Akmenės ir Mažeikių fotoklubas „Lokys“ – žmonės, galintys savo laiką skirti pomėgiui ir bendravimui

Akmenės ir Mažeikių fotoklubo „Lokys“ bendruomenė atvira visiems, mėgstantiems fotografiją. Nuotr. iš klubo archyvo

Šiuo metu įvairios įstaigos bei organizacijos ieško naujų veiklos būdų. Nesant galimybių su lankytojais susitikti gyvai, bibliotekos, muziejai jiems siūlo apžiūrėti ekspozicijas, parodas, susitikti su įvairiais personažais virtualiai.
Įėjus į Mažeikių viešosios bibliotekos interneto svetainę, galima pavartyti virtualų Akmenės bei Mažeikių fotoklubo „Lokys“ nuotraukų katalogą „Fotografija mus subūrė“.

Klubui – pusantrų metų

Akmenės ir Mažeikių krašto fotoklubas „Lokys“ vienija grupę žmonių, kuriems fotografija yra tapusi ir darbu, ir pomėgiu, ir gyvenimo būdu.
Klubo veikla prasidėjo 2018 metų spalį. Jo įkūrėjai – viekšniškiai Loreta ir Sigitas Kazlauskai. Jie beveik dešimtmetį dalyvauja Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo veikloje. Tačiau prieš kelerius metus viekšniškių porai kilo idėja pabandyti į klubą suburti Akmenės ir Mažeikių krašte gyvenančius bei fotografijai prijaučiančius žmones.
Prieš bemaž pusantrų metų buvo surengtas pirmasis mažeikiškių bei akmeniškių fotožygis į Žagarę. Tai ir buvo pirmasis bendraminčių susitikimas, išvažiavimas drauge fotografuoti.

Akimirka iš nuotraukų parodos atidarymo. Nuotr. iš klubo archyvo

Tarp narių – ir latvis fotografas

Šiuo metu „Lokys“ turi 26 narius. Per pirmuosius klubo gyvavimo metus jo nariai surengė ir dalyvavo 26 fotožygiuose. Vieno jų metu Latvijoje klubo nariai susipažino su latvių fotomenininku Eduardu Kapsa. Jis tapo „Lokio“ nariu, jo iniciatyva organizuotas tarptautinis fotografų žygis į Šaltiškių ir Menčių karjerus. Įsimintinas žygis buvo ir Nidoje, Rusnės saloje.
Klubo nariai dalyvavo bendrose parodose: fotomeno konkurso „Žemaitijos legenda“ parodoje „Homo“ Raseiniuose, Plungėje surengtoje „Fotoalėjoje“, „Gyvos žemės mintys“ Mažeikiuose ir kitose.
Keturi klubo nariai surengė personalines parodas. Nuolat rengiami fotoklubo narių mėnesio teminiai konkursai skatina fotografus nuolat ieškoti, tobulėti, judėti pirmyn.
Mažeikių viešojoje bibliotekoje metinę fotoklubo „Lokys“ nuotraukų parodą būtų buvę galima apžiūrėti iki balandžio, tačiau įvedus karantiną, kultūros įstaigų veikla perkelta į virtualią erdvę. Todėl ir parodą-katalogą galima pavartyti virtualiu „Lokio“ prisistatymu.

Sumanymai gimsta bendraujant

Iki karantino būdavo įprasta, kad „Lokio“ nariai – kas iš kur, paskutinį mėnesio penktadienį „susibėgdavo“ po Ventos miestelyje įsikūrusio Ventos regioninio parko direkcijos pastato stogu. Tuose susitikimuose nariai aptardavo nuveiktus darbus, planuodavo būsimus fotožygius, konkursus, parodas, dalydavosi informacija.
L. Kazlauskienė „Santarvei“ sakė, kad idėjas, ką drauge nuveikti, kokiomis temomis rengti mėnesio konkursus, klubo nariai generuoja drauge. Kiekvieną mėnesį vyksta nuotraukų konkursai. Renkamos trys pačios geriausios, labiausiai temą atspindinčios nuotraukos. Tas autorius, kurio darbas pripažįstamas geriausiu, siūlo temą kito mėnesio konkursui.
Paskui, po metų, iš tų geriausių nuotraukų surengiama metinė paroda.

Vieno iš žygių metu fotografai aplankė Žemaitijos tautodailininkus. Romo Avižinio nuotrauka

Priima visus norinčiuosius

Pašnekovė pasidžiaugė, kad šiuo metu, nors „Lokys“ dėl karantino negali susirinkti, keli nauji žmonės yra pareiškę norą tapti klubo nariais.
„Nesame uždari ir priimame visus, norinčius jungtis į mūsų būrį, nepriklausomai nuo to, ar žmonės yra profesionalūs fotografai, ar mėgėjai. Svarbu, kad fotografuotų, parodytų norą būti klubo dalimi. Susitikimuose kandidatai prisistato, papasakoja apie save bei savo santykį su fotografija, o tada mes balsuojame. Ir, žinoma, priimame. Paskui, po metų, jei žmogus klubo veikloje visai nedalyvauja, atsisveikiname“, – kalbėjo L. Kazlauskienė.
Jos teigimu, tikslas yra toks, kad klubas iš tiesų būtų gyvas, kad jame vyktų veiksmas.

Norisi prasmingo laisvalaikio

Nelygu kaip į fotografijos meną pažvelgsi, tačiau iš esmės jį drąsiai gali kurti ir vienas pats fotografas. Tad kodėl fotografams norisi susiburti, drauge važiuoti į fotožygius?
Pasak L. Kazlauskienės, didžioji dalis Akmenės ir Mažeikių fotoklubo „Lokys“ narių yra penkiasdešimties metų ir vyresni žmonės, yra tik keli dar nesulaukę šios sukakties.
„Taigi, daugelis esame užauginę vaikus, turime specialybes, darbus – laisvi žmonės. Todėl norime susikurti galimybę ir būdą laisvalaikį praleisti prasmingai, drauge su būriu bendraminčių“, – mintimis pasidalijo „Santarvės“ pašnekovė.
Nida PUKELIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*