- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Albumo pristatyme – poezijos, muzikos, fotografijos dermė

Jonui Strazdauskui, miestą ir jo apylinkes fiksuojančiam iš paukščio skrydžio, įteikta originali dovana. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

„Skambančios akimirkos“ – į taip pavadintą renginį mažeikiškius ir miesto svečius pakvietė menų studijos „Erdvė“ lankytojai. Renginyje, kuriame susijungė poezija, muzika ir fotografija, visuomenei pristatytas fotografo Jono Strazdausko fotoalbumo „Miestas upės vingyje“ antras – papildytas leidimas.

Išleistas antras leidimas

Albumo įvadinio teksto autorė – pedagogė, menų studijos „Erdvė“ narė Asta Brazaitienė. Ji vedė ir knygos pristatymo vakarą.
„Vadinu tuos albumus dvyniais. Identiškais dvyniais, turinčiais tam tikrų mažyčių skirtumų. Antrajame albumo leidime buvo įdėtos kelios naujos miesto nuotraukos“, – apie pirmąjį ir antrąjį albumo leidimą kalbėjo renginio vedėja.
Pasak jos, dalį albumo tiražo mažeikiškiai dovanojo ar slapčia įdėjo į išvykstančių užsienin artimųjų lagaminus. Tam, kad jie prisimintų savo gimtąjį miestą, kad parodytų jaunajai kartai, kur gimė, užaugo jų tėvai, seneliai.

Poezija, muzika, fotografija

Renginio dalyviams buvo rodomos skaidrės su J. Strazdausko nuotraukomis, kuriose užfiksuotos  įvairių miesto bei rajono švenčių akimirkos. Žiūrovai buvo kviečiami prisiminti kada, kaip, kas buvo. Taip pat – pasižiūrėti, kokie yra Mažeikiai, žvelgiant iš paukščio skrydžio.

Prisiminimui – albumo autoriaus autografas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atsakydamas į renginio vedėjos klausimą, kas yra Mažeikių širdis, fotografas nedaugiažodžiavo:
„Venta yra miesto širdis“.
Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos mokiniai knygos pristatymo dalyvius džiugino  atliekama muzika. Menų studijos „Erdvė“ literatės A. Brazaitienė, Gitana Jazdauskienė, Vilhelmina Imbrienė, Martina Ruginytė, Jovita Gargasienė, Eglė Mažonienė ir joms talkinusi poetė Jūratė Norvaišienė skaitė savo sukurtas eiles.
Albumo autoriui pristatymo vakarą padovanotos trys dovanos: eilėraštis apie miestą upės vingyje, akordeonininko Jono Vozbuto atliktas kūrinys ir dailininko Aleksandro Novako nupieštas sklendžiančio virš miesto J. Strazdausko šaržas.
Loreta BUTKUTĖ