Komisija aiškinsis, ar valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos ir tarybos nario priesaikos

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinta laikinoji komisija, kuri aiškinsis, ar valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos ir nesulaužė tarybos nario priesaikos. Komisija turėtų baigti darbą ir Savivaldybės tarybai pateikti išvadas iki kitų metų sausio 15-osios.

Komisija buvo sudaryta po to, kai Savivaldybės meras gavo prašymą, kurį pasirašė trečdalis tarybos narių: opozicijoje esantys socialdemokratai ir politinio komiteto „Mažeikių pavasaris“ atstovai. Todėl pagal Vietos savivaldos įstatymą buvo privalu sudaryti komisiją.
Minėtiems politikams įtarimų dėl galimo Konstitucijos pažeidimo ir tarybos nario priesaikos sulaužymo kilo po to, kai rugsėjo 26-ąją naujoji tarybos dauguma paskelbė atsisakanti koalicinio bendradarbiavimo su visuomeniniu rinkimų komitetu „Mažeikių pavasaris“. Pranešime nurodoma, kad bendradarbiavimas nutraukiamas dėl komiteto koordinatoriaus Virginijaus Sungailos akivaizdžios priešiškos bei griaunančios veiklos, nukreiptos prieš Mažeikių rajono savivaldybės merą, Savivaldybės ir Savivaldybės administracijos vadovus bei koalicijos partnerius.
V. Sungaila ir prašymą pasirašę kolegos tai vertina kaip paskleistą tikrovės neatitinkančią informaciją.
Reaguojant į tarybos narių prašymą buvo sudaryta laikinoji komisija iš visų taryboje esančių keturių frakcijų atstovų, laikantis proporcingumo principo – po du atstovus iš kiekvienos frakcijos. Laikinajai komisijai, sudarytai iš aštuonių žmonių, vadovaus konservatorė Odeta Jasmontienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Komisija aiškinsis, ar valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos ir tarybos nario priesaikos”

 1. DAIVA parašė:

  Šioje laikinoje komisijoje bus net 4 Etikos komisijos nariai Irena Macijauskienė, Paulius Pocevičius Odeta Jasmontienė,Vytautas Visminas. Nurodyti Etikos komisijos nariai nesugebėjo išnagrinėti paprastą ir absoliučiai nesudėtingą skundą, išnagrinėti skundą, kuris nereikalauja didelių teisinių žinių. Konkrečiam darbui atlikti reikėjo tik protingumo ir atsakingumo. Etikos komisijos pirmininkė I.Macijauskienė atsiuntė trijų sakinių ,,pisulką” ir tokio pateikto rašto turinys, niekaip neatitinka to, kas buvo prašoma skunde. Keista, kad tokie asmenys, kurie daugiau kaip pusę savo gyvenimo dalyvauja politikoje nesugeba priimti sprendimo ir jį įforminti taip, kaip to reikalauja Etikos komisijos nuostatai. Įdomu,kaip tokie tarybos nariai: Irena Macijauskienė, Paulius Pocevičius Odeta Jasmontienė,Vytautas Visminas gebės iš(si)aiškinti (ne)sudėtingą klausimą, ar valdančioji dauguma nepažeidė Konstitucijos ir nesulaužė tarybos nario priesaikos.

 2. DAIVA parašė:

  Šiandien vicemerė Lina Rimkienė savo facebooke patalpino tokio turinio tekstą :
  “Informuoju, kad 2018 spalio 24 d. savo komentaruose apie tai, kad “Kažin kiek kainuoja taip ciniškai nuneigti žmonių skausmą p. Janina? Dar kartą klausiu – kiek jums sumokėjo Albinas Lidžius už savo reklamą? P. S. jūs paminate žiniasklaidos vardą ir tai, kas yra siejama su šia garbinga profesija”, paskelbiau tikrovės neatitinkančią informaciją apie Janiną Stibaliūtę Maziliauskienę.”
  Galima manyti, kad tas, kas paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, o tai padarė konservatorė L.Rimkienė, tai šį tekstą ji rašė labai susierzinusi ir pikta. M. Romerio universitete įgijusi magistro laipsnį, vicemerei L.Rimkienei parašyti asmens pavardę su klaidomis yra didelė gėda. Aišku, netyčinę klaidą galime padaryti visi, bet tai pastebėjus, padorūs ir atsakingi asmenys, padarytą rašybos klaidą stengiasi ištaisyti kuo greičiau. Galbūt, L.Rimkienei visa tai suvokti yra per sudėtinga.
  2019 m. sausio 15d. Mažeikių rajono savivaldybės Etikos komisija pripažino, kad Lina Rimkienė pažeidė LR valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnio 6 dalyje įtvirtintą pavyzdingumo principą ir
  rekomendavo Linai Rimkienei viešai atsiprašyti.
  Du kartus vicemerės L.Rimkienės klausiau, kad nurodytų datą, kada skundė šį Etikos komisijos sprendimą. Ir abu kartus L.Rimkienė nesugebėjo nurodyti datos ,t.y. metus, mėnesį ir dieną.
  Teisininkė ir Trečiojo amžiaus universiteto dėstytoja L.Rimkienė per nustatytą terminą nustatyta tvarka neskundė 2019m. sausio 15d. Etikos Komisijos priimto sprendimo ir taip reiškia, kad ji sutiko su Etikos Komisijos priimto sprendimo teisėtumu ir pagrįstumu.
  Šiandien vicemerė L.Rimkienė pripažino, kad paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, bet užmiršo įvykdyti 2019 m. sausio 15d.Etikos komisijos priimtą sprendimą – VIEŠAI ATSIPRAŠYTI.
  Galbūt, vicemerė L.Rimkienė nesupranta, jog įvykdžiusi Etikos komisijos sprendimo 1punktą, būtina įvykdyti ir 2 punktą. Juk viešoje erdvėje sklinda visokių kalbų, kad M. Romerio universitetą asmenys baigia arba už pinigus, arba per lovą. Kaip teisės mokslus baigė L.Rimkienė, neaišku? Iš viešo asmens, vicemerės L.Rimkienės bus laukiama – VIEŠO ATSIPRAŠYMO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*