- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kova dėl benamių kačių – vis žiauresnė

Po Draugystės g. 26 namo balkonais gyvenančių benamių kačių buvo bandoma atsikratyti nuodais. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Mažeikiuose užfiksuotas atvejis, kai į laukinių kačių šėryklas buvo pripilta žiurkių nuodų.
Gyvūnų gerove besirūpinančių institucijų atstovai įspėja gyventojus: nuo pavojaus apsinuodyti reikia saugoti ne tik savo gyvūnus, bet ir vaikus.

Dabar – gyvūnai, vėliau – vaikai?

Mažeikių gyvūnų globos draugija socialiniame tinkle „Facebook“, savo profilyje, išplatino žinutę: „Būkite atsargūs. Į Taikos, Draugystės gatvių kačių šėryklas pilami žiurkių nuodai! Šunų augintojai taip pat būkite atidūs, vedžiodami savo augintinius!“
Po šia žinute mažeikiškiai netrukus ėmė rašyti komentarus.
Jie piktinosi kaimynų bandymais atsikratyti po daugiabučių balkonais gyvenančiomis benamėmis katėmis, diskutavo apie tai, kad vieni benamius gyvūnus atjaučia ir neretai atneša jiems maisto, o kitiems gyvūnai trukdo, todėl paberiant nuodų tikimasi, kad jų suėdusios katės nugaiš.
„Įdomu, kada vaikams pradės siūlyti saldainius su nuodais, nes juk ir šie galbūt ką nors erzina, kam nors trukdo, žaisdami po langais“, – replikavo mažeikiškė.

Perduota institucijoms

Pranešimo iš Mažeikių gyvūnų globos draugijos atstovės apie tai, kad į kačių šėryklas, esančias po balkonais, pilami žiurkių nuodai, sulaukė ir Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba.
Pasak šios tarnybos veterinarijos gydytojo-inspektoriaus Virginijaus Grigaliūno, nuvažiavus į įvykio vietą, iš tiesų buvo rasta medžiagų, panašių į nuodus.
Kritusių kačių ar kitų gyvūnų veterinarijos inspektoriai nerado.
Nuodai buvo surinkti, faktas užfiksuotas, raštai surašyti ir perduoti policijai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Mažeikių rajono savivaldybės administracijai.
Kol kas laukiama šių institucijų tyrimo išvadų.
Plačiau – antradienio laikraštyje.