Koronavirusas: mirusiųjų Lietuvoje – 17, pasveikusieji neskuba tirtis

Nuotr. iš SAM archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronaviruso atvejis.
Ministerija ragina šalies medikus aktyviau siųsti pacientus pakartotiniams tyrimams.

Mirė Šiaulių ligoninėje

Žmogus mirė Respublikinės Šiaulių ligoninės klinikoje, skirtoje priimti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 susirgimo. Mirusysis priklausė rizikos grupei.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 10 d. 7 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 999 ligos atvejai.
Per vakar dieną patvirtinti 44 nauji ligos atvejai, buvo ištirti 3242 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 36051.

Pasveikusiuosius ragina tirtis

SAM ragina šalies medikus aktyviau siųsti pakartotiniams tyrimams pacientus, kuriems po koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo dienos praėjo dvi savaitės ir kurie nejaučia šiai infekcijai būdingų simptomų. Jei po dviejų savaičių, atlikus du pakartotinus tyrimus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu, rezultatai bus neigiami, žmogus laikomas pasveikusiu.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neabejoja, kad pasveikusiųjų nuo koronaviruso infekcijos skaičius Lietuvoje greitu metu bus gerokai didesnis. Žmonių, kuriems koronaviruso infekcija diagnozuota prieš dvi savaites ir daugiau, šiuo metu šalyje yra per 270.
„Norėtume paraginti medikus, kad tokie pacientai būtų aktyviai siunčiami išsitirti pakartotinai. Tada galėsime matyti realią situaciją apie pasveikusiuosius, be to, pastebime, kad ir visuomenė labai laukia tikslesnių duomenų, kiek žmonių pasveikę, tai leistų įnešti daugiau vilties gyventojams ir pasitikėjimo mūsų sveikatos apsaugos sistema“, – sako ministras A. Veryga.

Reikėtų neužmiršti – karantinas tęsiasi

SAM primena: šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.
Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.
Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 27 d. 24 val.
Parengta pagal SAM informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*