Krašto apsaugos savanoriai švenčia įkūrimo metines

Po pratybų galima ir atsikvėpti. Nuotrauka iš kuopos archyvo

Antradienį Krašto apsaugos savanorių pajėgos švenčia 21-ąsias įkūrimo metines. Jas pasitinka ir nuo sausio 1-osios pavadinimą pakeitusi Prisikėlimo apygardos 6 rinktinė, kurios sudėtyje 7 kuopos: Mažeikių, dvi Šiaulių, Telšių, Kelmės, Joniškio ir Pakruojo miestų.

Keitė pavadinimus

Pajėgose savanoriškumo principu tarnauja apie 4500 karių savanorių, Mažeikių 603 pėstininkų kuopoje – apie 100 karių.
1991 metų sausio 17 dieną Aukščiausioji taryba priėmė Savanoriškosios krašto apsaugos įstatymą, kuriuo remiantis buvo įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). Per tą laiką pajėgos nuėjo ilgą kelią – nuo Parlamento gynimo, vėliau – teritorinės gynybos užduočių iki modernios aktyviojo rezervo struktūros. Lietuvai įstojus į NATO, savanoriai pervardijami į Krašto apsaugos savanoriškąsias pajėgas.
Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 603-iosios pėstininkų Mažeikių kuopos intendantė vyresnioji seržantė Daiva Gečienė pasakojo, kad iš pradžių Mažeikiuose buvo įsikūrusi Klaipėdai priklausiusi Žemaitijos apygardos 3-iosios rinktinės 305-oji pėstininkų kuopa, kuri nuo šių metų pradžios perėjo Šiaulių atsakomybėn, todėl pasikeitė ir jos pavadinimas.

Pilietiškumo pavyzdys

Mažeikių 603-iajai pėstininkų kuopai vadovauja kapitonas Viktoras Anglickis, jo pavaduotojas – vyresnysis leitenantas Rimvydas Petrulevičius.
Kuopos vadai džiaugiasi, kad jauni žmonės, sukūrę šeimas, pradėję daryti karjerą, vis randa laiko ir mokymams, pratyboms, kurie grūdina juos morališkai, dvasiškai ir fiziškai: visa tai skirta Tėvynės gynybai. Itin smagu, kad kuopoje yra apie dešimt karių, savanorių pajėgose tarnaujančių jau per dešimt metų.
„Šie kariai savanoriai – didžiulis pilietiškumo pavyzdys ne tik mūsų jauniesiems kolegoms, bet visai mūsų jaunajai kartai: pasirodo, kad atlikti pareigą Tėvynei nebūtina prievolė, nebūtinas kažkieno spaudimas“, – pastebėjo D. Gečienė.

Kviečia prisijungti

Intendantė D. Gečienė primena, kad kariu savanoriu gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis nuo 18-os iki 55-erių metų amžiaus, kuris pagal nustatytas normas atitinka rikiuotės kariui keliamus reikalavimus. Karių savanorių pratybos, mokymai ir tarnybos užduočių vykdymas laikomi valstybinių pareigų atlikimu.
Kariui savanoriui yra užtikrinamos socialinės garantijos, kompensuojamas tarnybos užduotims  vykdyti skirtas laikas.
„Savanorio tarnyba – tai ne tik pareiga Tėvynei, bet ir iššūkis sau, nuotykiai ir nauji draugai“, – teigė D. Gečienė.
Jaunuolius, susidomėjusius savanorių veikla, ji kviečia atvykti į 603-iosios pėstininkų kuopos kuopavietę Mažeikiuose, adresu: Stoties g. 18. Čia galima paskambinti vietos telefonu: 26 100.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto