Kėdainių tragedija išjudino ir mažeikiškius

Prie Tūkstantmečio akmens, pagerbdami Matuko atminimą bei pasisakydami prieš smurtą, mažeikiškiai dėjo ne tik žvakutes, bet ir žaisliukus – meškiukus. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmadienio rytą mero iniciatyva buvo sušauktas posėdis, reaguojant į skaudžius pastarųjų dienų įvykius, kuomet nuo suaugusiųjų rankos nukentėjo vaikai. Už vaikų saugumą ir jų gerovę atsakingų institucijų atstovai drauge su Savivaldybės specialistais sutarė sudaryti darbo grupę, ginančią vaikus nuo smurto.  
Abejingi Kėdainių tragedijai neliko ir eiliniai mažeikiškiai – degė žvakutes, dalyvavo gedulo šv. Mišiose.
Savivaldybėje vykusiame susitikime dalyvavo Vaiko teisių apsaugos, Švietimo skyrių, Socialinių paslaugų tarnybos, Bendruomeninio pagalbos vaikams centro vadovai bei policijos ir Mažeikių rajono šeimynų atstovai. Visi susirinkusieji pritarė: skaudžių įvykių būtų mažiau, jei visuomenė tokiems įvykiams būtų mažiau abejinga.
„Iš tiesų daug ką gali visuomenė: kaimynai, giminaičiai, švietimo įstaigos, jei tik laiku praneštų apie patį menkiausią įtarimą. Taip būtų užbėgama skaudiems įvykiams už akių. Geriau supykdyti tėvai ir iš šeimos paimti vaikai, nei uždelstas veikimas ir skaudžios pasekmės“, – kalbėjo Mažeikių rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys.
Ypatingai budriais jis pakvietė būti socialinius darbuotojus, kurie lankosi šeimose, įtrauktose į rizikos grupės sąrašus.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Kėdainių tragedija išjudino ir mažeikiškius”

 1. VALDA parašė:

  O KAIP REAGUOS MAŽEIKIAI, KAI ŠIRYT VAISTŲ IŠGĖRUSI MIRĖ TRYLIKOS METŲ MERGAITĖ. TAI PATYČIŲ MOKYKLOJJE PASEKMĖ, MERGAITĖ IŠ SOCIALINIO BUSTO, GYVENO VARGANAI SU MOČIUTE, MOKYKLOJE BOMŽE DRAUGAI VADINO PASIDOMĖKITE KAS PER DRAUGAI IR MOKYKLA

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Didziausia kaltė narkotikų platintojams.Atsėdi sutrumpintą laiką,pasiperka ir toliau daro kruviną bizniuką.

 3. Mamai parašė:

  Jei tamstai nereikia jokiu irodymu,tai gal jus ir galima sodinti i kalejima,nereikia cia varyti ant prokuroru

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Ką daryti, kai pranešus telefonu vaiko teisėms apie nuolatinį smurtą šeimoje, gauni atsakymą kad jie neturi jokiu igaliojumu ieiti į tą butą. Liepia skambinti policijai. Nors šiandien atsakytu gal jau ir kitap :)

 5. Komentatorius parašė:

  Socialdemokratai toliau daro taip, kad nieko nereiktų daryti. Prietaisas visus 4 metus sudarinėjo darbo grupes, kurios turėjo žiūrėti kaip dirba kitos darbo grupės, dabar vėl grupės sudaromos, kad pažiūrėtų kaip dirba grupėse grupės. O tai reiškia, kad nieko nebus padaryta.

 6. Mama parašė:

  Galima manyti ,kad Kėdainiuose nebūtų įvykusi tokia baisi tragedija , jei PROKŪRATŪRA būtų dirbusi SĄŽININGAI. Visuomenė daug ką gali , bet PROKURATŪRA daug ko negali. O negali todėl,kad šios institucijos kabinetuose ir labirintuose jau seniai nebėra žmogiškumo, sąžiningumo , teisingumo ir protingumo . Ten sunku ir su įstatymais, jų laikymosi. Visuomenė jau priprato ir prie PROKURATŪROS atsakymų – pritrūko įrodymų ir įkalčių ,kad padaryta nusikalstama veika. Manau ,kad visą LIETUVOS PROKŪRATŪRĄ REIKIA ĮTRAUKTI Į RIZIKOS GRUPĖS SĄRAŠĄ .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video