- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kitais metais penkis kartus pabrangs žvejų bilietai

Aplinkosaugininkai spėjo, kad dėl žvejo bilieto pabrangimo gali vėl padaugėti pažeidimų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas kitiems metams supaprastino leidimų mėgėjiškai žūklei įsigijimą, tačiau beveik penkis kartus juos pabrangino. Aplinkosaugininkai baiminasi, kad dėl to gali vėl padaugėti brakonierių.

Skirtingos kainos

Nuo kitų metų už leidimus bus galima susimokėti sąskaitos išrašu, internetu arba SMS žinute. Tikimasi, kad patvirtintos mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisos leis į specialią sąskaitą surinkti 3–5 mln. litų. Numatoma, kad planuojant žvejoti dvi paras bus galima įsigyti 5 litų vertės leidimą, leidimas mėnesiui kainuos 20 litų (iki šiol kainavo 3 Lt), metams – 50 litų (dabar – 11 litų).
Brangiau leidimai žvejoti kainuos ir ten, kur yra limituota žvejyba: parai – 10 litų, savaitei – 30 litų, mėnesiui – 50 litų.
Leidimus privalės turėti visi žvejai, žvejojantys valstybei priklausančiuose vandenyse, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žūklės plotus. Žvejoti be leidimų, kaip ir dabar, galės vaikai iki 16 metų, vyresni nei 62 metų asmenys ir neįgalieji.
Visi surinkti mokesčiai bus naudojami vandens telkiniams įžuvinti ir žvejybos kontrolei. Įsigijus leidimą mėgėjiškai žūklei metams, bus galima žvejoti ir valstybiniuose vandens telkiniuose, ir tuose 1,1 tūkst. telkinių, kurie yra išnuomoti. Tačiau nebus galima žvejyba privačiuose vandens telkiniuose. Prie vandens telkinių gyvenantiems žmonėms leidimai kainuos pusę kainos.

Būtini keli leidimai

Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininko Egidijaus Virkučio teigimu, Mažeikių rajone įsigijusiųjų žvejo bilietus skaičius viršija vieną tūkstantį.
„Nors pabrangimas žymus, bet abejoju, kad užkietėjusius žvejus tai atbaidys, nes tie, kurie važiuoja žvejoti į Latviją, jau seniai perkasi dešimt latų (50 Lt) kainuojančius leidimus“, – sakė E. Virkutis.
Pasak Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros vedėjo Niliaus Kupliausko, prieš keletą metų buvo labai daug žvejojančiųjų be leidimų – per metus būdavo nustatoma po keturiasdešimt penkiasdešimt pažeidėjų, o dabar per metus vos dešimt, penkiolika.
„Be abejo, dėl žvejo bilieto pabrangimo gali vėl padaugėti pažeidimų. Be to, su Latvija nelabai galim lygintis, nes ten leidimas žvejoti išsiperkamas visiems vandens telkiniams. Pas mus politika šiek tiek kitokia, vieno leidimo neužtenka. Kiekvienas rajonas yra pasitvirtinęs vietinio žvejo bilieto kainą. Todėl būna atvejų, kai žvejui tenka įsigyti net keletą leidimų“, – aiškino N. Kupliauskas.