Komisija leido mažeikiškiams branginti vandenį

Šiuo metu geriamojo vandens bendra kaina yra – 5,77 lito už kubą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patenkino „Mažeikių vandenų“ prašymą ir leido   didinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą. Nauji tarifai turėtų įsigalioti nuo gegužės.

Brangsta litu

Šiuo metu gyventojai už geriamojo vandens kubo tiekimą (su PVM) moka 2,81 lito, už nuotekų tvarkymą – 2,96 lito. Bendra kaina yra – 5,77 lito už kubą.
Pagal komisijos ir bendrovės skaičiavimus, bendra vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina su PVM šoktels vienu litu ir aštuoniais centais, t. y. iš viso mokėsime 6,85 lito: už tiekimą 3,47, už nuotekų tvarkymą – 3,38.
Nesikeis tik pardavimo kaina, vadinamasis abonentinis mokestis, kuris yra 4,59 lito.
„Mažeikių vandenų“ direktorius Pranas Trakinis sakė, kad labiausiai naujus tarifus pajus daugiabučių namų gyventojai. Privačių namų gyventojams šiek tiek atpigs nuotekų tvarkymas.

Įvertintos didėjančios išlaidos

Įmonės direktorius P. Trakinis „Santarvei“ tvirtino, kad Mažeikiuose vandens kainos nekeistos ketverius metus. Dėl to vadovas sulaukęs ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pastabų.
„Viskas brangsta – kuras, elektra, kitų įmonių paslaugos. Pavyzdžiui, išteklių mokestis šoktelėjo keturgubai. Kaimuose nusidėvėję įrenginiai, juos vis atnaujiname. Pastaraisiais metais investavome 33 milijonus litų. Įrenginiai amortizuojasi, į sąnaudas skaičiuojamos dumblo tvarkymo ir kitos eksploatacinės išlaidos. Su dabartiniais tarifais neįmanoma išgyventi“, –  kainos perskaičiavimo argumentus dėstė direktorius.

Keisis nuo gegužės

Komisijos suderintos kainos įsigalios jas patvirtinus Savivaldybės tarybai. „Mažeikių vandenų“ vadovas P. Trakinis „Santarvei“ paaiškino, kad sprendimo dėl naujų kainų šį mėnesį vyksiančiam Tarybos posėdžiui bendrovė nebespės pateikti. Pirmiausia jas reikėtų pristatyti Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetui, kuris rinksis penktadienį.
Direktorius mano, kad per mėnesį politikai spės išanalizuoti naujus tarifus ir jie bus patvirtinti  per balandžio mėnesį vyksiantį posėdį. Jei Taryba pritars, nauja geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina įsigaliotų nuo gegužės mėnesio.

12 Atsakymų į “Komisija leido mažeikiškiams branginti vandenį”

 1. Mažeikiškė parašė:

  kaina nekilo, bet atsirado abonentinis. Ankščiau jis buvo įskaičiuotas į kainą, o dabar šalia – tai pajamos padidėjo. O jei dar už stomatologinį kabinetą, kuris yra vandenų senamiesčio ofise nuomą pradės imti ( iš Trakinio dukters – o kaip čia su konkursais ir interesais?) tai gal ir kainos nereikės didinti.

 2. Poniai Linai parašė:

  Apie vandens kokybę nėra prasmės net galvoti, nes visuomenės sveikatos institucija p. Macijauskienė užsiemusi tarybos darbais. Kam mes rūpime, tad gerkime nežinodami vandens kokybės ir dvėskime. Tik neaišku iš ko panai mokėsis algas.

 3. to ainana parašė:

  RAncas duju kaina padvigubino nepatekes i taryba. Taip kad dujos iki kitu rinkimu dar nebrangs. Cia tik Trakinis vieniems milijonais svaistosi, o kitiems milijonus uzkrauna mokesciais.

 4. ainana parašė:

  Afigienai siuksles kyla dabar vanduo jau dar dujas ant kokio lituko pabarangint nu afigienai

 5. Liudvis parašė:

  Jo, būna eini tamsoj, gauni nuo kokio bandito į dūdą, pinigus atima. O čia valstybiniai banditai – plėšia kiek širdis geidžia, o mes savo noru atiduodam ir tylim…jei tylim, reiškia dar gerai gyvenam…

 6. demo parašė:

  Trakinis moka pinigus skaičiuoti keldamas kainas gyventojams o ne rūpintis vandens kokybe PAMASTYK PONAS VIRŠININKE KĄ DARAI Atlyginimai ir pensijos nievienu centu nepakilo o atvirkščiai mažėja

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Aciu partijai, tevynei ir sauliu sajungai

 8. Algis parašė:

  pritariu Linai,vanduo stipriai sausina oda,po duso visi seimos nariai privalo teptis drekinamais kremais,nors oda pas mus ir skirtinga,gal santarves laikrasciui paaiskins vandenu direktorius kodel taip yra?
  Tiesa dar netaip senai vandenys dave vienai imonei uzdirbti ardant senas trasas,nors galejo patys tuo uzsiimti ir atnesti imonei taip trukstamas lesas.
  jei nepaslenkat dirbti taip ir sakykit uz duru simtai stovi.

 9. Lina parašė:

  mazeikiskiai turbut turi labai daug pinigu, kad tyli… kodel nebuvo daroma apklausa is gyventoju puses? juk jei netylesime, tai gal ir komisija i tai butu atsizvelgusi.. O vandens kokybe kokia, patikrinot? maudantis kasdien oda ima sauseti, kazin kodel? kazin ko yra ideta i ta musu vandeni????????

 10. Komentatorius parašė:

  Man darbdavys algą jau pakėlė, kiekvienais metais pakelia bent 10 procentų. Tad man nereikia klausinėti tokių elementarių klausimų

 11. Petras parašė:

  ir ko visi mažeikišiai tylit???? neturit ką pasakyt??? ar amą praradot????diskutuokit…piktinkitės…klauskit kada algas darbdavys pakels ?

 12. Jonas parašė:

  Tai didžiausias AČIŪ……….DDDDD…….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*