- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Konfliktas mokykloje: kas mušė – kas gynėsi?

Kalnėnų pagrindinės mokyklos vadovybės teigimu, šis atvejis – konfliktas tarp darbuotojo ir mokinio – mokykloje yra pirmas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kalnėnų pagrindinėje mokykloje susimušus mokiniui ir mokyklos darbuotojui, medikų pagalbos prireikė abiem konflikto pusėms. Šiuo metu dėl šio įvykio pradėti du ikiteisminiai tyrimai: vienas šešiolikamečio atžvilgiu, neva jis sumušė mokyklos darbuotoją, o kitas šio darbuotojo atžvilgiu – dėl galimo smurto prieš mokinį.
Sūnų ginantys tėvai teisybės ieško Švietimo ir mokslo ministerijoje bei vaikų teises ginančiose institucijose, o vietiniai švietimiečiai užėmė stebėtojo poziciją ir laukia teisėsaugos išvadų.

Apie konfliktą Kalnėnų pagrindinėje mokykloje policijai buvo pranešta gegužės 4-ąją. Pirminiais policijos duomenimis, incidentas mokykloje kilo apie dešimtą valandą ryto. Jo metu šešiolikmetis mokinys kumščiu sudavė smūgį į galvą 61-erių metų mokyklos darbuotojui. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyriškis dėl patirto sužalojimo kreipėsi į medikus ir dvi dienas turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Vėliau jis grįžo į darbą, į mokyklą, kur ir dirba iki šiol.
Kita konflikto pusė, kaltinamo paauglio mama Irena (vardas pakeistas – aut. pastaba) konflikto esmę „Santarvei“ nupasakojo kiek kitaip. Moteris tvirtina, kad jos sūnus – ne užpuolikas ir ne smurtautojas, o atvirkščiai – nukentėjusysis, nes jis nuo suaugusio vyro tik gynėsi. Juliui po konflikto prireikė ne tik Mažeikių ligoninės medikų pagalbos. Iš ten su greitąja jis buvo išvežtas į Šiaulius, kur medikai jam nustatė smegenų sukrėtimą. Į namus paauglys buvo išleistas tik po keturių dienų bei savaitei gavo atleidimą nuo pamokų lankymo, kadangi turi būti ramybės būsenoje. Dar mėnesį paauglys negalės sportuoti.
Dėl Juliaus patirto smurto Irena taip pat kreipėsi į policiją. Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas patvirtino, kad yra pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Šiuo metu vyksta įvykio aplinkybių tikslinimas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.