Kariuomenės specialistai: informacinis karas – ne mažiau pavojingas

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistai – Auksė Ūsienė ir Tomas Čeponis pristatė pranešimus apie informacinius karus, atsakė į mažeikiškiams aktualius klausimus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį Mažeikiuose lankęsi Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistai – Auksė Ūsienė ir Tomas Čeponis pristatė pranešimus apie informacinius karus, atsakė į mažeikiškiams aktualius klausimus.
Susitikimą pradėjęs T. Čeponis sakė, kad skirtingu laikotarpiu, skirtingose pasaulio šalyse informacinės atakos įgyja skirtingus terminus. Joms įgyvendinti naudojami įvairūs metodai, priemonės bei būdai.
Lietuvos kariuomenė apie tai kalba, dalijasi informacija dėl to, kad informacinis karas yra tas pats karas, tik įgijęs kitokį pavidalą.
„Kad ir kaip būtų, informacinių atakų esmė yra paveikti savo priešininkus, oponentus tam tikra informacija ir taip pasiekti sau naudingų tikslų. Šiais laikais karai nevyksta pelkėse, dykumose, miškuose. Jie vyksta miestuose, apstatytose teritorijose“, – kalbėjo specialistas.
Pasak jo, informaciniai karai, kaip priemonė užgrobti kitos šalies teritoriją – grobį, yra patys naudingiausi, nes šiuo atveju niekas nenukenčia.
Įvairiais būdais skleidžiant klaidingą informaciją, kiršinant visuomenę, kaip įrankį pasitelkiant kurios nors šalies istoriją ir ją iškreipiant, pažeidžiama piliečių valia priešintis, ginti savo valstybę.

6 Atsakymai į “Kariuomenės specialistai: informacinis karas – ne mažiau pavojingas”

 1. Joniui parašė:

  vėl išvers skūras ir los ne rytų o vakarų pusėn.

 2. Uzvaldymas prasiskolinus parašė:

  MUS BAIGIA PRASKOLINTI.LIETUVA REIKIA STIPRIAI IGRUSTI I SKOLAS O TADA JAU POLITINES PARTIJOS NIEKO NELEMS JOS ATEJUSIOS I VALDZIA TURES TARTIS SU KREDITORIAIS .KREDITORIAI VALDYS MUSU SALI TODEL IR REIKEJO UZDARYTI ATOMINE ELEKTRINE PARDUOTI MAZEIKIU NAFTA ,SUZLUGDYTI PANEVEZIO EKRANA IR KITAS GAMYKLAS.VALSTYBE TURI SKOLINTIS IR PRIKLAUSYTI NUO KREDITORIU TAIP PRARANDAMAS VALSTYBINGUMAS O SU TAUTA DAROMA KAS NORIMA .IR DABAR JAU SIMTAI TUKSTANCIU LIETUVIU ISVAZIAVE IS TEVYNES KLAJOJA IESKODAMI DUONOS KASNIO. PRASISKOLINUSIUS VALDYS KREDITORIAI GLOBALISTU BANKAI TAI YRA GLOBALI MAFIJA IR GALESIM RINKTI KOKIAS NORIM PARTIJAS PREZIDENTUS JIE NIEKO NELEMS. BUS TIK TARPININKAI TAR TAUTOS IR KREDITORIU.TAI KIEK LIETUVA PRASISKOLINO ES ROJUJE?

 3. Nuo melo vemti jau vercia parašė:

  JAV propaganda ir melas yra ne mazesnis kaip rode kolba su bakterijomis atseit Irakas turi bagterologiniu gynklu.O Sirijoje teroristai zmogedros JAV sebrai ka isdarinejo bet kalta tik Sirijos valdzia .Uzpulta Libija nuverstas Mamaras Kadafi libijoje chaosas is afrikos atbegeliai plusta i Europa ir tai tipo Rusijos darbas kas organizavo sukilima Sirijoje ponai amerikonai.O Ukraina kodel nepalauke nauju rinkimu o uz JAV pinigus sukele revoliucija ir verte valdzia dabar ukrainoje pjaunasi broliskos tautos.Ir ziuri tv skaitai spauda ir matai kad tave nori apmulkinti yra JAV geopolitika o Lietuva yra auka tos JAV geopolitikos .Kieno planas yra sunaikinti Europieciu rase cia privezus atbegeliu ?Gaila kad isvykes ir negalejau tiems ponams nepatogiu klausimu uzduoti.

 4. Jonis parašė:

  Tik klausimas dabartiniam Lt valdovams o ka ponuliai darysim kai EU subyres?Ruskiam tiek prie duru prisikot kad net patys nesuvokiat o amerikaskos pinigu neduoda jie tik smegenu likucius sujaukia ,o kad mazai nebutu dar ir amerikasku kariuomene pasikviete ,sokinejo propiesorius ,mekeno ,kai rusiu kariuomene isejo ir va pasikviete amerikasku va tau boba ir devintines. Jo jo ryt popiet ruskiai puls ,arba poryt ryte ,zodziu valdzia pridejo i kelnes kalti ruskiai ir taip pagal sarasa

 5. Rūta parašė:

  Ko norėti iš tokių vaje vaje – kiauras dienas sėdinčių prie televizoriaus, 24 valandas žiūrinčių, sėkmingai degraduojančių ir su didžiausia nostalgija prisimenančių anuos, neva, gerus laikus…

 6. vaje parašė:

  Vaje, jau ir rajonineje spaudoje eskalauojama tema ,,Rusai puola,, Reikia gi bobutems priminti, kad rusija- tai blogis, del jos pas mus nera darbo, del jos seimas ateme pencijas, del jos anukai turi palikti Lietuva! Ir dar del Rusijos Anglija nusprende palikti Europos sajunga! AR CIA INFORMACINIS KARAS?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*