Aktualijos, Sveikata | 2018-10-05 06:30 | Autorius:
Versija spausdinimui

Kokios ligoninės interesus gina mažeikiškiai konservatoriai?(11)

Jei Sveikatos apsaugos ministerija duos leidimą brangiai medicininei įrangai pirkti, Mažeikių ligoninė pacientams toliau galės teikti reikalingą tomografo paslaugą. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tarp mažeikiškių politikų toliau nerimsta aistros dėl kompiuterinio tomografo pirkimo viešajai įstaigai Mažeikių ligoninei.
Po penktadienį vykusio Mažeikių rajono savivaldybės posėdžio dalis jo dalyvių išsakė susirūpinimą tolesniu ligoninės likimu, kadangi po opozicijos pasisakymų susidarė įspūdis, kad jos nariai abejoja kompiuterinio tomografo pirkimo nauda ir palaiko regioninę Telšių ligoninę, kuri jau dabar neva suteikia geresnes paslaugas ir turi naujesnės įrangos.
Tokį kai kurių politikų elgesį Mažeikių ligoninės vadovas Albinas Lidžius laiko neetišku. Jis teigia, kad mažeikiškiai nusipelnė kokybiškų tyrimų čia pat, vietoje.

Problemos dėl sutarties

Diskusijos dėl kompiuterinio tomografo Mažeikių ligonėje kilo dar vasaros pradžioje. Tuomet Savivaldybės centralizuotas vidaus audito skyrius nustatė, kad prieš devynerius metus sudaryta jungtinės veiklos sutartis tarp Mažeikių ligoninės ir privačios bendrovės dėl kompiuterinės tomografijos paslaugų teikimo yra neteisėta. Šiuo klausimu jau domisi ir Šiaulių apygardos prokuratūra.
A. Lidžius ne kartą yra sakęs, kad 2009 metais dėl jungtinės veiklos sutarties sudarymo buvo kreiptasi į Mažeikių rajono savivaldybės tarybą. Šis klausimas ir jungtinės veiklos sutarties tekstas buvo svarstytas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetuose. Abi sutarties šalys tada ją pasirašė nekoregavusios. Direktorius įsitikinęs, kad pati sutartis yra gera.
Ligoninei ši sutartis nieko nekainavo ir regiono pacientai tuo metu gavo kokybišką paslaugą, be to, per kiek mažiau nei dešimtmetį ligoninė uždirbo apie 20 tūkst. eurų pelno.
Jungtinės veiklos sutartis baigsis kitų metų liepos mėnesį. Todėl Mažeikių ligoninės iniciatyva prasidėjo svarstymai, ką daryti toliau. Tiek politikai, kuriems rūpi mažeikiškių sveikata, tiek ligoninės administracija suprato, kad iš karto nutraukti jungtinės veiklos sutartį ir palikti mažeikiškius be kompiuterinio tomografo paslaugos negalima.

Pateiks ministerijai

Penktadienį Mažeikių rajono savivaldybės tarybai buvo pateiktas kreipimasis dėl pritarimo VšĮ Mažeikių ligoninei brangios medicinos priemonės – kompiuterinio tomografo įsigijimui.
Tarybai pritarus, kaip numato įstatymai, bus kreipiamasi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Jei bus gautas leidimas, planuojama pradėti pirkimo procedūras.
Tarybai pateiktame prašyme nurodyta, kad kompiuterinio tomografo kaina siekia apie 600 tūkst. eurų. Pasak A. Lidžiaus, pusę pirkinio kainos galėtų sumokėti ligoninė, kita pusė tektų Mažeikių rajono savivaldybei.
Ligoninės vadovo teigimu, prašymas Sveikatos apsaugos ministerijai turėtų būti pateiktas kuo greičiau, nes jo svarstymas paprastai užtrunka, o pirkimas ir aparatūros įdiegimas užima dar daugiau laiko. Baiminamasi, kad mažeikiškiai gali likti be kompiuterinio tomografo paslaugų.

Nustebino pasisakymai

Tarybos posėdžio metu kai kurių politikų pasisakymai labai nustebino A. Lidžių. Ligoninės vadovas teigia, kad jam kilo retorinis klausimas – „Kokios ligoninės interesus gina konservatoriai?“.
Opozicijai priklausantis S. Kaktys Tarybos posėdžio metu kalbėjo, jog supranta medikus, kurie nori dirbti su geresne įranga, ji leistų kokybiškai atlikti tyrimus, todėl būtų priimti teisingi sprendimai gydant. Tarybos narys stebėjosi, kodėl ligoninės administracija išreiškė norą pirkti brangią įrangą ir nebandė tartis su dabartiniais paslaugos teikėjais dėl jungtinės veiklos sutarties modifikavimo pagal galiojančius teisės aktus bei paslaugų teikimo pratęsimo. Tokiu būdu nereikėtų išleisti didelių pinigų.
Tarybos posėdžio metu S. Kaktys taip pat kalbėjo, kad vykdant reformas medicinos srityje paslaugos yra perskirstomos, paslaugų apimtys yra mažinamos ir Mažeikių ligoninės ateitis, jo manymu, nėra aiški.
„Telšiuose, kaip nebūtų keista, atsirado traumų centras, insultų programa. Po reformos ir čia paslaugų apimtys keisis. Mažeikiuose ligoninė išliks, bet neaišku, kokios paslaugos bus teikiamos“, – teigė S. Kaktys ir pasiūlė kompiuterinio tomografo pirkimo klausimą atidėti, kol medicinos srityje susiklostys aiškesnė situacija.

Įžvelgė protegavimą

Tarybos nario pasisakyme A. Lidžius įžvelgia Regioninės Telšių ligoninės protegavimą, kadangi S. Kaktys dirba šioje ligoninėje vadovaujantį darbą. Ligoninės direktorius įsitikinęs, kad toks politiko elgesys yra neetiškas. Tarybos narių diskusijų metu taip pat buvo išsakytas pastebėjimas, kad S. Kaktys pasisako už Telšių, o ne už Mažeikių ligoninę ir šiais veiksmais neatstovauja savo rinkėjų interesams.
Tarybos narė Lina Rimkienė išreiškė susirūpinimą, kad, Mažeikių ligoninei davus leidimą kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, vietinė valdžia nebegalės kontroliuoti medicinos įrangos. Ji net įtarė, kad galbūt vėliau paaiškės, jog šis pirkimas apipintas korupciniais ryšiais, ir spėjo: galbūt išankstiniai susitarimai, įranga jau nupirkta, tad tereikia viską įforminti…
A. Lidžius tokius įtarimus pavadino absurdiškais. Jo teigimu, politikė nieko naujo tarybos posėdyje nepasakė ir toliau, kaip pastaruoju metu, ieškojo korupcijos apraiškų ligoninėje. Direktorius pažymėjo, kad kreipimasis į rajono politikus buvo suderintas su visomis reikiamomis institucijomis. Tokius Tarybos narių konservatorių pasisakymus ligoninės vadovas laiko Regioninės Telšių ligoninės protegavimu ir Mažeikių ligoninės menkinimu.
„Tai tik kreipimasis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kuri gali mums duoti ir teigiamą, ir neigiamą atsakymą. Ši situacija – tarsi savotiškas pasitikrinimas, lakmuso popierėlis. Jeigu leidimą gausime, vadinasi, mūsų ligoninė be jokių abejonių išlieka su tokiu paslaugų asortimentu, koks yra šiuo metu, o jei leidimo nebus, vadinasi, turime sunerimti dėl ligoninės ateities“, – kalbėjo A. Lidžius. „Mane stebina, kad kai kurie mažeikiškių rinkti politikai nėra Mažeikių ligoninės patriotai, ir susidaro įspūdis, kad jie nori, jog mažeikiškiams tektų gydytis Telšiuose“.

Įranga iš tiesų neatsipirks

Ligoninės direktorius pripažino, jog kai kurių politikų teiginiai, kad brangios įrangos pirkimas neatsipirks, yra pagrįsti.
„Iš tiesų taip ir yra, nes ligonių kasos sumoka tik už pačią paslaugą, o įrangos nusidėvėjimas į šią kainą nėra įskaičiuojamas. Bet esmė yra ne piniguose, o tai, kad mažeikiškiai nusipelnė gauti pačias naujausias, pačias kokybiškiausias paslaugas. Be abejo, ir ligoninės gydytojai nori dirbti su pačia geriausia įranga, kuri gerokai pagerins diagnostines galimybes. Kodėl mes turime naudoti pasenusią įrangą, jei yra galimybė nusipirkti naują ir modernią?“ – retoriškai klausė A. Lidžius.
Pasak jo, kol Sveikatos apsaugos ministerijai bus pateiktas prašymas dėl šios įrangos įsigijimo ir kol bus sulaukta sprendimo, Mažeikių ligoninėje yra skelbiamas konkursas dėl kompiuterinės tomografijos tyrimo paslaugų teikimo ligoninės patalpose vienerius metus. 
Adelė Varačinskaitė
Užs. Nr. REB-10674

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.