu leidžiama būti tik vienai sužadėtinių porai, o kai susituokusieji išeina, tuomet įleidžiama kita pora. Lauke būna ir jaunavedžius norintys pasveikinti artimieji, tačiau dabar jų čia nebesibūriuoja tiek, kiek būdavo anksčiau.
Civilinės metrikacijos skyriaus specialistai besituokiančias pora pasitinka užsimovę vienkartines pirštines, užsidėję medicinines kaukes. Tokių pat saugumo priemonių turi imtis ir jaunavedžiai bei kiti ceremonijos dalyviai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*