Karatistai vos spėja suktis

Mažeikių sportininkai po turnyro Pakruojyje džiaugėsi medalių gausa. Nuotrauka iš klubo archyvo

Mažeikių karatė klubų „Danas“ ir „Žemaitis“ sportininkai dalyvavo net trijuose turnyruose, iš kurių grįžo su medaliais.

Iš turnyro į turnyrą

Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų ir jaunučių karatė pirmenybės „Tigro taurė 2015“, kur buvo kovojama ant trijų tatamių. Sportininkai varžėsi kata (technikos atlikimas) ir kumitė (kovojimas su priešininku) rungtyse. Jaunieji mažeikiškiai, kuriuos ruošė treneriai Rolandas Volkovas ir Artūras Gerikas, varžydamiesi parodė puikią jėgą, greitį, reakciją ir vikrumą ir parvežė ne vieną medalį.
Kata rungtyje mūsų miesto atstovams nugalėtojais tapti nepavyko, sidabrą iškovojo Skaistė Vitkauskaitė, Lina Majauskaitė, Kipras Černauskis, Tomas Majauskas ir Daugvydas Šukys.
Kumitė rungtyje savo amžiaus grupėse čempionais tapo Kipras Černauskis ir Nedas Jucys antrąsias vietas pelnė  Skaistė Vitkauskaitė, Nojus Alčauskas, Tomas Majauskas, Domantas Kerys,  Arnas Laucevičius, Nojus Grigutis, Taurius Žukauskas ir Kotryna Firsovaitė.
Kitą dieną Rygoje klubo „Žemaitis“ karatistai gynė Lietuvos garbę atvirajame Latvijos šotokan čempionate, kuriame dalyvavo daugiau nei 400 sportininkų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Latvijos šotokan karatė čempione 12–13 m. amžiaus absoliučioje svorio kategorijoje tapo Lina Majauskaitė, o kata rungtyje Lina savo amžiaus grupėje liko trečia.
Algimantas Uščinas 10–11 m. amžiaus grupėje kata rungtyje pelnė sidabro medalį.

Iškovoti devyni nugalėtojų titulai

Pakruojo sporto centre vyko tradicinis Lietuvos karatė klubų turnyras „Cunami“, kuriame dėl teisės vadintis geriausiais kovojo šimtas aštuoniasdešimt keturi sportininkai iš aštuonių Lietuvos karatė klubų. Šiaulių, Mažeikių, Radviliškio, Biržų, Kelmės, Pasvalio ir Pakruojo karatistai varžėsi dėl trisdešimties komplektų medalių.
Kata rungtyje nenugalimi buvo Eivydas Gaižauskis, K. Černauskas, D. Šukys bei T. Majauskas. Kovų rungtyje savo amžiaus grupėse nugalėtojų titulus iškovojo E. Gaižauskis, K. Černauskas, Lukas Vanagas, L. Majauskaitė ir T. Majauskas.
Kaip informavo klubo „Žemaitis“ treneris R. Volkovas, artimiausiu metu Mažeikių karatistai ruošiasi į Salaspilį, kur vyks tarptautinis turnyras, ir gegužės 23–24  dienomis – į tarptautinį karatė turnyrą Taline.