Kretingiškiai ir tvarkosi, ir bylinėjasi(12)

Organizuodama miesto tvarkymo darbus, Mažeikių miesto seniūnija įsivėlė į teisminius ginčus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Bendrovė iš Kretingos, liepos mėnesį pasirašiusi sutartį dėl miesto želdinių priežiūros, nemano, kad jos ir Mažeikių miesto seniūnijos ginčas yra pasibaigęs.
UAB „Raguvilė“ Mažeikių rajono apylinkės teismui yra pateikusi du ieškininius prašymus ir nori, kad Savivaldybė atlygintų žalą.
Bendrovės vadovas mano, kad seniūnijos viešųjų pirkimų komisija, atmesdama jos konkursinį pasiūlymą ir laikinai pasamdžiusi kitą bendrovę, pažeidė įstatymą, todėl Savivaldybė turi kompensuoti kretingiškių negautas pajamas.

Kainos skyrėsi beveik 70 tūkstančių litų

Praėjusių metų spalio 14 dieną Mažeikių miesto seniūnija paskelbė supaprastintą atvirą konkursą miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugoms pirkti. Spalio pabaigoje Viešųjų pirkimų komisija savo posėdyje susipažino su trijų konkurso dalyvių: bendrovių „Paslaugos tau“, „Raguvilė“ ir „Žemaitijos agroprekyba“ – pasiūlymais ir nusprendė, kas nugalėtoja.
Konkurse dalyvavusi kretingiškė įmonė pasiūlė mažiausią paslaugų pardavimo kainą – 434 tūkst. litų, o jos konkurentė Mažeikių bendrovė „Paslaugos tau“, kuri pripažinta laimėjusi konkursą, įsipareigojo darbus atlikti už 503 tūkst. litų.

Apskundė teismui

2011 metų lapkričio 2 d. Mažeikių seniūnijos išsiųstame pranešime „Raguvilės“ vadovas Virgilijus Brazauskas perskaitė, kad jų bendrovės pasiūlymas atmestas. Seniūnas Šarūnas Armonas kretingiškius informavo: tokį sprendimą priėmė seniūnijos viešųjų pirkimų komisija, išnagrinėjusi „Raguvilės“ pateiktą pasiūlymą.
Komisijos nuomone, kretingiškių pasiūlymas „neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų“, o konkrečiau – dviejų supaprastinto atviro konkurso „Mažeikių miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugos pirkimas“ sąlygų punktų.
Bendrovės „Raguvilė“ vadovas V. Brazauskas nesutiko su tokiu viešųjų pirkimų komisijos sprendimu ir apskundė jį Šiaulių apygardos teismui.

Ieškinį patenkino

Kretingiškiams pavyko įrodyti, kad viešųjų pirkimo komisija jų atžvilgiu pasielgė neteisingai. Teismas konstatavo, kad Mažeikių seniūnijos viešųjų pirkimų komisija, priimdama sprendimą bei informuodama „Raguvilę“, apribojo įmonės galimybę pasinaudoti Viešųjų pirkimų įstatyme numatytomis teisėmis, pažeidė lygiateisiškumo ir skaidrumo principus.
„Raguvilės“ ieškinys buvo patenkintas – Šiaulių apygardos teismas 2012 metų sausio 12 dienos sprendimu panaikino Mažeikių miesto seniūnijos viešųjų pirkimų komisijos 2011-10-28 priimtus sprendimus, kuriais atmestas kretingiškių pasiūlymas ir laimėtoja pripažinta UAB „Paslaugos tau“. Be to, teismas priteisė Mažeikių rajono savivaldybei apmokėti „Raguvilės“ patirtas bylinėjimosi išlaidas – tūkstantį litų.

Pasirinko tik apklaususi

Kol vyko teisminiai ginčai, seniūnija paskelbė apklausą, kreipdamasi tik į rajono įmones ir ieškodama „laikino“ rangovo želdinių priežiūros darbams atlikti.
Po apklausos buvo pasirinkta ta pati mažeikiškių bendrovė – „Paslaugos tau“. Seniūnas Š. Armonas paaiškino, kad, kol vyko teisinis ginčas, reikėję atlikti miesto tvarkymo ir želdinių priežiūros darbus.
„Sutartis su „Paslaugos tau“ sudaryta vasario mėnesio 15 dieną 100 tūkstančių litų vertės darbams“, – liepos pradžioje sakė Š. Armonas. „Santarvę“ seniūnas patikino: ji nutrūksianti tada, kai bus paskelbtas naujo konkurso laimėtojas.

Naujas konkursas

Šių metų  balandžio 12-ąją Mažeikių miesto seniūnija paskelbė supaprastintą atvirą konkursą miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugai įsigyti.
Šiame konkurse dalyvavo trys bendrovės: dvi iš Mažeikių – „Paslaugos tau“, kuri pasiūlė darbus atlikti už 871 tūkst. litų (sumos suapvalintos – aut. past.), ir „Žemaitijos agroprekyba“ (911 tūkst. litų) bei kretingiškė „Raguvilė“ (643 tūkst. litų).
Gegužės 18 dieną įvyko viešųjų pirkimų komisijos posėdis. Anot  Š. Armono, komisijai patikrinus dalyvių kvalifikaciją, birželio 26 dieną buvo patvirtinta pasiūlymų eilė.
Liepos viduryje sutartis tarp Mažeikių miesto seniūnijos ir miesto želdinius tvarkysiančios bendrovės iš Kretingos pagaliau buvo pasirašyta.

Seniūnui skirta pastaba

Savivaldybės kontrolieriai, atlikę finansinį auditą Mažeikių seniūnijoje, nustatė pažeidimų organizuojant viešuosius pirkimus. Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius, įvertinęs 2012 m. birželio 21 d. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos audito ataskaitą, sudarė komisiją, kuriai pateikus išvadas, seniūnui Š. Armonui skirta pastaba.
Savivaldybės kontrolieriai, be kita ko, nustatė, kad seniūnija, vykdydama supaprastinto atviro konkurso viešojo pirkimo procedūras, neatsižvelgė į Šiaulių apygardos teismo nutartį ir jų nesustabdė.
Pagal įstatymą, sužinojus apie teismo sprendimą, nedelsiant reikia raštu informuoti suinteresuotus kandidatus ir dalyvius apie teismo priimtus sprendimus ir, jeigu reikia, pratęsti anksčiau teikėjams praneštus pirkimo procedūrų terminus.
Mažeikių seniūnija šiuo atžvilgiu nesiėmė jokių priemonių ir taip pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

Tikisi prisiteisti žalą

Tai, kad bendrovei iš Kretingos pagaliau pavyko laimėti konkursą, nepakeitė jos vadovų nuomonės. Liepą „Raguvilės“ vadovas V. Brazauskas  „Santarvei“ sakė neabejojantis, kad Mažeikių valdžia ir seniūnija kryptingai ieškojo priemonių, kaip išvengti jo įmonės atėjimo į Mažeikius. Direktorius stebėjosi: tokio valdžios nesuinteresuotumo taupyti biudžeto pinigus jam apskritai dar netekę matyti.
Biudžeto pinigų gali likti dar mažiau. Mat „Raguvilė“ Mažeikių rajono apylinkės teismui jau pateikė du ieškinius dėl žalos atlyginimo, kurių bendra suma – per 56 tūkst. litų.
Ieškiniai, pasak V. Brazausko, pateikti dėl dviejų priežasčių. Pirma, Viešųjų pirkimų įstatymas teigia, kad jeigu dėl užsakovo kaltės yra nutraukiamas pirkimas, užsakovas turi atlyginti pirkėjui visas patirtas išlaidas, susijusias su konkursu. Antra – tame pačiame įstatyme yra numatyta: jeigu užsakovas (šiuo atveju seniūnija) savo neteisėtais veiksmais perkančiajai organizacijai nesuteikė galimybės teikti paslaugų, jis privalo nukentėjusiai įmonei kompensuoti negautas pajamas.

Nagrinėjimas vis atidedamas

Rugpjūtį vyko pirmosios bylos parengiamasis nagrinėjimas, kuriame seniūnas Š. Armonas nedalyvavo, nes tuo metu atostogavo. Dėl šios priežasties nagrinėjimas atidėtas, už neatvykimą teismas seniūnui pasiūlė skirti tūkstančio litų baudą. Ieškovas turi teisę pritarti šiam siūlymui arba ne.
„Mes jo pasigailėjome ir šių pinigų nereikalausime“, – „Santarvei“ rugpjūčio pabaigoje sakė kretingiškis.
Kitas posėdis neįvyko dėl to, kad jame negalėjo dalyvauti ieškovų advokatas.
„Raguvilės“ vadovas nenusiteikęs daug komentuoti prasidėjusių teisminių ginčų: „Seniūnija eina į derybas, kalbasi su mumis. Bet nieko nenoriu sakyti, kol nepajudėjo teisminis procesas. Visu tuo užsiima įmonės advokatas“.
Anot direktoriaus, „Raguvilei“ atstovaujantis advokatas yra tvirtai nusistatęs, kad reikėtų visoje šalyje paviešinti tokius dalykus, kaip buvo pasielgta su mažiausią kainą pasiūliusia konkurso dalyve –  kad nebūtų vienoms įmonėms sudaromos dirbtinai palankios sąlygos, kitoms – dirbtinės kliūtys.

Komentuoti – per anksti

Mažeikių rajono savivaldybės Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Michailas Norbutas „Santarvei“ sakė, kad kol vyksta teisminis tyrimas, jis nieko nenori komentuoti.
Pasak vadovo, dabar vyksta derybos su įmone „Raguvilė“, rengiami ir teikiami dokumentai teismui. Anot skyriaus vedėjo, dar tik įvyko parengiamieji posėdžiai, o teismų datos nukeltos spalio ir lapkričio mėnesiams, tad ką nors komentuoti yra per anksti.

Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.