- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kivirčų priežastis – katės

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Dėl laukinių kačių aštrėja konfliktai tarp gyvūnų mylėtojų ir gyventojų, kuriems nepatinka, kad daugiabučių namų kiemuose apsigyvena beglobiai gyvūnai.
Nepavykus civilizuotai susitarti į konfliktus tenka įsikišti ir pareigūnams.

Kreipėsi į policiją

Ne taip seniai policijos pareigūnų pagalbos paprašė Mažeikių gyvūnų globos draugija, kai jos atstovai vieno daugiabučio namo rūsyje neberado katėms skirto metalinio narvelio, o kačių gaudyklė buvo suniokota.
„Kaip padėti žmonėms, kurie nekenčia katinų? Mes norime tokius benamius gyvūnus pagauti, juos kastruoti, sterilizuoti, kad daugiau nesidaugintų. Tačiau po tokių dalykų rankos nusvyra“, – „Santarvei“ teigė draugijos pirmininko pavaduotoja Jurgita Ruškytė.
Dėl tokių chuliganiškų veiksmų draugija, gyvuojanti rėmėjų ir dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio paramos lėšomis, patyrė nemažų nuostolių, todėl kreipėsi į policiją.
„Tikimės, kad nusikaltėliai bus išaiškinti. Tačiau jau dabar noriu padėkoti į įvykio vietą atvykusiam pareigūnui, kuris mums padarė malonią staigmeną – sutvarkė sulaužytą gaudyklę. Gaila, kad jis neleido paviešinti savo pavardės“, – pareigūną gyrė J. Ruškytė.

Sustabdo dauginimąsi

Gyvūnų globos draugijos savanoriai, apie situaciją kalbėdami su „Santarve“, pastebėjo, kad toks gyventojų išpuolis – ne vienintelis.
J. Ruškytė prisiminė, kad ir prieš ketverius metus buvo suniokota per 450 litų kainavusi gaudyklė. Be to, gyvūnais besirūpinantiems savanoriams tenka rasti ir žiauriai nužudytų kačių. Vienam daugiabutyje aptiktos net trijų nukankintų katinų maitos.
Savanorė Elena Savickienė šiuo metu bando išgelbėti  neseniai pasaulį išvydusį kačiuką. Ji spėjo, kad jo mama po gimdymo pasislėpė nuo gyventojų žiaurumo. Kiti trys kačiukai gimė negyvi.
„Kačiuką prižiūriu kaip kokį kūdikį. Nakčiai žadintuvą užsisuku, keliuosi pamaitinti. Tikiuosi, kad viskas bus gerai – jis išgyvens“, – pasakojo E. Savickienė, kuri šitaip rūpinasi nebe pirmu gyvūnu.
Savanorės prašė gyventojų nežudyti juos erzinančių bešeimininkių kačių, o pranešti Gyvūnų globos draugijai.
„Mūsų draugija, skirtingai negu sanitarinė tarnyba, tokių gyvūnų nežudo. Juos sugauname, sterilizuojame ir šitaip sustabdome jų dauginimąsi. Mūsų pagautos katės ir katinai ne tik sterilizuojamos ir kastruojami, bet ir paskiepijami, todėl ligų pavojus mažesnis. Be to, jie yra pažymimi, įkerpamos ausys. Tokio pažymėto katino įmonė, utilizuojanti gyvūnus, jau nebegali imti“, – pabrėžė J. Ruškytė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.