- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kėdainių tragedija išjudino ir mažeikiškius

Prie Tūkstantmečio akmens, pagerbdami Matuko atminimą bei pasisakydami prieš smurtą, mažeikiškiai dėjo ne tik žvakutes, bet ir žaisliukus – meškiukus. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmadienio rytą mero iniciatyva buvo sušauktas posėdis, reaguojant į skaudžius pastarųjų dienų įvykius, kuomet nuo suaugusiųjų rankos nukentėjo vaikai. Už vaikų saugumą ir jų gerovę atsakingų institucijų atstovai drauge su Savivaldybės specialistais sutarė sudaryti darbo grupę, ginančią vaikus nuo smurto.  
Abejingi Kėdainių tragedijai neliko ir eiliniai mažeikiškiai – degė žvakutes, dalyvavo gedulo šv. Mišiose.
Savivaldybėje vykusiame susitikime dalyvavo Vaiko teisių apsaugos, Švietimo skyrių, Socialinių paslaugų tarnybos, Bendruomeninio pagalbos vaikams centro vadovai bei policijos ir Mažeikių rajono šeimynų atstovai. Visi susirinkusieji pritarė: skaudžių įvykių būtų mažiau, jei visuomenė tokiems įvykiams būtų mažiau abejinga.
„Iš tiesų daug ką gali visuomenė: kaimynai, giminaičiai, švietimo įstaigos, jei tik laiku praneštų apie patį menkiausią įtarimą. Taip būtų užbėgama skaudiems įvykiams už akių. Geriau supykdyti tėvai ir iš šeimos paimti vaikai, nei uždelstas veikimas ir skaudžios pasekmės“, – kalbėjo Mažeikių rajono Savivaldybės meras Antanas Tenys.
Ypatingai budriais jis pakvietė būti socialinius darbuotojus, kurie lankosi šeimose, įtrauktose į rizikos grupės sąrašus.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.